Накит

Член од
23 ноември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Od nakit najvekje nosam mengjushi! Imam preku 50 para i vo sekoja prilika si kupuvam... Povekjeto mi se bizhuterija...Ednite mi se so 2 mali dijamanti ama retko gi nosam, znaete vo Skopjevo i za 1000 den kje vi stegnat kurshum a ne za dijamanti :vozbud:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Мразам злато и сребо....на мојте 15 години уште да се ''теткосувам"...нема веза носам бизутеруја и ја обожавам....посебно обетки :pipi:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Најмногу имам обетки и белегзии. Бисери обожавам ама не сакам многу китење:pipi:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Сребрено ланче, сребрена белегзија, часовник и 3 прстени. Ова е то шо го поседувам на мене.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Да носам ланче на врат???
Ке си го сечам вратот со секира.
Мразам ланчиња. Не како појава туку на мене. Ме чеша, ме нервира, ми се качи на облеката.

Сат носам 24/7. Белегзија се клава некогаш, зависи комбинација.
Обетка ... заборајв дека имам едно време.
 
D

dh00|

Гостин
ова шо го носам јас не може да се нарече накит:pos2: носам прстени ко лагери шо се,секакви врвци ставам на врат...единствено обетките ми се сребрени...добро сеа,има и некој од титаниум:wink:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
златно ланче иам поклон ми го дадоја за матура и од тогаш го неам изваено :), и сатче клавам ко ќе излегвам :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Носам саат секогаш со мене.А за испагање си ставам и обетки или белегзија бижутерија нормално.:wink:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
мразам накит
имам еден куп што сум добила на поклон и ништо не носам
само 2-3 нитнарици ако тоа се рачуна и една белегзика многу ми е мила оти важен поклон ми е и не ја вадам:smir:

а да ке заборавев и едно ланченце со травче полу скршено.....многу ми е ѕверско тоа:pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Носам саат и една нараквица .. Тоа ...:toe:
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Си носам златно ланче и ме боли цеф:pipi:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Носам често накит,ама злато поретко...носам само една златна нараквица и обетки.
Сега сакам да си купам некое вакво прстенче.

prsten4.jpg

prsten7.jpg
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Добар вкус многу убав дизајн, материјали, сигурно имаат и добра цена :)....многу ми се допаднаа сите слики , ретко се наога вакво нешто тука т.е може веројатно по нешто да се најде ама сигурно се доста скапи особено тие што се од поексклузивни материјали изработени.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Од накит ОБОЖАВАМ обетки, толку ги сакам што цел живот сама си правам.
Не сум љубител на жолто злато али затоа пак бело злато ми е омилено.
За обетки кој се од бело злато би дала пари, но за бижутерија ретко давам пари бидејќи парите ги трошам на материјал за обетки :pipi::pipi::pipi:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
5
Од накит носам само пирсови, едно ланче со боцки и едно со безопасни шо сама го напраив.. Алка со нитни ставам за по свирки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom