Навивачки групи во Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Леле какви дебили !!!!

Па уште ли со шалови се расправате бе, па кој сака може да си купи шал у фан-шопот на Вардар...

Какви луѓе, не ми се верува :tapp:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Леле какви дебили !!!!

Па уште ли со шалови се расправате бе, па кој сака може да си купи шал у фан-шопот на Вардар...

Какви луѓе, не ми се верува :tapp:
Баш едно баце пред саат време јадеше бурек на јади бурек:), дека немало фаншоп на Вардар, кај што можат да се купат разни навивачки реквизити...:toe:
Него поентата не ми беше да ги бранам Чкембари, бидејќи знаеме како стигнуваат шалевите во рацете на противничките навивачи, или преку 10 на 1, или дрско крадење, или купување...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Баш едно баце пред саат време јадеше бурек на јади бурек:), дека немало фаншоп на Вардар, кај што можат да се купат разни навивачки реквизити...:toe:
Него поентата не ми беше да ги бранам Чкембари, бидејќи знаеме како стигнуваат шалевите во рацете на противничките навивачи, или преку 10 на 1, или дрско крадење, или купување...

Toa баце изглеа не е упатено многу...

Јест да не сум поминал од таму месец дена ,али како што знам отворен е фаншопот на Вардар освен ако со последните турбуленции у клубот не го затвориле...А и да го затвориле, дербиво се играло у време кога бил отворен фаншопот....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.567
Поени од реакции
6.262
имате срека сите што се распадна струмица 2005!ке ве видевме!а најјака навивачка група......АЈДУЦИИИ :helou:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.923
ovoj da ne gi utnal lekarstvata be so zbori gluposti za ajducive :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ај тука продолжете не мешајте глупости у фан клубовите
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
Ке може ли некој од цпб да постави слика една со паролата Вербата наша, силата ваша или така нешто беше и која година беше тоа пошо ич не ми текнува.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Точно е тоа дека во нашава држава немало класични тепачки како што се тие во Полска, Англија, Италија итн.


Е сега за тој инцидент не може да кажеш кој колку го јадел затоа што имало повредени од двете страни.


Пошо гледам си нов, а по муабетов некако ми излгеда дека не се разбираш во баскет навивањето дозволи јас да ти кажам. Прва работа што треба да ми ја објасниш е дали знаеш колку пати Чкембари имаат дојдено во Скопје на гостување кога гостувала екипата на КК Пелистер? Друго, не знам колкав си, ама прашај ги постарите дали полицијата дозволува навивачка група да дојде во Младост.

И уште нешто, имам респект за постарата екипа на Чкембари, ама во поново време помладиве генерации се само бледа сенка нивна, затоа што кога ве гледав на последната утакмица со Работнички дома, бевте
повеќе од мизерни. Ова не ти го кажувам со цел да те испровоцирам ама тоа е реалноста во моментов
Нов сум на форумот,и како навивач на Пелистер и Чкембар со повеќе од 10 годишно искуство(најмногу на ракомет и фудбал,кошарката во Битола е популарна само неколку сезони,и Чкембари се до 2005 не навиваа за КК Пелистер како група),од темите ме заинтригира оваа тема.
Читнав колку шо можев дел дел од постовите(најмногу беа спам на темата,и навреди)ама нема врска речиси на сите форуми ова е нормално:toe:
Не сум загрозен многу по кошарка(како шо сум загрозен по ракомет и фудбал,ова е случај со многу Чкембари-најголема традиција во навивањето како група имаме во ракометот ,па на второ место доаѓа фудбалот),но редовно пратам се шо се случува,како на кошаркарски план,така и на навивачки.
бидејќи темата е кошаркарски навивачки групи,ќе се задржам само на оние групи кои се активни на кошарка.
НаЈдобри групи во кошарка,од осамостојувањето па наваму-FA и CPB-
Предност им давам на FA,пред се поради континуитетот и стандардот на бројка,за ова respekt шо се одржувате долги години на ниво.
И стварно заслужувате да имате еден јак МЗТ, клуб кој ќе биди конкурентен за титула-и ве подржувам во вашиот бојкот, (сличен бојкот имавме и ние,кој траеше повеќе од две години во РК Пелистер,против тогашната управа-која од најтрофеен,најголем, машки ракометен клуб со децении наназад во Македонија,"успеа "да го направи РК Пелистер клуб за потсмев)
CPB -треба да поработите на вашата бројка,и да вратите колку шо можите дел од таа група,која броеше и по 500,600.(сепак проблемот со бројката го имаат сите грпи во македонија за жал,тука и менталитетот си прави своето,и неквалитениот македонски спорт,и и ред други работи)
Добро се претставивте на првото дерби со МЗТ-добра атмосфера,.штета шо на FA не и беше дозволен влез,ќе беше лудило во салата-две групи од по 500,600 навивачи!!!!
Се надевам дека ќе биди прекинат бојкотот на FA,и до другата сезона ќе има едно право дерби на трибините.
Го изгуби дербито стариот сјај=треба да поработите на ова и двете групи-иако не е се во ваши раце.

За Чкембари-би рекол оваа сезона,за разлика од претходните е малку опаднат квалитетот на нашето навивање на кошарка(исклучок се двете утакмици прошлиот викенд за купот,(мислам дека ќе се сложат сите дека се преставивме во добро светло во купот,посебно во финалето со АМАК),и утакмицата со АМАК СП во декември во Битола).

Рибари и Лозари го заокружуваат списокот на групите кои се активни на кошарка.
Секако и ОВчари:helou:-иако за нив засега немам никакви информцаии.

п.с.,би реплицирал-околу постот на fa997 околу првите негови две реченици!
Во инцидентот на стадионот во Битола во 93-не ДОЈДЕ до физички контакт меѓу Чкембари и Комити-единствено имаше ГОЛЕМА БИТКА на Чкембари со џандарите,и во неа беа повредени 10 ина џандари,навивачи а беа приведени околу 200 Чкембари.
Мислам дека немаше повредено КОмити,или приведено нивни членови!!
Така да нема победници и поразени во овај голем инцидент -заедно со инцидентот на утакмицата Вардар-Силекс ова се двата најголеми инциденти во самостојна Македонија,на фудбалските утакмци-кога навивачите се судрија со џандарите,и имаше голем број на приведени навивачи-отогаш полицијата и ФФМ на чело со Зинго им објавија војна на навивачите(со забраната за гостување)-и на тифо-движењето во Македонија му зададоа тежок удар,кој не врати многу години назад.
sorry за off-topicot!!!:smir:

Поздрав до сите ВИСТИНСКИ навивачи,без разлика за кој тим навиваат!!!
 
С

Спенсер

Гостин
Јас не ги сваќам македонскиве навивачи....ако продужат да се тепаат меѓу себе, мамето ке ни го ебаат...наместо сложни,они меѓу себе се тепаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom