Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
7
Прво кога се пееше химната не беа уште влезени Фемили имаше дали 10тина луге и тие колку што можев да видам се приклуција на сите скандирања и се беше топ. После тоа мислам дека во 3та четвртина ние пробавме да почнеме со скандирање никогаш северна само Македонија на кое они не се приклучија дури имаше и скандирање јави се Аеродром и пак ништо ајде и тоа нема врска мене прашањето ми е која група во светот пеее педери чао додека другата група се тепа со полиција. Па мислам дека е тоа е правило број еден дека коа се тепа било која група со полиција не се пее воопшто или се пее против полицијата сите заедно. Глеам на некој од порталиве пишува дека како сами сме си го напуштиле натпреварот а треба да си умо болен за да не видиш кој не исфрли од сала, имаше 5мина уапсени наши па после утакмицата ги блокиравме улиците у центар и сите отидовме пред беко станица додека не ги пуштат нашите. Како и да е може кој што сака да пише цпб вакви такви онакви ама групата се врати од мртвите и секоја утакмица иде напред во бројка и организација, за дербиво бројката беше супер иако мислам дека тек допрва нашата група ке расте, навивањето беше подпросечно ама и во баскетот многу ти зависи навивањето од резултатот и кога утакмицата се прекинува на две минути со мали или големи инциденти многу потешко се фака убав момент и констансост во пеењето. Добро што пак имаме дерби повторно во град се осеќа некоја тензија и младиве се загреани, и добро е што во Скопје младите почнувааат да навивааат скроз е небитно на која трибина ке одат кај нас кај фемили или комити. Од тука па натаму мислам дека скопската навивачка сцена само ќе зима замав.
5 уапсени од кој еден е Амстердамович, он дур да заврши 4та четвртина веќе бил пуштен, можда и пред тебе стигнал дома :D
Друг од тие уапсените кај ќотек пред сала па после и го уапсиле :D
Фискални Ролни 1 : 0 ГрацкиПаркАле
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
И сватете дек меѓу Рибари и Комити имат имано дешавки кој шо сигурно немроат да се пишат на форумов или да се објават негде за да знат другите.
Кажи им дека вашиот воџа М.Д. е слечен гол над 5 пати од Комити пред влез дома. И дека вашата парола "Само една група може да биде главна крај езерото" всушност се однесува на Комити за ланската сезона кога крузираа низ Охрида.


мојот драг пријател спасителот
Ако немаш приметено не коментирам поќе во темата самоиницијативно, како што кажав и претходно. Вие ме спомнувате прв иако не сум коментирал макар недела дена, па после се лутите оти сум кажвал се и сешто, а сештото е вистина и свесни сте но не признавате. Да се вратам на темата бидејќи целосно ги извртувате во ваша корист - Како бе ФА се над Лозари а ги нема нигде со години ама оти порано биле на врвот и се рачуна, а Чкембари не се но.1 оти то се рачунало од сезона во сезона, па овие 2 сезони кога е регенерација и свесни сте за то оти и кај Рибари беше кога ве немаше на мапата, и кај Комити доста време. Ама очи ви бодиме, и Чкембари и Лозари, поради братството и другарството, за кое ќе сонувате и Рибари, и Комити, и многу други (со чесни исклучоци). Да не почнувам па со тоа дека на една од 100 натпревари кај Војводи ќе се види мала коцка Комити оти толку ги почитуваат, а на 85 од 100 натп големо знаме Војводи кај Комити. Ама браќа се. Да не пишувам а има многу да се пишува зато не спомнувајте ме излишно.
 
Член од
3 март 2019
Мислења
106
Поени од реакции
472
Ако немаш приметено не коментирам поќе во темата самоиницијативно, како што кажав и претходно. Вие ме спомнувате прв иако не сум коментирал макар недела дена, па после се лутите оти сум кажвал се и сешто, а сештото е вистина и свесни сте но не признавате. Да се вратам на темата бидејќи целосно ги извртувате во ваша корист - Како бе ФА се над Лозари а ги нема нигде со години ама оти порано биле на врвот и се рачуна, а Чкембари не се но.1 оти то се рачунало од сезона во сезона, па овие 2 сезони кога е регенерација и свесни сте за то оти и кај Рибари беше кога ве немаше на мапата, и кај Комити доста време. Ама очи ви бодиме, и Чкембари и Лозари, поради братството и другарството, за кое ќе сонувате и Рибари, и Комити, и многу други (со чесни исклучоци). Да не почнувам па со тоа дека на една од 100 натпревари кај Војводи ќе се види мала коцка Комити оти толку ги почитуваат, а на 85 од 100 натп големо знаме Војводи кај Комити. Ама браќа се. Да не пишувам а има многу да се пишува зато не спомнувајте ме излишно.
[/QUOTE]
За некој работи си во право ама истиот муабет го вртиш и ти последно време Лозари се доста опаднати а ти пак зборвиш и ги земаш пример годините кај шо бевте доста поактивни и малку од сеа периодов кј шо стагнирате.
Во право си за фа, а дека на некјо бодит очи братствот немат врска. Нас ни сметате од ко излеговте со кореот Охрид, пред то реално ниту имало некоја тензија со вас ниту ништо.

Кажи им дека вашиот воџа М.Д. е слечен гол над 5 пати од Комити пред влез дома. И дека вашата парола "Само една група може да биде главна крај езерото" всушност се однесува на Комити за ланската сезона кога крузираа низ Охрида.


Мислам дек немат потреба ни од иницијали ни од ништо користење... Кажи си то шо мислиш....
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
пред то реално ниту имало некоја тензија со вас ниту ништо.
Тоа го зборам. До пред кореото имаше од двете страни коментари од типот "Секоја чест" и слично, сега стигнавме до момент кај што по објавената реакција за полициска бруталност врз Лозари, членови на Рибари се исмејуваат а и вие и сите групи го имаат тој голем проблем туѓи во своја држава. Како бе до вчера беше грешка што Лозари не гостувале, а не гостувале баш поради таа причина што се деси некни (што за разлика Комити и покрај забрана сегде се примени како група по партиска линија), а од ко почнаа да гостуваат па сите контра, кои се овие кратери, матери, се смеат што навивале надвор од стадион. Ај за тие некои од скопје знам дека имаат психолошки проблем, но законот им дозволува да се тука, ама имаше и некои кои мислев дека се едуцирани ама излезе дека се полоши и од нив.

Едитирано: Да се надоврзам на муабетот претходно, сам знаеш дека кога гостувавте лани во Кавадарци, Лозари испратија членови да ви донесат вода без ваше барање бидејќи свр не ви дозволуваше да внесете и покрај долгиот пат. Ова не е ни за пишување бидејќи би го направила секоја нормална група, ама не ми е јасна толкавата омраза од Рибари кон Лозари, па често си давам вакви примери.
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2019
Мислења
106
Поени од реакции
472
Тоа го зборам. До пред кореото имаше од двете страни коментари од типот "Секоја чест" и слично, сега стигнавме до момент кај што по објавената реакција за полициска бруталност врз Лозари, членови на Рибари се исмејуваат а и вие и сите групи го имаат тој голем проблем туѓи во своја држава. Како бе до вчера беше грешка што Лозари не гостувале, а не гостувале баш поради таа причина што се деси некни (што за разлика Комити и покрај забрана сегде се примени како група по партиска линија), а од ко почнаа да гостуваат па сите контра, кои се овие кратери, матери, се смеат што навивале надвор од стадион. Ај за тие некои од скопје знам дека имаат психолошки проблем, но законот им дозволува да се тука, ама имаше и некои кои мислев дека се едуцирани ама излезе дека се полоши и од нив.

Едитирано: Да се надоврзам на муабетот претходно, сам знаеш дека кога гостувавте лани во Кавадарци, Лозари испратија членови да ви донесат вода без ваше барање бидејќи свр не ви дозволуваше да внесете и покрај долгиот пат. Ова не е ни за пишување бидејќи би го направила секоја нормална група, ама не ми е јасна толкавата омраза од Рибари кон Лозари, па често си давам вакви примери.
Како не ти е јасно бе другар? Мислиш не го напрајвте сами вие то со кореото ? Мислиш дек псле то мојт да е нормален однос.... Освен вие и паткари ш пеет за самоил и лихнида дсега никој ништо не уптребил во тој контекст. Вие почнавте....
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Тоа го зборам. До пред кореото имаше од двете страни коментари од типот "Секоја чест" и слично, сега стигнавме до момент кај што по објавената реакција за полициска бруталност врз Лозари, членови на Рибари се исмејуваат а и вие и сите групи го имаат тој голем проблем туѓи во своја држава. Како бе до вчера беше грешка што Лозари не гостувале, а не гостувале баш поради таа причина што се деси некни (што за разлика Комити и покрај забрана сегде се примени како група по партиска линија), а од ко почнаа да гостуваат па сите контра, кои се овие кратери, матери, се смеат што навивале надвор од стадион. Ај за тие некои од скопје знам дека имаат психолошки проблем, но законот им дозволува да се тука, ама имаше и некои кои мислев дека се едуцирани ама излезе дека се полоши и од нив.

Едитирано: Да се надоврзам на муабетот претходно, сам знаеш дека кога гостувавте лани во Кавадарци, Лозари испратија членови да ви донесат вода без ваше барање бидејќи свр не ви дозволуваше да внесете и покрај долгиот пат. Ова не е ни за пишување бидејќи би го направила секоја нормална група, ама не ми е јасна толкавата омраза од Рибари кон Лозари, па често си давам вакви примери.
Па смешно е, не знам зошто толку на душа си ги примаш работиве, чист бантер нормално е дека ќе имат пецкања. Ситуацијата шо сте ја начекале таму, сите сме се нашле во истата, сигурно немат да ве жалиме вас специјално дека не ве пуштиле и ви праеле репресија. Ова сезона за малку истото Прилеп ќе се десеше со Рибари. Една кола стигна порано, влезе екипа встадион, си се наместија си истадоја коцка. Остатоков од екипава шо стигвит покасно се групират пред влез, со купени карти, ни затварет врата. Прилепчани пуштет нас не, 30 минути тука се држеше групава. Среќа на полицијава им беше денот, па помина само со затворени врати на почетокот, а во обратна ситуација сите сме свесни како можеше да завршит. Веќе видени 100 пати исти ситуации, не знам дека не гостовате вие можда не сте се сретнале со таква. :D Муабетот шо го пиша дека не се гостовало баш ради такви работи е уште по тажен.
Винари и зато добија симпатии кај останативе групи со многу коректни ултрас потези шо се залагет за гостински навивачи. Никој не ви го зеде приматот вас и не им го даде нив за инает ваш. Факти си се факти дека немале константност до сега, па да ве споредвиме двете групи во активност минативе 10 години, ама ради овие ситуации заслужвет респект и поддршка да се развивет како група понатаму.

Трета работа уште се чудиш зошто таква реакција после кореографијата Охрид. Не знам шо поразлично очеквиш, ќе ти напрам паралела. Со Паткари држиме здраво ривалство со години, двава града реално настрана од обични фори за пецкање живеет еден со друг. Единствена работа шо го прајт по жешко ривалствово во групиве е самото то дека сме се пецнале во по болни теми, и од наша и од нивна страна. Од една страна жално е како македонци да се крвиме за такви работи, ама пак од друга страна е добро за тензија шо е најголем фактор за едно дерби. Јбг сега шо државава ни е во ситуација каква шо ни е, до некаде и нашава генерација шо е крива, а го извлече најдебелиот крај и доповра ќе ги трпит последиците. Да не одам оф-топик, муабетот е ко ќе пецниш на таква дема, ќе добиеш и реакција и зато се јави хејтот спрема вас.
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
22
Поени од реакции
21
Прво кога се пееше химната не беа уште влезени Фемили имаше дали 10тина луге и тие колку што можев да видам се приклуција на сите скандирања и се беше топ. После тоа мислам дека во 3та четвртина ние пробавме да почнеме со скандирање никогаш северна само Македонија на кое они не се приклучија дури имаше и скандирање јави се Аеродром и пак ништо ајде и тоа нема врска мене прашањето ми е која група во светот пеее педери чао додека другата група се тепа со полиција. Па мислам дека е тоа е правило број еден дека коа се тепа било која група со полиција не се пее воопшто или се пее против полицијата сите заедно. Глеам на некој од порталиве пишува дека како сами сме си го напуштиле натпреварот а треба да си умо болен за да не видиш кој не исфрли од сала, имаше 5мина уапсени наши па после утакмицата ги блокиравме улиците у центар и сите отидовме пред беко станица додека не ги пуштат нашите. Како и да е може кој што сака да пише цпб вакви такви онакви ама групата се врати од мртвите и секоја утакмица иде напред во бројка и организација, за дербиво бројката беше супер иако мислам дека тек допрва нашата група ке расте, навивањето беше подпросечно ама и во баскетот многу ти зависи навивањето од резултатот и кога утакмицата се прекинува на две минути со мали или големи инциденти многу потешко се фака убав момент и констансост во пеењето. Добро што пак имаме дерби повторно во град се осеќа некоја тензија и младиве се загреани, и добро е што во Скопје младите почнувааат да навивааат скроз е небитно на која трибина ке одат кај нас кај фемили или комити. Од тука па натаму мислам дека скопската навивачка сцена само ќе зима замав.
секоја чест за гестот одење пред станица!
Јасно е дека и во Аеродром и во Центар младината е загреана и додоваат жар на дерби натпреварите, но мора да се работи на тоа да не биде само за дерби натпревар, да има некоја константност на останатите натпревари.
Инаку во врска со ова дерби тензична атмосфера, препукувања едната со другата група, интересно дерби какво што оддамна немало. Се надевам и во иднина ке го има истиов жар како кај помладит така и кај постарите членови
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
90
Поени од реакции
251
5 уапсени од кој еден е Амстердамович, он дур да заврши 4та четвртина веќе бил пуштен, можда и пред тебе стигнал дома :D
Друг од тие уапсените кај ќотек пред сала па после и го уапсиле :D
Фискални Ролни 1 : 0 ГрацкиПаркАле
Не дека е некоја акција за фалење некогашна прва екипа на фемили на 3ца 20 годинишни ама ако ваљда ке им дојде памет дека требало да идат со групата а не сами. Не би се согласил со резултатов твој, ја ќе речам 5:2 у последниве две недели алиии секој со своето. :D
Автоматски споено мислење:

секоја чест за гестот одење пред станица!
Јасно е дека и во Аеродром и во Центар младината е загреана и додоваат жар на дерби натпреварите, но мора да се работи на тоа да не биде само за дерби натпревар, да има некоја константност на останатите натпревари.
Инаку во врска со ова дерби тензична атмосфера, препукувања едната со другата група, интересно дерби какво што оддамна немало. Се надевам и во иднина ке го има истиов жар како кај помладит така и кај постарите членови
Пред една година точно имаше дерби ние 40-50 а вие 80-90 од тој ден до ден денес има напредок каде каде па се надевам и на обични утакмици ке има константност.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.386
Кажи им дека вашиот воџа М.Д. е слечен гол над 5 пати од Комити пред влез дома. И дека вашата парола "Само една група може да биде главна крај езерото" всушност се однесува на Комити за ланската сезона кога крузираа низ Охрида.




Ако немаш приметено не коментирам поќе во темата самоиницијативно, како што кажав и претходно. Вие ме спомнувате прв иако не сум коментирал макар недела дена, па после се лутите оти сум кажвал се и сешто, а сештото е вистина и свесни сте но не признавате. Да се вратам на темата бидејќи целосно ги извртувате во ваша корист - Како бе ФА се над Лозари а ги нема нигде со години ама оти порано биле на врвот и се рачуна, а Чкембари не се но.1 оти то се рачунало од сезона во сезона, па овие 2 сезони кога е регенерација и свесни сте за то оти и кај Рибари беше кога ве немаше на мапата, и кај Комити доста време. Ама очи ви бодиме, и Чкембари и Лозари, поради братството и другарството, за кое ќе сонувате и Рибари, и Комити, и многу други (со чесни исклучоци). Да не почнувам па со тоа дека на една од 100 натпревари кај Војводи ќе се види мала коцка Комити оти толку ги почитуваат, а на 85 од 100 натп големо знаме Војводи кај Комити. Ама браќа се. Да не пишувам а има многу да се пишува зато не спомнувајте ме излишно.
Абе не е проблем то шо лажиш, проблем е шо сам си вервиш во то шо го пишиш.
Искрено да падниш на вакво ниво, да пишиш работи измислени шо врска немат дека се случиле се гледат дека си имаш мака со глата.
Уште иницијали пишит серко еден демек ај ќе измислам муабет и ќе омаловажвам некого скриен тука зад некој профил.
Ај првово шо немат никаква допирна точка, пак ова за со Комити како ти текна алал да ти е стварно браво!
На езерско дерби ти да ги поврзиш Комити стварно незнам...
Ама да знајш за се имат реакција, зато полека шо пишиш и како пишиш.
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
22
Поени од реакции
21
Не дека е некоја акција за фалење некогашна прва екипа на фемили на 3ца 20 годинишни ама ако ваљда ке им дојде памет дека требало да идат со групата а не сами. Не би се согласил со резултатов твој, ја ќе речам 5:2 у последниве две недели алиии секој со своето. :D
Автоматски споено мислење:


Пред една година точно имаше дерби ние 40-50 а вие 80-90 од тој ден до ден денес има напредок каде каде па се надевам и на обични утакмици ке има константност.
Едно е акција напад на членови непосредно пред салата каде што се игра утакмицата, друго е акција претрес по школи во ваше маало и 30 души да чекаат 5 души од Аеродром за да им ги претресат ранците хахах

А за напредокот и константноста во право си потполно има раст во групата,расте бројот на млади членови,не само кај вас, туку во сите Н.Г во Македонија, што е и убаво
Поздрав!
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Тоа го зборам. До пред кореото имаше од двете страни коментари од типот "Секоја чест" и слично, сега стигнавме до момент кај што по објавената реакција за полициска бруталност врз Лозари, членови на Рибари се исмејуваат а и вие и сите групи го имаат тој голем проблем туѓи во своја држава. Како бе до вчера беше грешка што Лозари не гостувале, а не гостувале баш поради таа причина што се деси некни (што за разлика Комити и покрај забрана сегде се примени како група по партиска линија), а од ко почнаа да гостуваат па сите контра, кои се овие кратери, матери, се смеат што навивале надвор од стадион. Ај за тие некои од скопје знам дека имаат психолошки проблем, но законот им дозволува да се тука, ама имаше и некои кои мислев дека се едуцирани ама излезе дека се полоши и од нив.

Едитирано: Да се надоврзам на муабетот претходно, сам знаеш дека кога гостувавте лани во Кавадарци, Лозари испратија членови да ви донесат вода без ваше барање бидејќи свр не ви дозволуваше да внесете и покрај долгиот пат. Ова не е ни за пишување бидејќи би го направила секоја нормална група, ама не ми е јасна толкавата омраза од Рибари кон Лозари, па често си давам вакви примери.
Dadada primeni sme segde po partiska linija Mickoski kako premier se javuva na Spasovski i mu vika pusti gi Komitine daa! A na vas zosto Mitko e komunjar i Vmro ne go sakaat i zosto ne e po partiska linija Mickoski vika za nego nemoze daa! Daj be izlezi od filmovive sam sto si gi pravis kaj se lazes sam pa i sto si veruvas toa mi e najcudno, si ja utnal terapijata ti decko
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
337
Поени од реакции
3.386
Прегледај го приврзокот 395455

Се игра во С.Петровец скроз Sunday league утакмица има место и за влез внатре и за гледање од надвор, бујрум рибари покажете се
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 395455

Се игра во С.Петровец скроз Sunday league утакмица има место и за влез внатре и за гледање од надвор, бујрум рибари покажете се
Нека се покажет групите шо не излегвеат од градот свој, не за Рибари!
Рибари по 10ти пат ќе кажам во Скопје во последните сезони се бидени во:
1. Бутел сала
2. Јане Сандански сала
3. Маџари фудбал
4. Градски фудбал
5. Кадино фудбал
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Dadada primeni sme segde po partiska linija Mickoski kako premier se javuva na Spasovski i mu vika pusti gi Komitine daa! A na vas zosto Mitko e komunjar i Vmro ne go sakaat i zosto ne e po partiska linija Mickoski vika za nego nemoze daa! Daj be izlezi od filmovive sam sto si gi pravis kaj se lazes sam pa i sto si veruvas toa mi e najcudno, si ja utnal terapijata ti decko
По пишењето спасителот е некое тепано скопјанче па без втора опција свртен против своите

Како и обично зад монитор најјак

Жив циркус од човече
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
49
Поени од реакции
90
Mnogu mi e simpaticna scenata vo posledno vreme, vo stil site potezi na Ckembari i Lozari se kritikuvaat (razbiram od strana na Komiti), ama megu drugoto i site pomali navivacki grupi uslovno kazano kako se pripojuvaat na toj bandwagon. Onaka, znaci decki okay e, ne mora da forsirate nesto, ne se Komiti baba Rogi, pa ako ne stoite pozadi niv deka ke ve raspadnat. Ribari glumat fini so site, se zakacija so Lozari, najavuvaat odmazdi, pustat, ne znam shto, mu dojdoa Komiti 2 pati vo Ohrid gi napolnija gakite. Vinari Negotino isto, go citam i @antigon1992 vo RK Vardar, pa polna sala, pa ne znam shto. Realno, sekoja cest na Ajduci, nit se zbratimeni so nekoj, nit se trudat da mu se dopadnat na nekoj, nit se zakacuvaat so nekoj, si go vozat filmot chesno i poshteno i toa e toa (mada greota e shto se vo tolku mala brojka, ama se nadevam ke se sredat rabotite i tamu).

Gledam pred nekoj den Vinari proslavuvaat 31 rodenden. Dechki be...kolku od tie 31 godina AKTIVNO ste navivale, t.e. CELA SEZONA ste navivale? Znaci ne zboram mobilizacii za barazhi, izdanija 1 godishno itn..i sea vie doagate i kritikuvate seriozni grupi kako Ckembari, Lozari itn? Koga sme kaj NG, spored mene Lozari se broj 3 vo drzavata, zboram od osamostojuvanjeto do denes (ili no. 1 od ostanatite grupi, ako gi trgneme nastrana golemite - Ckembari i Komiti). Tesko e da se napravi nekoja rang lista, megutoa spored mene imaat ubedlivo najmnogu kontinuitet od ostanatite grupi, imale odlicni izdanija pred 10-tina godini, marketing i grafiti konstantni dobri vadea itn. Zboram od osamostojuvanjeto do sega. Family realno bi bile na toa nivo, mislam duri i pred niv i bi mozele da se ramnat do Komiti i CKembari dokolku ne se slucese bojkotot, pa sea eve gledame deka se vrakaat, megutoa se daleku, mnogu daleku od nekogasnoto nivo. Ribari imaat dobri izdanija poslednite 3-4 godini, megutoa pred toa seriozno ne mi teknuva na nekoj kontinuitet kaj niv, de navivaat, de ne navivaat. CPB imaa i podolg bojkot od FA, kaj niv i politikata mnogu vmesha prsti so Kobra boys i ostanato, vnatresni podelbi, pa se do pojavata na Shverceri na tribina so niv (mislam deka na 1 derbi so MZT imase nekolku DOKAZANI likovi od Shverceri kaj niv), poradi toa ne gi ni zemam vo obzir. Od drugite shto znam...Vojvodi imale odlicni izdanija, ama i tie bea nekolku godini vo bojkot i za pozdravuvanje e toa shto sezonava se sobiraat vo odlicna brojka, dokaz deka makedonstinata vo Tetovo ne e izumrena celosno, Ajduci kako sto spomnav porano imaa mn dobri brojki vo zlatnite vreminja na Belasica i vo vremeto koga kosarkata bese aktivna kaj niv, Falanga onaka..nikogas ne se izdvojuvale, od 100 luge mislam gi nemam videno poveke na utakmica, Vinari kako sto kazav se mobiliziraat i sobiraat samo za barazi..
Зборвиш како не е убо цело време на лозари да ги критикуваме, а и ти и мојот драг пријател спасителот, во еден ден почесто го користите зборот Рибари него добар ден/ добро утро.
И сватете дек меѓу Рибари и Комити имат имано дешавки кој шо сигурно немроат да се пишат на форумов или да се објават негде за да знат другите.
Samo sto ve pofaliv be prijatele, kazav samo kritika za odnosot so Komiti i toa nekoj licen stav. Kako sto kazav, ne sum sekoj den na forum pa da ve spomnuvam vo sekoja recenica, izgleda deka ako ne se slagam so mnozinstvoto i dadam nekoi objektivni kritiki na nikoj ne mu chini, naviknati site samo da mu se laska (ne za vas konkretno, tuku opsto za site NG). Pozdrav
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Нека се покажет групите шо не излегвеат од градот свој, не за Рибари!
Рибари по 10ти пат ќе кажам во Скопје во последните сезони се бидени во:
1. Бутел сала
2. Јане Сандански сала
3. Маџари фудбал
4. Градски фудбал
5. Кадино фудбал
Pa ne igra Vardar be brat pa da ideme Ohrid igra neli gledas?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom