Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
163
Смешно е да збориш “треба малку активност, не само тастатура”, друже имаш по 20 постови на форумов дневно, кому ти активност?

Скриени сте по селата и паламудете по цели денови, интересно што мораше Митко Јанчев да влезе во терен за да го спаси достоинството на Тиквеш додека на трибината копот (ако може воопшто да се нарече така) броеше едвај 40 души од кои повеќето деца, ама апла деца од основно испаднати. Чоекот е поголем маж од цела ваша такозвана навивачка група

И немој молим те анти Кав/Бт кампања филмови, на сите ви е свртен прстот према Скопје и критикувате нон стоп, а повеќето перформанси што ги ваделе Комити на обични утакмици за вас се углавно научна фантастика
Колку ти е безврска коментарот... А што треба да влегле во терен да го бркаат судијата? И после казна до казна
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
88
Поени од реакции
247
Мене тато не ми имат уплатено за летовање, вас газдата ви даде храна и пат ко песој аустрија ли кај бевте не ме интересират....
На мноогу групи да не речам на сите за надвор од Македонија кога се гостува им се давало и храна и пиење и пат така да малку не држи вода муабетов а друго е што на 90% од групите и во Македонија што гостувааат, патот им го покрива клубот. Така да помалку со самофинасирањето повеќе реалноста глеј ја.
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
На мноогу групи да не речам на сите за надвор од Македонија кога се гостува им се давало и храна и пиење и пат така да малку не држи вода муабетов а друго е што на 90% од групите и во Македонија што гостувааат, патот им го покрива клубот. Така да помалку со самофинасирањето повеќе реалноста глеј ја.
Pa i mnogu normalno deka treba da e taka , treba i lugje od navivackite grupi da ima vo upravata, sekako toa da bide pomaganje za avtobusi, karti, za gostuvanje ama problemot kaj nas e sto od toa doaga do stavanje vo dzeb za sopstvena korist :D
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
На мноогу групи да не речам на сите за надвор од Македонија кога се гостува им се давало и храна и пиење и пат така да малку не држи вода муабетов а друго е што на 90% од групите и во Македонија што гостувааат, патот им го покрива клубот. Така да помалку со самофинасирањето повеќе реалноста глеј ја.
Еднаш до два пати годишно да, зато 90% од групите и толку гостувет. :D
Pa i mnogu normalno deka treba da e taka , treba i lugje od navivackite grupi da ima vo upravata, sekako toa da bide pomaganje za avtobusi, karti, za gostuvanje ama problemot kaj nas e sto od toa doaga do stavanje vo dzeb za sopstvena korist :D
Многу Инсајдер гледате а слабо посетвите трибини за да ја видите реалноста.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
26
Поени од реакции
48
Sakam da gi prasam bitolskite gastarbajteri dali ke gostuvaat vo Tetovo ?
Прво кој кур фактор си ти и од која група си ти па да ти се дава одговор ? Гастејбатерите сме во странство шо значи нема да гостуваме но ако сакаш можи да ме/не видиш да договориме средба во ПП а за Чкембари имаш на другата тема дека имало барање пуштено и забрана од мвр Тетово.
Штета а баш ќе беше убо роденден со две НГ плус управа се дел од Војводи но шо е тука е, се знај правилото НАШЕ како за нас, така и за другите групи ко ќе треба да гостуваат во Битола, плус за тоа лани шо му се даде утакмицата да се спасат од 3 лига ова беше најмалку шо можеше и требаше да го направат за да биди уште по интересна утакмица но тоа е здравје памти па врати не сме за една година и сезона ! Шо значи прашањето треба да биди поставено за @Vojvodi Tetovo а не за нас Дисидентите Битолски
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Прво кој кур фактор си ти и од која група си ти па да ти се дава одговор ? Гастејбатерите сме во странство шо значи нема да гостуваме но ако сакаш можи да ме/не видиш да договориме средба во ПП а за Чкембари имаш на другата тема дека имало барање пуштено и забрана од мвр Тетово.
Штета а баш ќе беше убо роденден со две НГ плус управа се дел од Војводи но шо е тука е, се знај правилото НАШЕ како за нас, така и за другите групи ко ќе треба да гостуваат во Битола, плус за тоа лани шо му се даде утакмицата да се спасат од 3 лига ова беше најмалку шо можеше и требаше да го направат за да биди уште по интересна утакмица но тоа е здравје памти па врати не сме за една година и сезона ! Шо значи прашањето треба да биди поставено за @Vojvodi Tetovo а не за нас Дисидентите Битолски
Hooligans fights si gledal na youtube i si isisan keljav taka? Koga jadevte rucek so balisti vaka li zborevte za nas? Picki se be znaeme im barame fajt so godini aj ziveli braka
 
Член од
13 август 2023
Мислења
26
Поени од реакции
48
POLITICARI (gradonacalnik) + vraboteni vo MVR (dzandari) vo KOPOT KAJ KOMITI.

NE PROVOCIRAM

UBEDETE ME DEKA OVA E NORMALNO?
Прегледај го приврзокот 397509
Ova znajs kako e vojvodi ko ke porasnat sakaat da bidat factor kako komiti ,a tie ko ke porsnat sakaat da bidat ministri kako sverceri ,ne za dzabe veleja deka so civili I koli od mvr mu gi nosat znaminjata
Go cekam samo ko ke dojdi denot da gi tepame se prasuvam dali ke vadat znacki kako na vremeto od dbk ili ke nemaat vreme da izvadat I ke bidat vrateni vo prvo odeleni kaj so mu e mestoto a zboraat za sverceri bile politicari dno dna uste nekoj od carina mu fali na tribina
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
POLITICARI (gradonacalnik) + vraboteni vo MVR (dzandari) vo KOPOT KAJ KOMITI.

NE PROVOCIRAM

UBEDETE ME DEKA OVA E NORMALNO?
Прегледај го приврзокот 397509
Сто пати е кажано дека Орце оди на Вардар уште од времето и сите другари му се Комити откако одам јас на трибина.
За тие што ги етикетираш ко џандари, одат на западот уште од 7-8 одделение.
Ако не па да не ги примаме затоа што се вработиле во МВР или станале политичари после 15 години?
Автоматски споено мислење:

Ova znajs kako e vojvodi ko ke porasnat sakaat da bidat factor kako komiti ,a tie ko ke porsnat sakaat da bidat ministri kako sverceri ,ne za dzabe veleja deka so civili I koli od mvr mu gi nosat znaminjata
Go cekam samo ko ke dojdi denot da gi tepame se prasuvam dali ke vadat znacki kako na vremeto od dbk ili ke nemaat vreme da izvadat I ke bidat vrateni vo prvo odeleni kaj so mu e mestoto a zboraat za sverceri bile politicari dno dna uste nekoj od carina mu fali na tribina
Не од МВР, од ЕБР ни ги носат знамињата, ви ебам мамицата ретардирана.
 
Член од
30 ноември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
6
Ако не па да не ги примаме затоа што се вработиле во МВР или станале политичари после 15 години?
Автоматски споено мислење:
тие ви ја контролираат трибината, ти викаш да не ги примаме lol.
а и алал да ви е, први сте за најдење изговори
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom