Насилства во Македонија

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Знаеш што е најтрагично брат? Што џабе сега се крева оваа фама, еве гледам во Ѓорче излегле скоро сите на улица, нешто слушам и во Автокоманда се спремале протести... ЏАБЕ, утре, за 2-3-4 дена се ќе стивне и пак ќе биде стара песна. Со нив решение нема, едино да дојдеме до стадиум на граѓанска војна, т.е. или они или ние, инаку разбирачка или компромис не постои со нив.

Ел Нињо мислам имаше пишано, и тоа баш убаво, коа ќе дојде некој и ќе ми каже, еј абе има и добри од нив. Абе ај жити се има добри? 90% се племе од Косово, добрите се тие што се староседелци тука, лично јас познавам такви, али штета што се реткост.

Страшно е ова што се случува, невино дете го изгуби животот на факинг 18 годишна возраст, бем ти и ретарди и се, грам мозок што немаат. Од утре очекувам контра протести од инцестоидниве, како тоа они биле угнетувани, неправедно бил казнет НАСЕР и слични други глупости кои стандард ги употребуваат кога ќе се деси вакво нешто.

И Сабја баш убаво пишал, ова уопште не е чудно, јас еве у Ченто живеам, кај мене ова е секојдневие, шкони да закачаат наши деца, само ете денес за жал преминале на повисоко ниво, со убиство. До сега било тепање со боксови, со шипки, боксирачи, па и бодење со ножеви... Тотално секојдневие е ова кај нас, само што тоа не го истакнува секој ебан медиум, побитно е нели дека педерите се угнетувани, дека се обесправени, дека треба да се дозволат геј бракови, дека и се скршил ноктот на Ријана...

Ми се повраќа од државава :sick:
Секој протест е битен па и дури и секој коментар. луѓето се очигледно заспани.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Дечки многу специјалци отидоа горе, дефендери сешто, а ни медиумите не ги пуштаат, да не биде Ѓорче во деведесеттите, плус нема известувања. Сликајте како е.
Ако се истите џандари што ги враќаа петардите на битпазар не е страшно. Или може има некои други за во Ѓорче?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.384
Поени од реакции
28.233
Официјално ве замолувам да го ставите Vori на игнор. Не можам да го бришам пошто си дава став човекот, јест да е ретардиран ставот али е став, така да игнорирајте го и терајте си. :)
baniran e vori kolega :)
 
D

Dynamo

Гостин
Знаеш што е најтрагично брат? Што џабе сега се крева оваа фама, еве гледам во Ѓорче излегле скоро сите на улица, нешто слушам и во Автокоманда се спремале протести... ЏАБЕ, утре, за 2-3-4 дена се ќе стивне и пак ќе биде стара песна. Со нив решение нема, едино да дојдеме до стадиум на граѓанска војна, т.е. или они или ние, инаку разбирачка или компромис не постои со нив.

Ел Нињо мислам имаше пишано, и тоа баш убаво, коа ќе дојде некој и ќе ми каже, еј абе има и добри од нив. Абе ај жити се има добри? 90% се племе од Косово, добрите се тие што се староседелци тука, лично јас познавам такви, али штета што се реткост.

Страшно е ова што се случува, невино дете го изгуби животот на факинг 18 годишна возраст, бем ти и ретарди и се, грам мозок што немаат. Од утре очекувам контра протести од инцестоидниве, како тоа они биле угнетувани, неправедно бил казнет НАСЕР и слични други глупости кои стандард ги употребуваат кога ќе се деси вакво нешто.

И Сабја баш убаво пишал, ова уопште не е чудно, јас еве у Ченто живеам, кај мене ова е секојдневие, шкони да закачаат наши деца, само ете денес за жал преминале на повисоко ниво, со убиство. До сега било тепање со боксови, со шипки, боксирачи, па и бодење со ножеви... Тотално секојдневие е ова кај нас, само што тоа не го истакнува секој ебан медиум, побитно е нели дека педерите се угнетувани, дека се обесправени, дека треба да се дозволат геј бракови, дека и се скршил ноктот на Ријана...

Ми се повраќа од државава :sick:
Да брат,староседелците се добри луѓе,кај мене ги има на маало и се е ок со нив,со нив има соживот,но проблемот е со останатите кои се населени после војната во Македонија,тие не се Албанци,туку тие се Косовари,и со нив нема разбирање,тие се ѓубрето во нашата држава.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Најголемиот проблем е што кај нас законите се млитави а како што ќе се приближуваме кон Европа ќе стануваат се помлитави и помлитави. Стоката што го уби дечкото е познат на полицијата и веќе имал зад себе неколку дела, што значи дека и покрај тоа истиот криминалец се шета со нож , краде и убива. Тажно е што поради вакви кои не заслужуваат да го трошат воздухот ќе биде за век и векови завиена во црно една фамилија а ќе остави трага и кај сите оние кои го познаваат момчето а и врз јавност во Македонија.
Треба да седнат надлежните и да размислат малку околу казните за вакви случаи а и за случаи кои јавно излегуваат и барат големи Албании во Македонија, како и за оние вахабистите кои се повеќе ги има. Работите не треба да се ставаат по тепих туку да се решаваат. На секој кој му е дојдено даживее во оваа држава , да ја респектира и почитуваа добродојден е, се друго треба полека да се редуцира,
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Кој спомна ,училишта у селата да сме им граделе,на кого бе,на кого да му градам школо..............................................
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
I

IBIZA SOUND

Гостин
pred dve godini na nekoj mu teknalo daj ke ubieme pet deca,onaka sakam da ubijam
sega pak e nesto slicno kako pred dve godini,do koga vaka
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Зошто Сител и Канал 5 во последните вести го избегнаа ова што се случувало во Ѓорче? Веста беше кажана како да е небитна, убиен матурант, фатен убиецот и толку.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Мрсул. Во 2001ва уште мајка му го одмивала газот со топла вода од Пелистерка шише. Најде он да се сити. Али се е до воспитање (и ова е непостоечки поим кај нив), кога на постарите не им излегува тоа планинското,тоа гнасното од нив нема ни на овие.
#соживот
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Овие што се прават во вакви моменти паметни и се ситат, мора да се игнорираат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom