Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

stric

Shadow
Член од
20 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
4
Ова изглеа им вадат скоро година на хедхантерси па им донеле жени да завиваат а ?[DOUBLEPOST=1413755896][/DOUBLEPOST]Ме интересира некој од гробариве што ги има на форумов дали биле на утакмица на југ ? Имам неколку нејаснотии.. На клиповите видов дека Раде водеше навивање. Дали бившите Забрањени што преминаа од исток на југ имаат некој значаен удел на трибинава или ќе бидат потрчковци на Алкатраз? Зар имаат образ уште да идат на стадион покрај тој трансфер кој го направија кој е апсурд во навивачкиот свет, каде убиството на Иван Перовић беше мотив да се формира нова прича Забрањени и од година во година добиваше се поише членови и земаше поголем замав, а они преку ноќ сменија трибина само поради тоа што Цигани им стварале премногу проблеми и немале бројност... Огромно поштовање за дечките што останаа на источната трибина кои се спрема мене правите Гробари. Перовић Иван!
Za HH sekoja cest 100 naoruzani Dragani Kojici na 30 goloraki momci.Inaku toa bese odmazda za Stefan Braun :)) tamu malce se zaebaa musavci.
Inaku Zabranjeni se formiraa pred ubistvoto na Ivan (toj bese del od niv neli ???)
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Za HH sekoja cest 100 naoruzani Dragani Kojici na 30 goloraki momci.Inaku toa bese odmazda za Stefan Braun :)) tamu malce se zaebaa musavci.
Inaku Zabranjeni se formiraa pred ubistvoto na Ivan (toj bese del od niv neli ???)
Беше али целиот примат на причата го презема убиството на Иван Перовић.. А со тоа што хантерс застанаа на автобуската да бркаат 2 ’’симпатизерчиња’’ тие сами си се наместија.. Со самото тоа покажаа колку беа озбилна подгрупа..

10731098_809418252414064_8461007668524419065_n.jpg
 
Последно уредено:

stric

Shadow
Член од
20 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
4
Najbolji ste u svet bratce....Ednoumie do daska..
Uzivajte vo reportazite na ljutice bogdana..ili Mateje Kezmana..ili stjepana dupanca 15a..
ko razume svatice....
ljutica bar razbira...
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Не треба да се бришат постови, али со самото тоа што ставаш такви слики сам бараш да ти бришат мисленьа.. Тотално непотребни прозивки..
 

stric

Shadow
Член од
20 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
4
Не треба да се бришат постови, али со самото тоа што ставаш такви слики сам бараш да ти бришат мисленьа.. Тотално непотребни прозивки..
All good..
im out of here if not welcome..
for now though..
Pozdrav Ljutica, se nadevav na zdrava argumentirana rasprava da go zaziveeme ovooj del od forumot, ama nisto izgleda.Inaku ne bev tuka da provociram samo, ama malku cepkanje ne e na odmet mislam (zatoa sme rivali neli)
Steta imav mnogu raboti da spodelam,37 godini imam, od 1990 sum na Jug(prvo derbi maj 1990 na cmarakana 3:1 za vas).
Silom prilike sum 5 godini vo stranstvo, ama sekojdnevno sum vo kontakt so likovi od Bg (I toa ne bilo koj).
Aj pozdrav, do nekoe sledno pisuvanje ;)
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
Постови од типот смрдиш секако дека не одговараат никаде не само на темава, ако имате намера да дискутирате со памет повелете.
 

stric

Shadow
Член од
20 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
4
Uzivaj Komita ultras..do nekoi podobri vreminja.

Ova glava luda pratice te svuda...
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Да лоша е прозивката, али постови од типот (кажи Х, ние изговараме меко Х ) во темата нг у мк не се бришат и тоа е дозволено во тема каj треба да се дискутира за изданието на групите во земjaва..
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
БББ веќе 3-4 утакмици на мал фудбал имаат добри изданија.
Основаа свој клуб Динамо Футсал кој игра во 2ра лига север.





Добро е да се видат пак изданија од 1000+ луѓе од нив секое коло,па макар било и во сала на футсал.На Шалата и Дом Спортова и преку 2000.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Ова може да стане опасно посебно што луѓево на Мамич на ваков начин се определиле да сеат страв и да заплашуваат.

http://www.badblueboys.hr/nista-nas-zaustaviti-nece-svi-na-sjever/

Sutra se navijačka skupina Bad Blue Boys vraća na Sjever, svoje rodno mjesto i tribinu na kojoj više nećemo dopustiti da bude okupirana od strane kukavica koje imaju krv naše braće na svojim rukama.

:cuc::cuc:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ова може да стане опасно посебно што луѓево на Мамич на ваков начин се определиле да сеат страв и да заплашуваат.

http://www.badblueboys.hr/nista-nas-zaustaviti-nece-svi-na-sjever/

Sutra se navijačka skupina Bad Blue Boys vraća na Sjever, svoje rodno mjesto i tribinu na kojoj više nećemo dopustiti da bude okupirana od strane kukavica koje imaju krv naše braće na svojim rukama.

:cuc::cuc:
Му ебам мајката негова,му се собраа 100 души пред куќата и дошле желки да го бранат.
Стварно се напиздени.Се мразеа,но ова ја претера......еден од мамиќевите војници пукал и ранил 2ца БББ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom