Навивачки групи во Македонија

Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
АААААААААААААААААУУУУУУУУУУУУУУУУУ

Џерард, дај не го тупи за нешто за што појма немаш...
јеби га, не знам како е да те погоди некој со камен у глава. тука си прав :) појма немам од тоа

бев и јас навивач бе дете, само не е нешто за што треба човек да се фали. било поминало :)
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
VCERA BESE NAJDOBRO NA SVET:vozbud::vozbud:...gi procitav site postovi,i stvarno mi e milo so nema prepucavanje i gluposti nego se zbori vistinata...Bravo do fa997,koga kaza VCERA POBEDIJA NAVIVACITEE!!! Samo mora protiv acab da napravime nesto zaedno ako drug pat se sluci nesto slicno na ova.Koga pocnaa da ne mavaat i da ne brkaat alfite pred da dojdat zelkite,ludacite izvadija pistoli i puski i pocnaa da maftaat nakaj nas i da gi repetiraat.Nenormalno sum izrevoltiran od taa situacija.Ne se normalni sto pravat.SE DRUGO BESE NAJDOBRO i stvarno site moze da ucat od toa sto se sluci vcera.BTW kaj nas imase 15 privedeni i 4-5 polesno povredeni.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
јеби га, не знам како е да те погоди некој со камен у глава. тука си прав :) појма немам од тоа

бев и јас навивач бе дете, само не е нешто за што треба човек да се фали. било поминало :)

Си бил навивач, ОК, обичен симпатизер , не си го осетил жарот ...Тоа е у смислата на тифо-културата, човек да се фали за тоа што го направил у тепачка и тоа што го преживеал...Еве , јас не бев вчера, жалам што не бев па не се фалам ,ама ги разбирам другите ,од двете страни, за тоа што се фалат и зборат за доживувањето....
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
VCERA BESE NAJDOBRO NA SVET:vozbud::vozbud:...gi procitav site postovi,i stvarno mi e milo so nema prepucavanje i gluposti nego se zbori vistinata...Bravo do fa997,koga kaza VCERA POBEDIJA NAVIVACITEE!!! Samo mora protiv acab da napravime nesto zaedno ako drug pat se sluci nesto slicno na ova.Koga pocnaa da ne mavaat i da ne brkaat alfite pred da dojdat zelkite,ludacite izvadija pistoli i puski i pocnaa da maftaat nakaj nas i da gi repetiraat.Nenormalno sum izrevoltiran od taa situacija.Ne se normalni sto pravat.SE DRUGO BESE NAJDOBRO i stvarno site moze da ucat od toa sto se sluci vcera.BTW kaj nas imase 15 privedeni i 4-5 polesno povredeni.

Позз дрољо:helou::helou: Се глеаме утре

Гарард како збори ќе мислиш дека е воџа на Торцида

Имам сознанија дека е член на БББ:pos2::helou:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Си бил навивач, ОК, обичен симпатизер , не си го осетил жарот ...Тоа е у смислата на тифо-културата, човек да се фали за тоа што го направил у тепачка и тоа што го преживеал...Еве , јас не бев вчера, жалам што не бев па не се фалам ,ама ги разбирам другите ,од двете страни, за тоа што се фалат и зборат за доживувањето....
абе каков обичен навивач, бев фанатик!
ја на запад израснав. во школо не сум идел, на вардар-саса на запад 6 души минус 10 тем. 16-тина финале од куп на македонија. јас тоа не го пропуштав не па дерби

за тифо културата... дете, јас бев еден од соработниците на чалтон на времето кога го праевме мак-тифо, списание за кое можеби си слушнал а можеби и не. го нема од дамна, не излага.

што се имам поминато, ехаа..
не знам само што да ти набројам?
сакаш вардар? репрезентации? мзт? да не зборам за гостувања

штета малку од вас има сведоци од времто на слога и шкендија у прва лига, па и пелисер ама тоа па уште помалку. од таа генерација ретко кој ќе сретнеш. затоа не можете да ме сватите. што не ви замерувам :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
абе каков обичен навивач, бев фанатик!
ја на запад израснав. во школо не сум идел, на вардар-саса на запад 6 души минус 10 тем. 16-тина финале од куп на македонија. јас тоа не го пропуштав не па дерби

за тифо културата... дете, јас бев еден од соработниците на чалтон на времето кога го праевме мак-тифо, списание за кое можеби си слушнал а можеби и не. го нема од дамна, не излага.

што се имам поминато, ехаа..
не знам само што да ти набројам?
сакаш вардар? репрезентации? мзт? да не зборам за гостувања

штета малку од вас има сведоци од времто на слога и шкендија у прва лига, па и пелисер ама тоа па уште помалку. од таа генерација ретко кој ќе сретнеш. затоа не можете да ме сватите. што не ви замерувам :)

Добро, да кажеме дека ти верувам за све што кажа...Не треба да замеруваш , ти у претходните постови заличе на некој што не сфаќа зошто сето тоа вчера се напраило, да не речам како некој обичен човек...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Добро, да кажеме дека ти верувам за све што кажа...Не треба да замеруваш , ти у претходните постови заличе на некој што не сфаќа зошто сето тоа вчера се напраило, да не речам како некој обичен човек...
па искрено не сваќам како може некој да се радува што го мавнале со камен во глава, посебно да нагласи дека тоа го нема ни во белград. уште ли белград или торцида ви е репер за нешо јако, кул?

плус, малку е претерано извештачено да се тепате меѓу себе спб и фемили, ривалството е ок, ама има други во ск кој што треба да бидат тепани. порано дербитно беше неспоредливо во однос на денес, па немало инциденти. ретко, овде онде..
ние не испуштавме на времето прилика, а помал собир и одма во потрага накај битпазар :) дури се сеќавам средношколските протести коа беа, па немаше ден некој да не го јаде
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
па искрено не сваќам како може некој да се радува што го мавнале со камен во глава, посебно да нагласи дека тоа го нема ни во белград. уште ли белград или торцида ви е репер за нешо јако, кул?

плус, малку е претерано извештачено да се тепате меѓу себе спб и фемили, ривалството е ок, ама има други во ск кој што треба да бидат тепани. порано дербитно беше неспоредливо во однос на денес, па немало инциденти. ретко, овде онде..
ние не испуштавме на времето прилика, а помал собир и одма во потрага накај битпазар :) дури се сеќавам средношколските протести коа беа, па немаше ден некој да не го јаде
Целосно у право си!И јас сум за тоа...:smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
па искрено не сваќам како може некој да се радува што го мавнале со камен во глава, посебно да нагласи дека тоа го нема ни во белград. уште ли белград или торцида ви е репер за нешо јако, кул?

плус, малку е претерано извештачено да се тепате меѓу себе спб и фемили, ривалството е ок, ама има други во ск кој што треба да бидат тепани. порано дербитно беше неспоредливо во однос на денес, па немало инциденти. ретко, овде онде..
ние не испуштавме на времето прилика, а помал собир и одма во потрага накај битпазар :) дури се сеќавам средношколските протести коа беа, па немаше ден некој да не го јаде
Белград е репер, ДА, пошо е најблизок , има екипи од навијачи од Скопје кои одат таму на утакмици за да соберат искуство и после и ние тука да напредуваме...И тоа не е лошо што они се репер пошо се на ниво на големите навијачки групи од странство...

И сеа немало инциденти...Јас не памтам кога другпат се десил сличен ваков инцидент...Памтам само дека у последното финале што го играше МЗТ во сезоната 2003/2004 после првата утакмица од финалето што се играше кај нас се бркавме со џандари и каменувавме марици позади 3 Бисери...Јас сум на трибина од 2003 и стварно не памтам за друг сличен инцидент со ЦПБ ... Све што било ,било со џандари ...

Ех, сеа начнуваш појше теми...Секако дека не е ко порано шо било...Тогаш на утакмица имало џандари од типот на чичиња со бркови кои да признаеме не се баш опасни ако се најдат во дефицит...Денес имаш желки со кои не сакаш да имаш работа а имаш и дегени Алфи кои репетираат пиштол у ситуација кога не знаат шо да праат...Тогаш и екипите биле појаки, у сала ненормално се навијало а денес екипите (сеа е МЗТ , може друга година Работнички ) се послаби, има помал квалитет а ривалството е сепак тука , не е умрено...

Друго викаш да се тепаме на национална основа...Нема ривалство тука...Ние сме навијачка група и реално е да има ривалство со други навијачки групи...Ако има екипа од Чаир сигурно е дека Шверцери би навијале за нив и тука секако би постоело ривалство али јбг нема ...Ако се врати Слога у прва лига (а како шо глеам на добар пат се) ќе се врати дел од она старото ривалство со Комити и ќе биде поинтересено а за инциденти ќе видиме...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
па искрено не сваќам како може некој да се радува што го мавнале со камен во глава, посебно да нагласи дека тоа го нема ни во белград. уште ли белград или торцида ви е репер за нешо јако, кул?

плус, малку е претерано извештачено да се тепате меѓу себе спб и фемили, ривалството е ок, ама има други во ск кој што треба да бидат тепани. порано дербитно беше неспоредливо во однос на денес, па немало инциденти. ретко, овде онде..
ние не испуштавме на времето прилика, а помал собир и одма во потрага накај битпазар :) дури се сеќавам средношколските протести коа беа, па немаше ден некој да не го јаде
Citaj vo pozadnite postovi koj se raduvase deka maval na nas po avtobus a sega pak te podrzuvaat vo postov c c c kakvi samo premetkaci se ovie od selodrom koga se tepani ja smiruvaat topkata a oni da gi tepale CPB imaa na glavata da se kacat so klipovi sliki c c c
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Опинок,не разбра за што станува збор..Не е муабетот да не се мава со камења него да не се фали тој што бил удрен..Боже провинцијалска глупост :baeh:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Вие расформирани Чушкари и Козари,не мора со толку мржња да упаѓате,знаеме дека пак ке се ежите на нашите клипови по Јутубови и разно разни форуми кои ви останаа едино нешто од вашите “кариери’’.Знаеме дека сме ви идоли,и за крај знаеме дека сите до еден дупе би дале да би дале да би биле у било која од двете страни денес.За жал само Козари може да ја имаат приликата да не видат,Чушкари за вас до некое подобор време еве ву јутуб потсеќајте се на нас а ние имаме ваше знаме(да знаме баш знаме чисто земено у ваше присуство)да не потсеќа на вас.
Дојдете у среда слободно:drk::drk::drk:
РЕАЛНО ГЛЕДАНО СЕ СЛАГАМ СО ПОСТОТ! ОВА НЕКА ГО ПРОЧИТААТ КОЗАРИТЕ И ДРУГИТЕ ДУШМАНИ НА СК ШТО КОПНЕАТ ПО ВАКВИ СУДИРИ..ОВА НАЛИКУВАШЕ НА ДУЕЛ НА 2 ЕВРОПСКИ НАВИВАЧКИ ГРУПИ

www.telma.com.mk

ПРОЧИТАЈТЕ !
Ц ц ц ц абе вие не сте нормално алоооо
Фатиле да се маваат со камења,шишиња и тн и ќе се нарекуваат некои хулигани а и на сета таа демолирале станови:pop::pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom