Навивачки групи во Македонија

Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Јас не ги сваќам македонскиве навивачи....ако продужат да се тепаат меѓу себе, мамето ке ни го ебаат...наместо сложни,они меѓу себе се тепаат
добро у која држава си видел сложни навивачи?
нормално е да се тепаат меѓу себе:toe:
 
С

Спенсер

Гостин
добро у која држава си видел сложни навивачи?
нормално е да се тепаат меѓу себе:toe:
добро,но кога нашите ке појдат у тетово...како поминуваат???а?? наместо заедно против знаете кој,да не именувам, ние меѓу себе ке се тепаме, и во другите држави немаат етнички доселеници кои прават проблеми, доста со ова,да не мешаме политика и спорт,али тоа е тоа
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Еве сум бе зошто викате дека ме нема? :pos2::pos2::pos2::pos2: А уствари што ви беше муабетот пошто ништо не разбрав? Сами си се викате опиноци или ?
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Еве сум бе зошто викате дека ме нема? :pos2::pos2::pos2::pos2: А уствари што ви беше муабетот пошто ништо не разбрав? Сами си се викате опиноци или ?
Ооо буљардела ти текна да се јавиш..па глеам те нема да акнеш некој пост
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
добро,но кога нашите ке појдат у тетово...како поминуваат???а?? наместо заедно против знаете кој,да не именувам, ние меѓу себе ке се тепаме, и во другите држави немаат етнички доселеници кои прават проблеми, доста со ова,да не мешаме политика и спорт,али тоа е тоа
Во тетово нема кошарка во прва лига па да идат навивачки групи:toe:
а ако мислиш за фудбал ретко да доаѓа некоја навивачка група во последно време па да ти кажам(ни на тетекс,ни шкендија) а шо сакаш да кажеш кога некоја македонска екипа иде во тетово против шкендија лошо проаѓа? па и балистите лошо проаѓаат кога идат на гостување :toe:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
zdravo:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Читајќи ги вашите постови до сега може да кажам само дека секој треба да си напише "Најјаки сме" и да го сочува во компјутер и секој пат кога ќе дојде на форумов да го пастира за да не се замара секој пат да треска глупости.
Презентирајте ги малце вашите групи со материјал а не со глупости.
www.komiti.org
галерија
http://www.komiti.org/gal1/gallery2/main.php?g2_itemId=14
форум
www.komiti.org/forum
видеа
http://www.youtube.com/group/komiti
Сите новости и материјали околу оваа група ќе ги најдете на посочените линкови
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Berku .. toa e ubavinata na forumov so ima sekakvi indijanci .. baska sega ne e nisto vo sporedba so toa kako bese edno vreme .. Lele , Comedy Central
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
Јас не сум член на ниту една навивачка група но затоа често одам на натпреварите на градскиот стадион во Скопје или сега веќе нели има ново има ФИЛИП ВТОРИ АРЕНАТА, често ги следам натпреварите на фк вардар, затоа што навивам за фк вардар, исто така одам и на натпреварите на на нашата репрезентација МАКЕДОНИЈА.
Според тоа што до сега го имам видено и слушнато, во врска со оваа тема би кажал дека според мене навивачката група КОМИТИ е најдобра во нашава држава.
Навистина комитите прават добра атмосфера на сите натпревари на вардар, одат буквално на секој натпревар и тоа во добра бројка и како што знам одат и на гостувања секаде каде што игра вардар.
Посебно на наптреварите вардар - пелистер има одлична атмосфера од страна на комитите.
Според она што го имам видено и слушнато покрај тоа што комитите важат за најдобри мислам дека како втора тифо група кај нас се чкебари битола.
Исто така и навивачката група фемили аеродром според мене важи за солидна навивачка група.

Еве ова е моето мислење како неутрален бидејќи не сум член на ниту една навивачка група, накратко во кратки црти според мене КОМИТИ и ЧКЕМБАРИ важат за најдобри. ПОЗДРАВ
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
Поздрав друже и твое мислење:smir:така да ти поштовам мислење.Овие 2 групи се на врвот во Македонија и двете си имат добри и лоши особини.Немора да ми се одговара или коментира пост:smir:
 
Z

ziko bt

Гостин
samo edno da kazam do deckoto so pisa deka komiti stalno gostuvale pa 4ekipi vi se od skopje i po edna od kumanovo i tetovo a tie vi se na radius od 50km pa taman rabota da ne gostuvate so se veli vo dvorot vi se a za ckembari najblisku mu e prilep koj e odalecen 50km pa zato ne e ubo da velite demek najdobri ste oti stalno ste gostuvale a ckembari ne bile prisutni na site gostuvanja:toe:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
sto sakas da kazes sea kazi mi so postov deka ckemabri se bolje od komiti??!!!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
ziko bt Друже стварно не те разбирам што сакаш да кажеш, а со тоа дека има 4 екипи од Скопје така е само да знаеш дека натпреварите што се во рамките на градот Скопје, комитите тие натпревари не ги рачунаат воопшто за гостувања. Значи натпреварите во ѓорче со македонија ѓ.п и со металург во автокоманда тоа и воопшто комитите не го рачунаат за гостување. Оваа сезона јас колку што знам комити беа на сите можни гостувања, и тоа зборувам за надвор од Скопје беа на секоја утакмица и тоа во добра бројка.

Можеш да ја разгледаш и нивната официјална бев страница http://www.komiti.org/

Исто така оваа сезона ви дојдоа два пати кај вас во битола и тоа во бројка од над 350 души.

Овие клипови доле се од КОМИТИ и тоа на гостување во битола!!!



Тоа се клиповите од двете гостувања на комити оваа сезона во битола, првот клип е од првотот гостување на 16.11.2008 година и вториот клип е од второто гостување сезонава на комити во битола 12.04.2009.

Додека вие во Скопје оваа сезона дојдовте едвај само 100 души и мора да признаете дека комити секогаш иделе во поголема бројка на гостување кај вас во битола отколку вие во скопје.
Исто треба да се напомене дека комити секогаш прават добри кореографии и тоа скоро на секој натпревар додека чкембари се катастрофа за кореографии.

Дефинитивно КОМИТИ се најдобри во МАКЕДОНИЈА, тоа друже мора да го признаеш, да бидеме реални.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
samo edno da kazam do deckoto so pisa deka komiti stalno gostuvale pa 4ekipi vi se od skopje i po edna od kumanovo i tetovo a tie vi se na radius od 50km pa taman rabota da ne gostuvate so se veli vo dvorot vi se a za ckembari najblisku mu e prilep koj e odalecen 50km pa zato ne e ubo da velite demek najdobri ste oti stalno ste gostuvale a ckembari ne bile prisutni na site gostuvanja:toe:
Ај да видиме на колку гостовања отишле Комити, за разлика од Чкембари

Битола
Прилеп
Кичево
Куманово
Кратово
Велес
Тетово
Струмица

Има нешто нејасно???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom