Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од RedStarFan, 30 мај 2012.

 1. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Оваа тема е стриктно за групите од Словенија, Хрватска, БиХ, Србија, Црна Гора и Македонија!
  Темава е различна од онаа за Балканските групи бидејќи овде може да се обрне внимание не само на екипното ривалство, туку и на меѓуетничко. Впрочем, војната во Југославија и почна токму од трибините.

  Да почнеме, според мене најдобра сцена во СФРЈ:
  1. Србија:




  2.Хрватска:




  3.Босна/Р.Српска




  4.Црна Гора




  5. Македонија





  За Словенија не знам, ако некој ја прати таа сцена нека постира. Овие се според мене најдобрите, мислам дека Македонската сцена од овие е единствено пред Црногорската.

  Најитересни ривалства, кореографии, слики, видеа, се тука!

  Имав многу видеа, ама можело само 10 -.- Значи идеме од сите држави наведени по две најдобри.
   
  На Tzeentch и mans им се допаѓа ова.
 2. TheTrooper

  TheTrooper Психијатриски случај

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  5.762
  Допаѓања:
  4.489
  Виоле од Марибор и тие на Олимпија мислам дека се двете најсериозни групи во Словенија.
   
 3. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.908
  Допаѓања:
  41.942
  Така е, Виоле и Green dragons се далеку пред другите во Словенија...
   
 4. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.665
  Допаѓања:
  996
  Пристрасно си гласав за моите, иако сеуште не се на врвот, сепак неможам да гласам за други :)
  Реално битката на трибините е најјака во Србија, Хрватска, веднаш после нив во Босна, па кај нас и на крај во Црна Гора.Мој личен став е ова незнам дали е најточен, сепак во мои очи така изгледа ова :)
   
 5. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.659
  Допаѓања:
  8.488
  ЦПБ? :icon_lol: Срамота е, тргај од анкета.
   
 6. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  А шо ќе праиш... :icon_mrgr:
   
  На mans му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ТетексФан

  ТетексФан

  Член од:
  8 април 2007
  Мислења:
  16.034
  Допаѓања:
  9.122
  Крв ми капе кога ќе видим споредба на навијачка група што навија на стадион, и н.г што навија у сала (уз тотален респект за Фемили, која е една од најорганизираните групе моментално у Македонија).
  Ама со оглед на тоа што навивање у сала и навивање на стадион ти е како небо и земја, ме нервира што се ставаат у ист кош..
   
 8. apatrid

  apatrid

  Член од:
  15 јуни 2010
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  61
  Као учесник навијања пред смрт југославије могу вам рећи да је ово данас 5% од некадашњег.На овај списак ти фале Сланинари Нови сад ,Кохорта Осијек,Армада Ријека,Змајчеки Љубљана,Војводи Никшић избаци нису ни постојали тада.
  Поређење може да се прави само између клубова велике
  четворке остали су јако слаби били на гостовањима тако да и нема за шта да конкуришу.Од македонских само Комити остали ништа.
  Да поздравим навијаче који су долазили са заставама Делије-Штип,Охрид,Прилеп,Гевгелија,Куманово,Скопје(ако сам неког заборавио извињавам се)
   
 9. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.748
  Ваљда си у право, то ес шо ваљда така си е. Ама греота ми е да ставам пред ФА некои што навиваат на стадион а знам дека се полоши 3 пати...
  --- надополнето: 30 мај 2012 во 16:53 ---
  Се мисли на денешни екипи кои само се наоѓаат на просторот на СФРЈ. Затоа Никшићани ќе останат. Иначе од денешни екипи на Делије идат само од Куманово (организирана група зборам)
   
 10. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.374
  Допаѓања:
  12.638
  Анкетата е избришана од причина што некои групи тогаш не ни постоеа, а некои воопшто не се ни за на анкета со оглед на тоа дека само во сала навиваат, продолжете со дискусија :)
   
 11. ГОЦ-К.О

  ГОЦ-К.О Гостин

  Комити нумеро УНО!
  Партизани и делии од Македонија..Апффффф -.-
   
 12. Mr.X

  Mr.X

  Член од:
  14 април 2010
  Мислења:
  4.616
  Допаѓања:
  5.642
  најбедна сцена имаме џабе зборите ни пред тие од Црна Гора не сме
   
 13. Barto

  Barto

  Член од:
  8 март 2012
  Мислења:
  3.058
  Допаѓања:
  1.247
  Според мене најсериозни делиите и гробарите на балканов,во времето на сфрј а и за сега,некако највеќе ми се допаѓаат најжртвувани за својте клубови..
   
 14. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.374
  Допаѓања:
  12.638
  Не заебавај и ти сеа :icon_mrgr:
   
 15. Barto

  Barto

  Член од:
  8 март 2012
  Мислења:
  3.058
  Допаѓања:
  1.247
  Нив ги мрзи шо дишат,не па да одат да навиваат,не заебаај :D
   

Сподели преку: