Насилства во Македонија

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Ви текнува на Планинска бура?!Е тогаш првпат по 2001 добив надеж дека можеме да имаме држава,и дека кога се сака се се може!Стварно се осеќав гордо во тие моменти,кога заеш дека не може некакви муџахедини да бидат над државата и законите!За жал се ислажав,тоа беше само инстант покажување јајца!Да продолжеше во тој стил фирерот,до сега племето ќе се вртеше по трипати пред да фрли отпадок на земја од страв да не го видат џандари,а не ко сега да се шетат со оружје!Рецепт за здрава Македонија,двапати дневно Планинска бура,пред доручек и ручек!
И нато и Америка ќе речат:Македонија ќе ја јадеме како десрет...на едно залче...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мислам дека некои луѓе нема да разберат освен ако не осетат на своја кожа.

Настрана што системот ни е заебан, и еве не генерализирам со Албанци, ама не постои ни Албанец кој не се пожалил на баграта која се досели овде од Косово. . Тоа се криминалци бе луѓе, кур не им чуе за државава и за тоа дали во неа има правда. Заштитени се од поголеми сили, прават што сакаат без да бидат казнети, ако нешто им се деси веднаш знаат дека ќе добијат помош од поголемите инстанци. Немој да мислите дека тие меѓусебе не се млатат и крадат. Го прават тоа и тоа без усул

Но „Има Разлика“ моментот е тука. Албанците никад нема да ги накодошат ваквите муфљузи и криминалци на сметка на Македонец. Што од страв, што од куропецање ама нема, а и ако се деси тоа е ретко и млако колку да има.

Стопати сум кажал, за тоа треба да земеме пример од нив, а и од Србите. Волку хетероген народ како нашиов не знам дали има. Толку лабилен, незаинтересиран и зашеметен народ, кој еден ден е со еден а друг ден со друг став, не знам...

За ситауцијава во која се наоѓаме кумуваа и големите сили од ЕУ/САД/НАТО, тоа на сите ни е јасно. Ама не знам како народов постана толку тромав, не само за ваквите случаеви туку за се и сешто. Извинете ако е оф-топик.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.655
Поени од реакции
14.510
И тогаш, како што знаеме, стапуваат на сцена во нивна одбрана, другарчињата на кои им скандиравте некни. Но, кој знае, можеби вие некако ќе ја решите со нив?
Kaко прво - никој ништо не скандираше за албанци!
Како второ - одеби за ФК Шкендија и фудбалот воопшто
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Џабе ви се протести кога диктаторот се држи под контрола, само ќе си добиете ќотек ништо нема да решите, јас мислам дека најдобар начин да им се одмаздиме на шипциве е да ги игнорирате во се, да не купувате од кај нив на пазар, економски да ги изолираме, еве веќе некое време кај мене на пазар се намалува бројот на македонци кои купуваат од кај нив, целосно да се изолираат најдобро ќе биде и сами ќе си одат после, тоа е најдобрата одмазда сега за сега, се друго е пиши пропало.
 
T

templar55

Гостин


Што очекуваш од :
Прва мутација - Неправилна разделеност на очи по ширина и висина = Мутација од инбридно парење*
Втора мутација -Абнормална глава - Мутација од имбридно парење во Ф1/Ф2 сродство
Трета мутација- наследен синрдом така наречен- шип та р ски нос - Мутација од константно оплодување во сродство

*парење - размножување кај животните
Овој ли има исти права со мене ?????????????????? Гробот да им го ебам на оние што не изедначуваат со вакви животни !
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Пак по старо.

Владините медиуми почнаа одма со наслови од тип „Разрешен е случајот, сторителот е фатен“, на телевизија оваа вест трае само 1 минута. Утре ќе пратат специјалци, никој нема да може да мрдне. Новинарите одма ќе си го дадат газот, како сите што си го дадоа за масакрот кај Смиљковци. На тие што им е тешко ќе протестираат се додека не се намали нивната бројка поради огромните притисоци и апсења. И толку.

Жал ми е за Ангел, детето загина толку младо, неговите родители, другари и сите што го сакаа умреа одвнатре. А од тоа што највеќе ми се повраќа е што Македонија пак ќе замижи, Македонија нема да застане на нозе, ќе продолжи бавно и тажно да умира и да клечи пред ИНЦЕСТОИДНИТЕ КОПИЛИЊА. До кога? Ова прашање верувам дека си го поставуваме од турско. Ми се гади.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.655
Поени од реакции
14.510
Па да, ама сигурно нема шкон негов да удави. Скоро цела полиција е шконска, фали уште министер за внатрешни работи шкон да стаат како во одбраната и да си потпишеме капитулација.
Се што напиша е точно, но не заборавај дека овие од западна Македонија, па и од Скопје служат затвор во источна Македонија. Е тука се други органи на редот за нив
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ne e megu etnicki toa e raspravija so deca, nekad zavrsuva so ubistvto, toa sekade se slucuva vo svetot sekojdnevno.
Да не си паднал/а на главата случајно? Ако за тебе е тоа нормално, еве јас ти посакувам да осетиш на своја кожа како е, некој твој братучед, брат, сестра, да отиде на ваков начин, и јас да се појавам со реторика "абе детска игра која малку ја претерале. Јебига, се дешава.". Немате ниедна човечка одлика, ни свест, ни срам, ни страв, ни сожалување. А со нечовечки сушества, се знае, во Зоолошка Градина ги чуваме. За вас, само тоа.

Многу летаме во sciense fiction филмови тука на форумот. Демографијата е долготрајна, али помалку безболна. Секоја војна носи лоши последици, а и плус имаме тотално воено, физички неспремна младина.
Албанците не се доселувале кај Македонците, затоа што многу не сакале и имале зацртано кои територии да ги окупираат т.е. населат, туку самиот природен прираст на население им го диктирал тоа. И обратна да е ситуацијата и ние ќе го правиме истото. Само многудетни македонски семејства е спасот и ништо друго. Самата демографија и потреба за ширење ќе си го одигра својот дел.
Македонците денес не ни стапуваат во брак затоа што немаат ни за тоа пари, не па дете да раснат, ти викаш 4 да накотеле по фамилија. Ало, не сме во Шведска, во Македонија живееме. Тие 4 деца по фамилија од што ќе живеат, од воздух и љубов?

се бранат права на педерите (кои никад не ни биле нападнати од некого тука), .
Се согласувам со најголемиот дел од тоа што пиша во постот, но за ова не си во право. Тепани се, и тоа на големо, и на дебело. Но, како и во воовој случај, тоа не се прифатливи/привлечни случки за медиумите па не се третираат во било каква форма на репортажа. Ќе видиш чат пат нешто на нет, но отприлика тоа е тоа. Коментирам колку да бидеме фер, и реални. Само, ова не е тема сега на муабет, на страна треба да се дискутира.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Мислам дека некои луѓе нема да разберат освен ако не осетат на своја кожа.

Настрана што системот ни е заебан, и еве не генерализирам со Албанци, ама не постои ни Албанец кој не се пожалил на баграта која се досели овде од Косово. . Тоа се криминалци бе луѓе, кур не им чуе за државава и за тоа дали во неа има правда. Заштитени се од поголеми сили, прават што сакаат без да бидат казнети, ако нешто им се деси веднаш знаат дека ќе добијат помош од поголемите инстанци. Немој да мислите дека тие меѓусебе не се млатат и крадат. Го прават тоа и тоа без усул

Но „Има Разлика“ моментот е тука. Албанците никад нема да ги накодошат ваквите муфљузи и криминалци на сметка на Македонец. Што од страв, што од куропецање ама нема, а и ако се деси тоа е ретко и млако колку да има.

Стопати сум кажал, за тоа треба да земеме пример од нив, а и од Србите. Волку хетероген народ како нашиов не знам дали има. Толку лабилен, незаинтересиран и зашеметен народ, кој еден ден е со еден а друг ден со друг став, не знам...

За ситауцијава во која се наоѓаме кумуваа и големите сили од ЕУ/САД/НАТО, тоа на сите ни е јасно. Ама не знам како народов постана толку тромав, не само за ваквите случаеви туку за се и сешто. Извинете ако е оф-топик.
Да, нема Албанец од Македонија кој не дал поддршка на тие од Косово! Многу смешни се тие тези и муабети во стил “ нашите Албанци не ги сакаат тие од Косово“! Ма немој! Дебел факт е дека голем процент од албанска популација од Македонија е од Косово. Тие си се ородени на еден или друг начин, живеат и функционираат. Ако имаш некој кој работи во Народна одбрана нека ти каже колку Албанци всушност имаат потекло од Македонија. Се се Косовари, па затоа и зборуваат и мешаат српски зборови. Грешката на претходниот систем и нашето братство и единство ја плаќаме ние.
 
T

templar55

Гостин
Се што напиша е точно, но не заборавај дека овие од западна Македонија, па и од Скопје служат затвор во источна Македонија. Е тука се други органи на редот за нив
У источна се помеки затворите или како за кого ?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Затоа и не не бива,од тоа што го виткаме опашот не не бива...
Зошто не не бива бе? Неможеш ти никој да обвиниш зошто не излегол на улица на протестира. У полициска држава, шо вечерно време кога си идам повеќе полицајци има од кучиња не се протестира. Се виде досега што се дешава со македонците шо протестираат за било што, немора да е од етнички причини. Проблемот е само, и исклучиво во државата, политичарите и институциите. Плаќаме радиодифузија да се информираме? Не плаќаме да не лажат. Плаќаме даноци да сме безбедни? Не бе плаќаме даноци да не колат. Мора да се даде до знаење на политичарите дека не сме офци за стрижење. Прво влагаш во сите продадени курви кои себеси се нарекуваат новинари и палиш све таму. Како не им е срам онака да се продаваат, тоа е чист криминал според мене. Палење на опремата и студијата, нив на судење за лаги и клевети и поткуп. Кога веќе државата ќе нема со што да врши пропаганда тогаш ќе се потчини на народот и ќе биде трапспарентна. Јас почнав со бојкот на сите медиуми, абе земај ресиверот и скрши го, фрли го низ прозорец, многу поубаво ќе ви е.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Овој ли има исти права со мене ?????????????????? Гробот да им го ебам на оние што не изедначуваат со вакви животни !
Не, овој има поголеми права од тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom