Нарушување приватност

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Знам дека приватноста ми е нарушена, ми се прати локација, интернет пребарувања, месиџер, фејс кликања. Има поставено камери и микрофони кои следат се што се зборува и случува во мојот дом, буквално како големиот брат. Незнам како да се одбранам и од каде да почнам.
Твој дом е, има една многу корисна направа, ги решава повеќето проблеми во животот, не е пари, чекан е, токмак, минимум 5kg... Искористи го, каде и да би имало некаков уред.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Твој дом е, има една многу корисна направа, ги решава повеќето проблеми во животот, не е пари, чекан е, токмак, минимум 5kg... Искористи го, каде и да би имало некаков уред.
ти како Веруш Јуниор кој со секирче ги бришел податоците од ХДД кога милиција го апсеше во Струга...
...Прво, целиот наш интернет, барем од некој провајдери е прокси... па на многу веб страни ти кажува интернетот не ти е приватен... значи не му треба ни налог ни апаратура ако сурфаш...друго е работата колку некому треба да прати некого....
 
Последно уредено:

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Де посочи до таквите ефтини програми, баш ме интересираат...
https://xnspy.com/best-mobile-spy-apps.html - ова као топ 10






ова се само првите шо излегоа на гугл. ако седниш сериозно да бараш ќе најш уште 100-200 други. На ebay и други страни мојш да купиш секакви направи (гаџети) од мини камери, микрофони, микрофони за далечинско снимање, апсолутно се шо ќе посакаш....

Ти само имај време и нерви да шпиунираш некого, за алати и програми имаш колку сакаш.... :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Абе го нема братот, да се се случило нешто? Да не го мркнале илуминативе?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
https://xnspy.com/best-mobile-spy-apps.html - ова као топ 10






ова се само првите шо излегоа на гугл. ако седниш сериозно да бараш ќе најш уште 100-200 други. На ebay и други страни мојш да купиш секакви направи (гаџети) од мини камери, микрофони, микрофони за далечинско снимање, апсолутно се шо ќе посакаш....

Ти само имај време и нерви да шпиунираш некого, за алати и програми имаш колку сакаш.... :vozbud: :vozbud: :vozbud:
дали се третира под прислушкување, ако некој ги наостри ушите и те прислушкува кога гласно зборуваш на дебилен :D
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
дали се третира под прислушкување, ако некој ги наостри ушите и те прислушкува кога гласно зборуваш на дебилен :D
По гласот и мирисот локацијата и браусерот се гледа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom