Насилства во Македонија

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Судири избувнаа попладнево меѓу повеќе стотици насобрани граѓани во скопската населба Ѓорче Петров и полицијата, при што полицајците употребија и сила да ја спречат толпата која кон нив фрлаше камења и шишиња.



Групата која се собра да го изрази револтот по убиството на матурантот Ангел П., кој беше убиен пред Европската очна болница од 19 годишниот Н.Е., се закани дека ќе почне да фрла врз полицајците и со молотови коктели доколку не ги пуштат да се упатат кон центарот на градот.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Ne digaj tenzija dodeka nemas oficijalni informacii. I taka na lugjeto im vrie krvta da ne ima nesakani posledici
Сакани или несакани подобро да има барем некакви последици,отколку да си продолжи вака кукавички...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Центарот на градот?
 
Член од
13 октомври 2012
Мислења
33
Поени од реакции
8
Ескалација во Ѓорче Петров, полицијата се судри со разгневените граѓани
Текст: Макфакс
Црна Хроника | 20 мај 2014


Судири избувнаа попладнево меѓу повеќе стотици насобрани граѓани во скопската населба Ѓорче Петров и полицијата, при што полицајците употребија и сила да ја спречат толпата која кон нив фрлаше камења и шишиња.



Групата која се собра да го изрази револтот по убиството на матурантот Ангел П., кој беше убиен пред Европската очна болница од 19 годишниот Н.Е., се закани дека ќе почне да фрла врз полицајците и со молотови коктели доколку не ги пуштат да се упатат кон центарот на градот.

Силни полициски единици се распоредени во Ѓорче Петров и ги држат во обрач демонстрантите, кои сакаат да се упатат кон републичкото Собрание.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Има вжештени глави пријателе, затоа не објавувај работи кои не се проверени.Може да се случи некаква глупост.Не е првпат тоа тука на форумов.
Па тоа друже ако има неписмени луѓе што не разбираат разлика меѓу ПОТВРДЕНА и НЕПОТВРДЕНА/НЕОФИЦИЈАЛНА информација не е мој проблем, туку е проблем на системот на образование. Исто како со овој што знаеле дека е разбојник и не санкционирале туку го оставиле. Тоа е грешка на безбедносните органи.
Се мислам дали да отидам до мостот, ама има тука едни ѓубриња што чекаат момент пак да ме наклеветат и да си имам после проблеми и да се докажувам, вака цитирам тоа што кажуваат комшиите.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Полицијата употреби шок бомби и пендреци и претепа повеќе од 50 граѓани, меѓи кои и девојчиња и мајки, а на сила по улица влече и малолетни деца.



Во моментот повеќе од напната е ситуацијата на крстосницата кај буеварот „Македонска војска“ во населбата Ѓорче Петров.





Специјалците се подготвуваат за втор удар откако во тампон ги донесоа граѓаните кои мирно протестираа поради вчерашното убиство на 18-годишниот Ангел Петковски.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
А и заборавив да кажам......преку к*р ми е кога ќе видам се спомнува политика во ваков случај.
Поштедете се од глупости тресење макар ден два...ако имате да напишете нешто паметно напишете.
Детето оставете го да почива во мир.
Иако многу ме нервира што некои групи и индивидуи манипулираат со вакви случаи за политички поени и корист, сепак морам да кажам дека ако Јанкуловска имаше барем грам совест и гордост, досега 10 пати ќе си доставеше неотповиклива оставка за сите збрки, лаги, заташкани случаи итн итн.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Полицијата употреби шок бомби и пендреци и претепа повеќе од 50 граѓани, меѓи кои и девојчиња и мајки, а на сила по улица влече и малолетни деца.



Во моментот повеќе од напната е ситуацијата на крстосницата кај буеварот „Македонска војска“ во населбата Ѓорче Петров.





Специјалците се подготвуваат за втор удар откако во тампон ги донесоа граѓаните кои мирно протестираа поради вчерашното убиство на 18-годишниот Ангел Петковски.
Ете ви доказ дека сами ќе се предадиме и ќе се истепаме...Еве ви доказ дека државата ги ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ!!!
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Тоа силно пукање се шок бомби и солзавец.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Па тоа друже ако има неписмени луѓе што не разбираат разлика меѓу ПОТВРДЕНА и НЕПОТВРДЕНА/НЕОФИЦИЈАЛНА информација не е мој проблем, туку е проблем на системот на образование. Исто како со овој што знаеле дека е разбојник и не санкционирале туку го оставиле. Тоа е грешка на безбедносните органи.
Се мислам дали да отидам до мостот, ама има тука едни ѓубриња што чекаат момент пак да ме наклеветат и да си имам после проблеми и да се докажувам, вака цитирам тоа што кажуваат комшиите.
Тебе ти фали нешто во главата дефинитивно , ајде оди кај комшиите на РЕКЛА КАЖАЛА.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
.

Нити еден единствен албанец злосторител, по вера не е вистински Христијанин!

Христос и Неговите вистински следбеници, никогаш и никого не убиле!

Те молам немој да ги мешаш работите!

.
Не е од мене напишано тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom