Накит

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
јас носам нараквица "без прсти" вака нешто ко на сликите(ама не исти малце се поинакви КОЖНИ се ) и по 2 килерки на двете раце и толку

 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Носам ама да не сребрено или златно :) Најмнгу го сакам дрвениот накит дрвени белегзии :)
Ланчињата шо ги носам се обикно обични врвци со некој глинен или дрвен "привезок".... Обетки сама си правам :smir:

Еве нешто шо ми се допаѓа
а и фимо изработките ми се ептен типски :pipi:
 

eugenia suarez

рудолф!
Член од
1 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
7
мразам златни работи обожавам бижутерија дрвено и сребрено! како на пр вака:


















 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Носам ама да не сребрено или златно :) Најмнгу го сакам дрвениот накит дрвени белегзии :)
Ланчињата шо ги носам се обикно обични врвци со некој глинен или дрвен "привезок".... Обетки сама си правам :smir:

Еве нешто шо ми се допаѓа
а и фимо изработките ми се ептен типски :pipi:
Каде можам да најдам вакви???:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
јас носам нараквица "без прсти" вака нешто ко на сликите(ама не исти малце се поинакви КОЖНИ се ) и по 2 килерки на двете раце и толку

Свесен си дека нараквици не се накит така?
 
H

HITCH

Гостин
Порано ич не сакав накит, ама последниов период само на тоа трошам пари, МНОГУ пари. Не знам што ми стана. Сега ми се допаѓаат овие обетки.








Инаку имам ваков прстен (ова не е мојата рака :smir:)


а планирам да си земам уште еден, видов дека низ градов има прекрасни прстени.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Обожавам накит, посебно обожавам обетки и прстени. Несакам пренатрупаност со накит, секогаш внимателно одбирам и внимавам на комбинацијата. Многу невкусно ми изгледа кога ќе видам пренатрупаност со накит, обетки, ланчиња, по 3-4 прстени, нараквици... се што се имало, се ставило на себе. Често налетувам на вакви комбинации, ок е се работи за вкус, но мене тоа не ми се допаѓа. Јас сакам едно ама вредно, значи да ми е во склад со пригодата, облеката... Без обетки не излегувам, ги имам во разни форми, големини, бои и ги комбинирам. Ланчиња воопшто несакам, незнам зошто ама многу ретко носам, исто и нараквици воглавно мојот накит се сведува на обетки и прстени.
 
E

elena.

Гостин
Обожавам накит, но исклучиво рачно изработен/дрвен/плетен. Сакам големи обетки, а исто така и некогаш сама си плетам белегзии :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Уфффф само чекам да присоберам пари и одма некое накитче си купвам :icon_lol:
Многу ме бендисват такви работи.Никогаш немам излезено од дома така без ништо..Морат да имам или убетки или ланче или прстен.Зависна сум станата!




http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.clunygreyjewelry.com/images2/swarovski-bracelet-b4.jpg&imgrefurl=http://www.clunygreyjewelry.com/Swarovski-crystal-bracelets.html&usg=___1Q6CiZNyO1_6NSHYHaVgEqr51Q=&h=282&w=330&sz=12&hl=en&start=109&zoom=1&tbnid=dXu-rWOJfD3VYM:&tbnh=171&tbnw=199&ei=rMxBTZ6-L835sgasoqDPDg&prev=/images?q=swarovski&um=1&hl=en&biw=1366&bih=677&tbs=isch:10,3335&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=392&oei=o8xBTefSGY-Aswa2xO3YDQ&esq=5&page=7&ndsp=20&ved=1t:429,r:6,s:109&tx=110&ty=78&biw=1366&bih=677



Иии да се пофалам за на крај дека имам иста ваква :icon_cool
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво! Ако некој е заинтересиран со рачно изработен накит од чисто сребро, повелете на мојот блог (можам да направам парче накит и по нарачка) http://mirellamfiligree.wordpress.com . Поздрав
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
....носам се освен злато, алки, прстени, ланчиња, обетки... значи свашта од бижутерија, и рачно изработен накит исто така се цени, а и од фимо нешто почнав да си правам и така :)
еве шо ме бендисува













 

Kajgana Shop

На врв Bottom