Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

czk

Член од
5 август 2022
Мислења
11
Поени од реакции
28
Навивачите на звезда изминатово коло извадиле 12 кореографии на еден натпревар.
Прегледај го приврзокот 406740
Овие фалат
IMG_20240213_193814_682.jpg IMG_20240213_193803_761.jpg IMG_20240213_193751_080.jpg
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.133
Поени од реакции
18.447
Која е позадината на паролава, боите се на Раднички Крагујевац и Земун. FB_IMG_1710807896775.jpg
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.346

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
707
Поени од реакции
1.606
Шо е работава со коментариве гледам сите на Плава Унија(ОФК) ги викаат цигани и зведина филијала ?
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.346
Шо е работава со коментариве гледам сите на Плава Унија(ОФК) ги викаат цигани и зведина филијала ?
Клубот е на Терзиќ, па поради самото тоа, а и интересно е да се спомне дека откако Терзиќ влезе во клубот се активира Плава Унија, што води кон тоа дека се платеници.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Прочитав една верзија дека дечкото што ги носел сите банери е начекан во влез на зграда и дека е сериозно претепан, моментално во болница. 9 банери им се паднати, ќе видиме дали ќе се распуштат како група. Единственo малку среќа во целава црна ситуација за нив е тоа што главниот Ултрас со соколот не го носеле тој ден и не е паднат.

1712663768804.png
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.389
Поени од реакции
8.346
Прочитав една верзија дека дечкото што ги носел сите банери е начекан во влез на зграда и дека е сериозно претепан, моментално во болница. 9 банери им се паднати, ќе видиме дали ќе се распуштат како група. Единственo малку среќа во целава црна ситуација за нив е тоа што главниот Ултрас со соколот не го носеле тој ден и не е паднат.

Прегледај го приврзокот 412324
Овде имаш пад на цела ограда, буквално цела ограда од утакмицата пред некој саат, а самото тоа значи дека групата треба да се распушти, толку е. Fedayn на ист начин ги изгуби скоро сите знамиња па се распуштија. Ова за памет, град од 110к, со скоро секојдневни пресметки меѓу две групи да направиш таков пропуст од големи размери - сам човек да ги носи сите знамиња, не заслужуваат ништо од повеќе од распуштање.
Автоматски споено мислење:

Ова ми испадна на нет., колку е веродостојно не знам.

 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Овде имаш пад на цела ограда, буквално цела ограда од утакмицата пред некој саат, а самото тоа значи дека групата треба да се распушти, толку е. Fedayn на ист начин ги изгуби скоро сите знамиња па се распуштија. Ова за памет, град од 110к, со скоро секојдневни пресметки меѓу две групи да направиш таков пропуст од големи размери - сам човек да ги носи сите знамиња, не заслужуваат ништо од повеќе од распуштање.
Автоматски споено мислење:

Ова ми испадна на нет., колку е веродостојно не знам.

Ако не се лажам на ист начин имаат паднато и Fedayn, го начекуваат пред куќа човекот со знамињата, претходно од италијанците имале сите потребни информации. Реално и скоро и да не може на друг начин да падне знаме во денешно време. Доста диви се Херцеговците, знам и во Хрватска не ги сакаат и велат за нив дека тие од Херцеговина што се преселени во Загреб/Сплит се најпроблематични, така да ќе биде интересно да се испрати дали и каков ќе биде одговорот на ова.
 
Член од
23 април 2022
Мислења
262
Поени од реакции
1.178
Делије и на Ференцварош така им лапнаа ударна застава лани. Двајца инфилтрирани неупадливи дечки на трибина до крај кои ја снимаат ситуацијата кој ги носи заставите и после тоа трга акција. Као по обичај утредента соопштение дека заставата ја носеле татко и син бла бла...
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Ако не се лажам на ист начин имаат паднато и Fedayn, го начекуваат пред куќа човекот со знамињата, претходно од италијанците имале сите потребни информации. Реално и скоро и да не може на друг начин да падне знаме во денешно време. Доста диви се Херцеговците, знам и во Хрватска не ги сакаат и велат за нив дека тие од Херцеговина што се преселени во Загреб/Сплит се најпроблематични, така да ќе биде интересно да се испрати дали и каков ќе биде одговорот на ова.
Skoro i da ne moze da padne zname na drug nacin? Drugar Delije im vlegoa na navivacka tribina na navivacite na Radnicki Kragujevac vo sred Kragujevac i i gi sobraa udarnite znaminja.. Znaci ako se saka se se moze osobeno na balkan vo pomalite grupi... Na balkan sekoja navivacka grupa moze na sekogo da zeme udarni zastavi osven sto ne mozes na Delije , Grobari, Torcida, ili BBB zatoa sto oni imaat pogolem broj na luge na tribina i tesko e i preku raboten den vo nikakov termin da i vlezes i zemes. Dodeka kaj site ostanati grupi na balkan osven ovie 4 raboten den primer 13:00 koga nemaat brojka ako nekoj naumil so dobra organizacija moze da i se zemat zastavi mn lesno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom