Насилства во Македонија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
А уствари имаше барем една телевизија со вонредни вести за ова ??
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
aj kazete mi makedonec nikad ne ubil albanec?
Мизерни сте, само тоа ќе ти кажам.
Место да тролаш тука, оди таму, едуцирај си го племето малку.
Не бива луѓе да се понашаат како кучиња со беснило.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
eii preteravte da bese ubien albanec ke se smeevte kako i sekogas.
ete se dodeka vaka razmisluvate i gi delite lugeto etnicki nema da ve biva za narod.
Некој оддамна стигнал до стадиум народ, а некој не мрднал подалеку од племе.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
aj kazete mi makedonec nikad ne ubil albanec?
Дај бе не замарај дали убил или не, види твојот "народ" погоре што збори за случајов. И не е тоа копиле погоре сам, туку се кладам 90% го делат неговото мислење. Ситење на дечија смрт е одлика само на ретардиран човек, каков човек бе.. НЕЧОВЕК.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
3.612
Медумите свесно не ја пренесуваат веста. Во овој момент премногу е тензично, атмосферата е наелектризирана и евентуалното пренесување на медиумите само ќе ја влоши состојбата што може да даде и дополнителни жртви.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.509
Поени од реакции
28.869
eii preteravte da bese ubien albanec ke se smeevte kako i sekogas.
ete se dodeka vaka razmisluvate i gi delite lugeto etnicki nema da ve biva za narod.
Lajno edno stasa da sporeduvas nas so niv? Koj od kogo poveke strada stoko edna? Na kogo ubivaat deca pred 2 godini i eve denes? Ccc use sporeduva gubre smrdeno...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
aj kazete mi makedonec nikad ne ubil albanec?
Што сакаш да кажеш бре ти??? Дека е оправдано убиството??? Демек имало убиства на Албанци порано, па затоа сега треба да се помириме???
Не е работата што убиецот припаѓа на друга етничка група. Работата е што некој во оваа држава мисли дека може да се однесува како шериф и животите на неговите сограѓани не вредат ништо!
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
А уствари имаше барем една телевизија со вонредни вести за ова ??
Боже сачувај, за поплавите имаше, за ова минорна работа, па и ти, деца си играле, ништо страшно :(
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
abe ajj kako ne gledame kolku se tie vistinskite ubijci vekje 2 godini se sudat nikako da dosudat a navodno imale cvrsti dokazi.
ne bidete do tolku ...
Абе кретен/ке,има цврсти докази за нив,ама не се донесени од Косово,затоа што они не ги пуштаат да ги превземеме.Не сери кога немаш појма од животот.И не држи предавања тука за кој кого повеќе убил,пушти го детето низ град и нека разгледа кој ги прави најголемите тепачки,и нека се распраша по другари,колку од нив знаат дека нивни другар или познаник бил избрцан од Албанци во тепачка,а прашај колку наши го имаат направено истото.Да не зборам за употреба на оружје.Гниди,само знаете да глумите европејци,затоа што подалеку од Сител и Центар во 3-4 саат попладне не сте виделе.
 
Член од
7 март 2012
Мислења
296
Поени од реакции
55

Kajgana Shop

На врв Bottom