Навивачки групи во Македонија

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ви дојдовме 3 пати, нема што да се докажувам со вас, башка нели бојкотирате:vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2:

Ајде за едно 3-4 месеци ќе имате распад и вие како Струмица
Абе тогаш немавме причина за да ве нападнеме :uvo::uvo:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Абе каде вие лозари хулигани за смеење сте,сетете се со ви се десшаваше коа дојдовте у борис т. ви се смееше цела Македонија...КОЗАРИ ЗА НИГДЕ СТЕ :baeh::baeh::baeh::baeh:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
vcera se krena adrenalin 200:vozbud:



sto ti e tebe be alooo... ti sigurno si nekoja bubalica doma i zivees vo nekoj ne realen svet i drkas samo na juve... ne znaes sto e strast, neznaes kako e da ti kreva adrenalin 200%...
ti brat da gleas malce poise televizija ke vidis so e tepacka koa se tepaat na sardinija u serija a.a ne vaka koa ke vi se pustat ALFITE site begate kao picki.btw i jas iam bratuced u FA i mi ima kazuvano minatat utakmica so ste praele u centar so ste krsele koli kafici.primitivizam neviden.a toa so vi go ukrale znameto za toa treba da se ima edna rabota:HRABROST!!!!i toa so jas navivam za juve tebe ic kur da ne te boli.ja barem navivam za ime za tradicija a ne za eden luzerski tim kojsto 18 godini ne moze da osvoi edna titula.koa ke otidete vie lice u lice so zelkite i alfite da mi s ejavis kao so se pravi niz site evropski zemji.do togas moes samo da kutis i da se palis so si udril nekoe dete od 15 godini od cpb.i koa ke te vidam licno tebe kao ke go napravis ova ke ti pruzam raka:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
ti brat da gleas malce poise televizija ke vidis so e tepacka koa se tepaat na sardinija u serija a.a ne vaka koa ke vi se pustat ALFITE site begate kao picki.btw i jas iam bratuced u FA i mi ima kazuvano minatat utakmica so ste praele u centar so ste krsele koli kafici.primitivizam neviden.a toa so vi go ukrale znameto za toa treba da se ima edna rabota:HRABROST!!!!i toa so jas navivam za juve tebe ic kur da ne te boli.ja barem navivam za ime za tradicija a ne za eden luzerski tim kojsto 18 godini ne moze da osvoi edna titula.koa ke otidete vie lice u lice so zelkite i alfite da mi s ejavis kao so se pravi niz site evropski zemji.do togas moes samo da kutis i da se palis so si udril nekoe dete od 15 godini od cpb.i koa ke te vidam licno tebe kao ke go napravis ova ke ti pruzam raka:

Што бе ни го украле знамето и храброст...што се они лопови или навијачи па да влагаат у 4 сабајле,глеаш и они сами се судат за тоа.Втора работа,што викаш не сме се соочиле со алфите,прашај што беше во парк пред 2 години!!!
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Што бе ни го украле знамето и храброст...што се они лопови или навијачи па да влагаат у 4 сабајле,глеаш и они сами се судат за тоа.Втора работа,што викаш не сме се соочиле со алфите,прашај што беше во парк пред 2 години!!!
ama znam deka vcera ste begale niz cel aerodrom.(kao i uvek) i vidi go videoto pa posle moes da zboris kolku sakas:helou::helou::helou:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Искрено да бегавме од АЦАБ како и ЦПГ со бегаа,ако имаш 600 јурци да платиш казна ок ама ја неам,а и не си феаер сигурно да се степаш и да те апсат него да им киднеш:smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ако имаш нешто паметно да кажеш за вчерашната утакмица кажи а ако не не паламуди!!!!!
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Бегавме од алфи поточно ...а вие што мислите дека сме бегале од вас ништо чудно...глеаш и ваши членови кажуваат дека бегавме од џандарските пички!!!:smir:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Искрено да бегавме од АЦАБ како и ЦПГ со бегаа,ако имаш 600 јурци да платиш казна ок ама ја неам,а и не си феаер сигурно да се степаш и да те апсат него да им киднеш:smir:
ova ti drzi,ama ne znam so zoki fa mrci neso se prai najgolem tepac.ete mu klip neka naprai taka ne mora u druga drzava kaj nas zaso toa e u bosna od hrvatski navivac pa posle neka zbori.ja licno porano idev so loyal fans do pred dve godini i ednas si ajdev pendrak ali jebi ga toa e:vozbud::vozbud::vozbud:

Бегавме од алфи поточно ...а вие што мислите дека сме бегале од вас ништо чудно...глеаш и ваши членови кажуваат дека бегавме од џандарските пички!!!:smir:
druze ja ne sum od cpb si utnal neso.ma da sum za rabotnicki,
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Искрено да бегавме од АЦАБ како и ЦПГ со бегаа,ако имаш 600 јурци да платиш казна ок ама ја неам,а и не си феаер сигурно да се степаш и да те апсат него да им киднеш:smir:
Beganjeto bese opravdano steta sto tie sto snimaa kako ALFITE vadat avtomati i pistoli i mavaa so kundaci bea site uapseni a klipovite 100% se izbrisani.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Дербито се враќа надвор од трибините:vozbud: Одвај чекам наредно :salut:
Само екипава што ја имаме коа ќе ја видам:tapp:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Зар не го гледате то Киста дека е малоумен тип. Он бил навивач, навивал пред телевизор кога играл Јуве...што знае он за навивање...па уште ке прави спроедба со Наполи, Палермо, тимови со навивачки бази од по 20.000-30.000. Лесно е да се тепаш со џандари кога имаш маса од 20.000. Оди тепај се да те видам со полиција која е во ист број со тебе плус наоружана и забарикадирана да неможеш никаде да ги удриш. АМа од кај да знаеш ти мрсулче што подалеку од малите екрани не си видел навивачки групи, а пак уште помалце инциденти. АЈТ, гледај снимка од Јуве и не замарај тука
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
VIE NE MOZETE DA TEPATE VIE SAMO MOZETE DA BIDETE TEPANI SEKADE VE TEPAAT :tapp::vozbud::pos2:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
ti brat da gleas malce poise televizija ke vidis so e tepacka koa se tepaat na sardinija u serija a.a ne vaka koa ke vi se pustat ALFITE site begate kao picki.btw i jas iam bratuced u FA i mi ima kazuvano minatat utakmica so ste praele u centar so ste krsele koli kafici.primitivizam neviden.a toa so vi go ukrale znameto za toa treba da se ima edna rabota:HRABROST!!!!i toa so jas navivam za juve tebe ic kur da ne te boli.ja barem navivam za ime za tradicija a ne za eden luzerski tim kojsto 18 godini ne moze da osvoi edna titula.koa ke otidete vie lice u lice so zelkite i alfite da mi s ejavis kao so se pravi niz site evropski zemji.do togas moes samo da kutis i da se palis so si udril nekoe dete od 15 godini od cpb.i koa ke te vidam licno tebe kao ke go napravis ova ke ti pruzam raka:

momak ne se pali, se znaeme !!! prasaj go bratucet ti koj sum, ke ti kaze... jas sum za juventus od koga znam za sebe od 95ta.. ama toa ne me pravi navivac, jas sum samo simpatizer, ima razlika od simpatizer do navivac... ne moze da si navivac ako gi sledis samo od televizor... vo drugite zemji idat lice vo lice so policija, ama nivnite navivacki grupi se 5 000- 10 000 iljadi.. nie vcera bevme 50 dusi...nie barem imame muda da se pustime vcera na tolpa 4 pati pogolema od nasata.. a kazi mi ti koga si imal duel so nekoja druga navivacka grupa, koga ti se digal adrenalin do plafon.. toa custvo ne si go osetil za toa zboris...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom