Насилства во Македонија

Член од
17 август 2011
Мислења
9.815
Поени од реакции
17.616
Зошто, не можела да влезе во Грчец порано полицијата? ДУИ ги стопира? НЕ!!!
Ништо чудно еден ден и да напраи полицијата рација во Грчец па да иаме 10 000 талибанци на улица.
И ќе ти го букмаркирам постов за да не можеш да мрсиш муда окулу тоа,а осеќам ќе бидеш прв на таа тема:icon_lol::icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.505
Поени од реакции
79.658
Еве го животното
Многу по бргу одошто мислите неговите сонародници ќе му издејствуваат слобода. (да може да коље уште кафири, не за друго)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Па и јас ќе го кријам ако ми го скршиш дуќанот. И не само дуќани на албанци, туку и на македонци се скршени.
Aбе боту ниеден, отсекогаш си бил ГЛУП
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Dobar dokaz deka vo makedonija ima paravna drzava samo za etnickite makedonci a za albancite sekogas pravdata e na HOLD. Nekoj ke snosi odgovornost i toa mnogu brzo...
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.977
Извини вака ја изненадно,од кога крадењето на државата е задна намера и побитна од било кој живот.Ти ја сфаќам поентата и си во право ако ова што се случува сега, се случуваше за прв пат.
Не е за прв пат, и за жал нема да биде ни последен пат. Ако се работи да се елиминира коренот на проблемот, нема да има почва за вакви криминогени групи. Ама власта намерно, ниту се интересира да ги уништи ваквите криминогени гнезда (еве на пример Грчец, сите знаат дека таму се носат украдени автомобили и се продават на делови), ниту па подобрување на образованието во сите делови подеднакво, и со тоа ствара ветувачко тло за потенцијални вакви проблеми.
Ама ние како народ (тука ги ставам сите во ист кош, и Македонците и Албанците, и Власите , и Турците), сме невероватно пасивни. Им се восхитувам на Словенците, кои ја запалија државата, во момнетот кога видоа дека иде во погрешна насока. А ние , како телиња, слепо ги следиме лидерите (во овој случај Грујо и Ахмети, не дека Заев и Тачи се подобри), и само ги наведнуваме главите (оти наведната глава, сабја не сече)[DOUBLEPOST=1400603361][/DOUBLEPOST]
Ништо чудно еден ден и да напраи полицијата рација во Грчец па да иаме 10 000 талибанци на улица.
И ќе ти го букмаркирам постов за да не можеш да мрсиш муда окулу тоа,а осеќам ќе бидеш прв на таа тема:icon_lol::icon_lol:
Не се секирај нема да се повлечам, дури ќе те частам пиво, само нека се случи тоа!
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Насилните најчесто веруваат во Алах.
Насилните најчесто веруваат во Отецот Бог.
...
.

Нити еден единствен албанец злосторител, по вера не е вистински Христијанин!

Христос и Неговите вистински следбеници, никогаш и никого не убиле!

Те молам немој да ги мешаш работите!

.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.505
Поени од реакции
79.658
Не се секирај нема да се повлечам, дури ќе те частам пиво, само нека се случи тоа!
Но тоа веќе се случи. Неколку пати:
Навистина?
Кога беа протестите за амнестија на воените злосторници од Хаг, во нив учествуваа луѓе на улица, имаа подршка од 40 (не е измислена бројка) албански невладини организации, политичари Албанци од позиција и опозиција, интелектуалци Албанци, албански медиуми (електронски и пишани), Албанци на форумов.
Знаеш ти за што се обвинети тие?
Боље и да не знаеш. Со тоа што ги сместивте под иста амнестија, самите ги извалкавте останатите борци од ОНА.
Ако болдираните групи не ја одразуваат вољата на Албанецот, тогаш не знам кој.

Исто и за насилните протести за ослободување на убијците од Смилковско. Истите горе болдирани категории застанаа зад подршката на овие нелуѓе.

Ако навистина има некои Албанци-интелектуалци како што викаш ти кои биле против протестите за ослободување на злосторниците, тогаш мора многу добро да се кријат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Живо ме интересира дали кога го привеле, некој од специјалциве земал да го помине низ раце, онака како што се изживљаваат врз оние што ќе им запленат една паковка трава или ризли.
Дали го измлатиле убаво у подрумите изминатава ноќ, дали му го расплакале мамичето мутантско.

Види го бе каков е, исушен, тренерчињана над зглобови му дошле тој ќе одзима туѓ живот, животот да му го ебам заостанат инцестоиден.
Пак ми навира нервоза како вчера.
Не смеат бе друже, не оти не сакаат. Треба да се води низ судови ова она, ќе го гледа народ, јавен случај е овој, не е исто со тие со травите...
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Dobar dokaz deka vo makedonija ima paravna drzava samo za etnickite makedonci a za albancite sekogas pravdata e na HOLD. Nekoj ke snosi odgovornost i toa mnogu brzo...
Каква правда ти е па на ХОЛД ставена?
Детето што наводно кршело прозори, беше приведено. Ете ти ја истата правда што ја имаше и убиеното дете, односно убиецот беше приведен.
Немој да глумиш црнец, па необесправен за сенешто.
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
И јас како ортодокс тоа го почитувам , но кога ќе се счучат серија убиства господ ти дал раце да се одбраниш зошто животот ти е загрозен па одовде види ти дали треба да се седи со скрстени раце ?
.
Кога рацете ќе ги употребиме предсе’ за градење на Царството БОЖЈЕ и молитви за Светол Дух, засигурно помалку жртви би имало на овој свет!
.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
.
Кога рацете ќе ги употребиме предсе’ за градење на Царството БОЖЈЕ и молитви за Светол Дух, засигурно помалку жртви би имало на овој свет!
.
Ај сега не претерувај...Малку религија гледаме тука па и ти да ни дополнуваш...Колку време според тебе се гради тоа твое царство божје?2000 години???
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.429
Поени од реакции
29.957
Зошто, не можела да влезе во Грчец порано полицијата? ДУИ ги стопира? НЕ!!!
Власта намерно сака да има вакви потенцијални проблеми, за да секогаш кога има социјална и економска криза, да фрли масло во оган преку етничките проблеми.
Дур имаме ваква власт, ќе имаме и вакви проблеми!
Ова е точно, само со едно многу важно дополнување: и нашата и владите на околните држави се под директна контрола на тие што навистина ги управуваат работите.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не смеат бе друже, не оти не сакаат. Треба да се води низ судови ова она, ќе го гледа народ, јавен случај е овој, не е исто со тие со травите...
Па добро, немора фацата гадна да му страда, под блуза и тренерки никој нема да му го гледа модрото тело, знаат џандарите кај да мавнат да го боли 1 година. ѓ

Види го овој спирос. :facepalm:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
..да влезе полицијата во Грчец, и да ги подуапси сите криминалци на украдените возила! Тоа се уште не се случило!
нека влезат, ама тешко дека ќе излезат живи. спомна родаст погоре, таму полиција немало стапнато со децении, тоа е тоа. Панамска македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom