Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.162
Поени од реакции
2.021
Mnogu mi e simpaticna scenata vo posledno vreme, vo stil site potezi na Ckembari i Lozari se kritikuvaat (razbiram od strana na Komiti), ama megu drugoto i site pomali navivacki grupi uslovno kazano kako se pripojuvaat na toj bandwagon. Onaka, znaci decki okay e, ne mora da forsirate nesto, ne se Komiti baba Rogi, pa ako ne stoite pozadi niv deka ke ve raspadnat. Ribari glumat fini so site, se zakacija so Lozari, najavuvaat odmazdi, pustat, ne znam shto, mu dojdoa Komiti 2 pati vo Ohrid gi napolnija gakite. Vinari Negotino isto, go citam i @antigon1992 vo RK Vardar, pa polna sala, pa ne znam shto. Realno, sekoja cest na Ajduci, nit se zbratimeni so nekoj, nit se trudat da mu se dopadnat na nekoj, nit se zakacuvaat so nekoj, si go vozat filmot chesno i poshteno i toa e toa (mada greota e shto se vo tolku mala brojka, ama se nadevam ke se sredat rabotite i tamu).

Gledam pred nekoj den Vinari proslavuvaat 31 rodenden. Dechki be...kolku od tie 31 godina AKTIVNO ste navivale, t.e. CELA SEZONA ste navivale? Znaci ne zboram mobilizacii za barazhi, izdanija 1 godishno itn..i sea vie doagate i kritikuvate seriozni grupi kako Ckembari, Lozari itn? Koga sme kaj NG, spored mene Lozari se broj 3 vo drzavata, zboram od osamostojuvanjeto do denes (ili no. 1 od ostanatite grupi, ako gi trgneme nastrana golemite - Ckembari i Komiti). Tesko e da se napravi nekoja rang lista, megutoa spored mene imaat ubedlivo najmnogu kontinuitet od ostanatite grupi, imale odlicni izdanija pred 10-tina godini, marketing i grafiti konstantni dobri vadea itn. Zboram od osamostojuvanjeto do sega. Family realno bi bile na toa nivo, mislam duri i pred niv i bi mozele da se ramnat do Komiti i CKembari dokolku ne se slucese bojkotot, pa sea eve gledame deka se vrakaat, megutoa se daleku, mnogu daleku od nekogasnoto nivo. Ribari imaat dobri izdanija poslednite 3-4 godini, megutoa pred toa seriozno ne mi teknuva na nekoj kontinuitet kaj niv, de navivaat, de ne navivaat. CPB imaa i podolg bojkot od FA, kaj niv i politikata mnogu vmesha prsti so Kobra boys i ostanato, vnatresni podelbi, pa se do pojavata na Shverceri na tribina so niv (mislam deka na 1 derbi so MZT imase nekolku DOKAZANI likovi od Shverceri kaj niv), poradi toa ne gi ni zemam vo obzir. Od drugite shto znam...Vojvodi imale odlicni izdanija, ama i tie bea nekolku godini vo bojkot i za pozdravuvanje e toa shto sezonava se sobiraat vo odlicna brojka, dokaz deka makedonstinata vo Tetovo ne e izumrena celosno, Ajduci kako sto spomnav porano imaa mn dobri brojki vo zlatnite vreminja na Belasica i vo vremeto koga kosarkata bese aktivna kaj niv, Falanga onaka..nikogas ne se izdvojuvale, od 100 luge mislam gi nemam videno poveke na utakmica, Vinari kako sto kazav se mobiliziraat i sobiraat samo za barazi..
“Потези” … “ЦЕЛА СЕЗОНА”… три збора ќе
Цитирам. На пример Лозари ЦЕЛА сезона немаат гостување.. и тука друже не да се критикуваат потези… него потези Нема, гостувања НЕМА .
П О Т Е З И
Н Е М А.
Значи да немаш гостување првенство а од никаде а да идеш на меѓународно одеднаш … и ти викаш сериозна група .. ОК … гледаме и ти колку си сериозен .

Кај Чкембари исто , кореографии ретко има .. кои потези да се критикуваат оние кога НЕМА или тие да не се критикуваат пошто “ги нема”.

За изданијата на Комити , устите ви се полни со бонбони или прстите врзани да честитате нешто и признаете … скоро секој меч корео и пиро …маркетинг , графити , гостувања , водење клуб , ОРГАНИЗАЦИЈА .

За останатите групи горе доле тоа е . ама имам замерка зашто сериозни минуси на Лозари не ги нагласуваш за дебели минуси . А изданија на Комити , СЕКОЕ КОЛО , некако немаш време да искоментираш.
 
Член од
24 октомври 2023
Мислења
14
Поени од реакции
54
Тоа е тоа што ти го зборат. Не можеш да споредуваш група што НЕ ПОСТОИ ако клубот кој го бодри е трета лига (Винари) и група која всушност најдобрите изданија ги извади кога клубот беше втора, па и трета лига (Лозари). Далеку сте од Лозари, реалноста е таа колку и да ви лајкуваат Комити и Рибари поради омразата кон Чкембари и Лозари. Визуелно сте најглупата навивачка група во Македонија, немате ниедно нормално знаме, па барем буквите да се сложуваат една со друга, немате ниту една нормална баклијада освен таа по кеј, немате ниту една нормална корео (врв на бламот беше скафандерот кој не го ни објавивте) а како најдобро корео ви е железниот воз играчка што го кренавте, немате ни 5 графити последните 10 години, немате ниту 5 дизајни на маици или други реквизити последните 5 години. Тоа е реалноста со која се сложуваат сите но не признаваат поради омразата што претходно ја пишав. Не може да се споредуваш со група што светлосни години е пред вас, колку и да ти лајкуваат некои деца овде. Еден рид дели, назад сте години цели.
Па Винари последните 2 месеца имаат повеќе гостовања од вас последните неколку години, веќе не сте достојни никој да критикувате

Испадните од селото бе домородци, има свет и надвор

Кажи за што си ги извадивте очите меѓусебно и зошто се собирате по 23 души на прволигашки натпревари (читај Шкендија)

Пред да изигравате тифози и покушавате да си го мерите со сериозни групи како Комити не заборавајте дека постоите за Вардар и Мите Лимунатка
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Кавдарчани каа дојде ред ум да солат и стручни коментари да ти дават кој шо како изгледал и сета ти е јасна
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
A zosto na forumov nema lugje od Family i od cpb? Ne sum primetil nekoj da objavuva sliki, videa ili da napise recenica dve za utakmica.
 
Член од
22 мај 2023
Мислења
51
Поени од реакции
94
“Потези” … “ЦЕЛА СЕЗОНА”… три збора ќе
Цитирам. На пример Лозари ЦЕЛА сезона немаат гостување.. и тука друже не да се критикуваат потези… него потези Нема, гостувања НЕМА .
П О Т Е З И
Н Е М А.
Значи да немаш гостување првенство а од никаде а да идеш на меѓународно одеднаш … и ти викаш сериозна група .. ОК … гледаме и ти колку си сериозен .

Кај Чкембари исто , кореографии ретко има .. кои потези да се критикуваат оние кога НЕМА или тие да не се критикуваат пошто “ги нема”.

За изданијата на Комити , устите ви се полни со бонбони или прстите врзани да честитате нешто и признаете … скоро секој меч корео и пиро …маркетинг , графити , гостувања , водење клуб , ОРГАНИЗАЦИЈА .

За останатите групи горе доле тоа е . ама имам замерка зашто сериозни минуси на Лозари не ги нагласуваш за дебели минуси . А изданија на Комити , СЕКОЕ КОЛО , некако немаш време да искоментираш.
Pa tuka e muabetot i vaseto licemerie be bratu, toa probuvam od prv den da ti go dokazam. Jas neam problem da priznaam deka Komiti se no.1. Ama eve ti konkretno primer, Vinari slavat 31 godina postoenje. Zosto nikoj ne se drzna da gi komentira Vinari, vo stil sto slavite decki? Sekoj vash komentar e direktno povrzan so Lozari/Ckembari, pocnuvajki od brojka na domasni natprevari, koreografii, gostuvanja. Izgleda vie imate poveke kompleksi zosto ste pretstaveni kako "klub na narodot", a od druga strana ne ve prifakaat vo ovie mesta. Ve napadnale Lozari, napad shto i togas rekov NE GO OPRAVDUVAM, megutoa napravile nekakva akcija, ete vo najmala raka so Zuti i ekipa. Zosto Ribari ne go napravele istoto koga bile vo Ohrid? Ne sum sekoj den tuka vklucen da gi komentiram izdanijata na site navivacki grupi, konkretno pred nekoj den mi izleze proslava na Vinari, sto slavat lugevo si rekov i od tuka pottiknat reshiv da go napisham postov. Pred nedela dena imaa natprevar so avstrijcite, ne iskomentirav nisto za Lozari. Rezil bese odenjeto vo Avstrija, i jas stojam zad toa.

Nikoj nit ve kritikuva, nit vi stava neshto na tovar. Ti kazav i togas, nekako preglasni ste so kritikite, a sakate da glumite objektivnite, a ustvari isti ste site. Zosto nema kritika za ostanatite navivacki grupi vo Makedonija, nego se stvori nekoj front site protiv Lozari i Ckembari? Vinari kurcenje na Ckembari, pa vleguvanje vo stadion palenje demek bitolski picki mu skandirale, HC do daska, pa ne znam shto. Dajte eve, bidete vie malce objektivni kako shto sakate da se pretstavuvate, poslem sudete gi drugite. Zosto nikoj ne spomne koga CPB prethodna utakmica bea 25-30 lugje, a pred nekoj den so MZT odednas se pojavija 300 lugje? Isto vazhi i za Family. Toa e taa lazhna objektivnost shto postoi kaj vas, shto se prestavuvate kako "klub na narodot", a garantiram deka 90% od vas koga ke dojde nekoj od drug grad (ili selo, kako shto miluvate da kazhete), go gledate pod oko i vo sebe si komentirate "provincijalci".

Inaku, vo prethodniot post, nekoj me citirase i dobro me potseti za bratstvoto Ajduci - Kumani. Shteta, OGROMNA shteta e shto se raspadna taa ekipa na Kumani. Blue elite bea edna od najdobrite podgrupi vo MKD, a so niv i cela grupa dvizheshe napred. Sega Kumanovo, vtor grad vo Makedonija, raspad sistema na tema sport, rakomet neshto zivurka, fudbal 3-ta liga, kosarka 2 tima vtora liga, srbomani i albaneze mu dominiraat vo gradot..shteta, bas shteta
 
Член од
25 август 2023
Мислења
287
Поени од реакции
535
Pa tuka e muabetot i vaseto licemerie be bratu, toa probuvam od prv den da ti go dokazam. Jas neam problem da priznaam deka Komiti se no.1. Ama eve ti konkretno primer, Vinari slavat 31 godina postoenje. Zosto nikoj ne se drzna da gi komentira Vinari, vo stil sto slavite decki? Sekoj vash komentar e direktno povrzan so Lozari/Ckembari, pocnuvajki od brojka na domasni natprevari, koreografii, gostuvanja. Izgleda vie imate poveke kompleksi zosto ste pretstaveni kako "klub na narodot", a od druga strana ne ve prifakaat vo ovie mesta. Ve napadnale Lozari, napad shto i togas rekov NE GO OPRAVDUVAM, megutoa napravile nekakva akcija, ete vo najmala raka so Zuti i ekipa. Zosto Ribari ne go napravele istoto koga bile vo Ohrid? Ne sum sekoj den tuka vklucen da gi komentiram izdanijata na site navivacki grupi, konkretno pred nekoj den mi izleze proslava na Vinari, sto slavat lugevo si rekov i od tuka pottiknat reshiv da go napisham postov. Pred nedela dena imaa natprevar so avstrijcite, ne iskomentirav nisto za Lozari. Rezil bese odenjeto vo Avstrija, i jas stojam zad toa.

Nikoj nit ve kritikuva, nit vi stava neshto na tovar. Ti kazav i togas, nekako preglasni ste so kritikite, a sakate da glumite objektivnite, a ustvari isti ste site. Zosto nema kritika za ostanatite navivacki grupi vo Makedonija, nego se stvori nekoj front site protiv Lozari i Ckembari? Vinari kurcenje na Ckembari, pa vleguvanje vo stadion palenje demek bitolski picki mu skandirale, HC do daska, pa ne znam shto. Dajte eve, bidete vie malce objektivni kako shto sakate da se pretstavuvate, poslem sudete gi drugite. Zosto nikoj ne spomne koga CPB prethodna utakmica bea 25-30 lugje, a pred nekoj den so MZT odednas se pojavija 300 lugje? Isto vazhi i za Family. Toa e taa lazhna objektivnost shto postoi kaj vas, shto se prestavuvate kako "klub na narodot", a garantiram deka 90% od vas koga ke dojde nekoj od drug grad (ili selo, kako shto miluvate da kazhete), go gledate pod oko i vo sebe si komentirate "provincijalci".

Inaku, vo prethodniot post, nekoj me citirase i dobro me potseti za bratstvoto Ajduci - Kumani. Shteta, OGROMNA shteta e shto se raspadna taa ekipa na Kumani. Blue elite bea edna od najdobrite podgrupi vo MKD, a so niv i cela grupa dvizheshe napred. Sega Kumanovo, vtor grad vo Makedonija, raspad sistema na tema sport, rakomet neshto zivurka, fudbal 3-ta liga, kosarka 2 tima vtora liga, srbomani i albaneze mu dominiraat vo gradot..shteta, bas shteta
Ok e se ama da kazes deka Lozari se pred FA pa treba da si vcera roden, family bea seriozna grupa so dobra ekipa na site polinja, Lozari? Pa family na lozari vo nivni grad na neorganizirano gostuvanje Lozari stama ,eve ako ima nekoj od Kumani na forumov neka kaze za Family nekoj komentar, ne sporeduvaj deca od Lozari so Family ziti se zborime za perolesna kategorija i teskasi vo navivackiov svet.
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
22
Поени од реакции
21
A zosto na forumov nema lugje od Family i od cpb? Ne sum primetil nekoj da objavuva sliki, videa ili da napise recenica dve za utakmica.
има присутни на форумот и од ФА, а се надевам и од цпб.
Прво на форумов нема нормална дискусија во врска со навивање, туку секој коментар е во врска со Комити и Чкембари која група била по бројна,кои биле по спремни итн..
После секоја утакмица на МЗТ член на форумов поставува фото извештај од ФА.
Поздрав
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Abe dete videovo e staro kolku i ti , a togas site Mak grupi peea protiv s.......e i nikoj ne odgovarase zosto kolku tolku imavme drzava i mvr ne se zamarase tolku , a dodeka sega ne smees da pomislis da pees protiv niv !!! I pored toa na derbito sega sto bese posle himnata cpb skandiraa nikogas severna samo Makedonija !!! Zosto vie ne se priklucevte na toa???? I najako bese koga peea i koj ne skoka i toj e s....r !!!! Zosto ne se priklucivte i vie???? Mozebi nekogas ja napraile taa greska sto nekoj dolar doagal so niv na tribina protiv mzt no si ja svatija greskata i si ja ispravija.
Vo ova vreme kade sto znaeme kako stojat rabotite i kolku se zastiteni francuzive edinstveno cpb skandiraa protiv niv a vie nemo posmatravte namesto da se priklucite !!!
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Pa tuka e muabetot i vaseto licemerie be bratu, toa probuvam od prv den da ti go dokazam. Jas neam problem da priznaam deka Komiti se no.1. Ama eve ti konkretno primer, Vinari slavat 31 godina postoenje. Zosto nikoj ne se drzna da gi komentira Vinari, vo stil sto slavite decki? Sekoj vash komentar e direktno povrzan so Lozari/Ckembari, pocnuvajki od brojka na domasni natprevari, koreografii, gostuvanja. Izgleda vie imate poveke kompleksi zosto ste pretstaveni kako "klub na narodot", a od druga strana ne ve prifakaat vo ovie mesta. Ve napadnale Lozari, napad shto i togas rekov NE GO OPRAVDUVAM, megutoa napravile nekakva akcija, ete vo najmala raka so Zuti i ekipa. Zosto Ribari ne go napravele istoto koga bile vo Ohrid? Ne sum sekoj den tuka vklucen da gi komentiram izdanijata na site navivacki grupi, konkretno pred nekoj den mi izleze proslava na Vinari, sto slavat lugevo si rekov i od tuka pottiknat reshiv da go napisham postov. Pred nedela dena imaa natprevar so avstrijcite, ne iskomentirav nisto za Lozari. Rezil bese odenjeto vo Avstrija, i jas stojam zad toa.

Nikoj nit ve kritikuva, nit vi stava neshto na tovar. Ti kazav i togas, nekako preglasni ste so kritikite, a sakate da glumite objektivnite, a ustvari isti ste site. Zosto nema kritika za ostanatite navivacki grupi vo Makedonija, nego se stvori nekoj front site protiv Lozari i Ckembari? Vinari kurcenje na Ckembari, pa vleguvanje vo stadion palenje demek bitolski picki mu skandirale, HC do daska, pa ne znam shto. Dajte eve, bidete vie malce objektivni kako shto sakate da se pretstavuvate, poslem sudete gi drugite. Zosto nikoj ne spomne koga CPB prethodna utakmica bea 25-30 lugje, a pred nekoj den so MZT odednas se pojavija 300 lugje? Isto vazhi i za Family. Toa e taa lazhna objektivnost shto postoi kaj vas, shto se prestavuvate kako "klub na narodot", a garantiram deka 90% od vas koga ke dojde nekoj od drug grad (ili selo, kako shto miluvate da kazhete), go gledate pod oko i vo sebe si komentirate "provincijalci".

Inaku, vo prethodniot post, nekoj me citirase i dobro me potseti za bratstvoto Ajduci - Kumani. Shteta, OGROMNA shteta e shto se raspadna taa ekipa na Kumani. Blue elite bea edna od najdobrite podgrupi vo MKD, a so niv i cela grupa dvizheshe napred. Sega Kumanovo, vtor grad vo Makedonija, raspad sistema na tema sport, rakomet neshto zivurka, fudbal 3-ta liga, kosarka 2 tima vtora liga, srbomani i albaneze mu dominiraat vo gradot..shteta, bas shteta
Те читам и не можам да те сватам

Па на трибина си на утакмица, шо треба да се прави ако не да се скандира и навива, да правиме селфи и да викаме “Defense”?

По твојата логика само пошто дошле битолчани па сеа не смеат да се пеат песни пошто Винари не биле активни Х години? Не знам просветли ме, нема логика шо зборуваш, секоа навивачка група пее за тимот и против другата

И шо не е океј со славење 31 роденден од формирањето на групата??? Напиј се кафе и читај се шо пишиш друже, а ако ти е криво шо ги гледаш Винари пак на сцена едноставно така кажи и не се брукај со вакви глупи изјави
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
102
Поени од реакции
285
Abe dete videovo e staro kolku i ti , a togas site Mak grupi peea protiv s.......e i nikoj ne odgovarase zosto kolku tolku imavme drzava i mvr ne se zamarase tolku , a dodeka sega ne smees da pomislis da pees protiv niv !!! I pored toa na derbito sega sto bese posle himnata cpb skandiraa nikogas severna samo Makedonija !!! Zosto vie ne se priklucevte na toa???? I najako bese koga peea i koj ne skoka i toj e s....r !!!! Zosto ne se priklucivte i vie???? Mozebi nekogas ja napraile taa greska sto nekoj dolar doagal so niv na tribina protiv mzt no si ja svatija greskata i si ja ispravija.
Vo ova vreme kade sto znaeme kako stojat rabotite i kolku se zastiteni francuzive edinstveno cpb skandiraa protiv niv a vie nemo posmatravte namesto da se priklucite !!!
Прво кога се пееше химната не беа уште влезени Фемили имаше дали 10тина луге и тие колку што можев да видам се приклуција на сите скандирања и се беше топ. После тоа мислам дека во 3та четвртина ние пробавме да почнеме со скандирање никогаш северна само Македонија на кое они не се приклучија дури имаше и скандирање јави се Аеродром и пак ништо ајде и тоа нема врска мене прашањето ми е која група во светот пеее педери чао додека другата група се тепа со полиција. Па мислам дека е тоа е правило број еден дека коа се тепа било која група со полиција не се пее воопшто или се пее против полицијата сите заедно. Глеам на некој од порталиве пишува дека како сами сме си го напуштиле натпреварот а треба да си умо болен за да не видиш кој не исфрли од сала, имаше 5мина уапсени наши па после утакмицата ги блокиравме улиците у центар и сите отидовме пред беко станица додека не ги пуштат нашите. Како и да е може кој што сака да пише цпб вакви такви онакви ама групата се врати од мртвите и секоја утакмица иде напред во бројка и организација, за дербиво бројката беше супер иако мислам дека тек допрва нашата група ке расте, навивањето беше подпросечно ама и во баскетот многу ти зависи навивањето од резултатот и кога утакмицата се прекинува на две минути со мали или големи инциденти многу потешко се фака убав момент и констансост во пеењето. Добро што пак имаме дерби повторно во град се осеќа некоја тензија и младиве се загреани, и добро е што во Скопје младите почнувааат да навивааат скроз е небитно на која трибина ке одат кај нас кај фемили или комити. Од тука па натаму мислам дека скопската навивачка сцена само ќе зима замав.
 
Член од
3 март 2019
Мислења
112
Поени од реакции
488
Pa tuka e muabetot i vaseto licemerie be bratu, toa probuvam od prv den da ti go dokazam. Jas neam problem da priznaam deka Komiti se no.1. Ama eve ti konkretno primer, Vinari slavat 31 godina postoenje. Zosto nikoj ne se drzna da gi komentira Vinari, vo stil sto slavite decki? Sekoj vash komentar e direktno povrzan so Lozari/Ckembari, pocnuvajki od brojka na domasni natprevari, koreografii, gostuvanja. Izgleda vie imate poveke kompleksi zosto ste pretstaveni kako "klub na narodot", a od druga strana ne ve prifakaat vo ovie mesta. Ve napadnale Lozari, napad shto i togas rekov NE GO OPRAVDUVAM, megutoa napravile nekakva akcija, ete vo najmala raka so Zuti i ekipa. Zosto Ribari ne go napravele istoto koga bile vo Ohrid? Ne sum sekoj den tuka vklucen da gi komentiram izdanijata na site navivacki grupi, konkretno pred nekoj den mi izleze proslava na Vinari, sto slavat lugevo si rekov i od tuka pottiknat reshiv da go napisham postov. Pred nedela dena imaa natprevar so avstrijcite, ne iskomentirav nisto za Lozari. Rezil bese odenjeto vo Avstrija, i jas stojam zad toa.

Nikoj nit ve kritikuva, nit vi stava neshto na tovar. Ti kazav i togas, nekako preglasni ste so kritikite, a sakate da glumite objektivnite, a ustvari isti ste site. Zosto nema kritika za ostanatite navivacki grupi vo Makedonija, nego se stvori nekoj front site protiv Lozari i Ckembari? Vinari kurcenje na Ckembari, pa vleguvanje vo stadion palenje demek bitolski picki mu skandirale, HC do daska, pa ne znam shto. Dajte eve, bidete vie malce objektivni kako shto sakate da se pretstavuvate, poslem sudete gi drugite. Zosto nikoj ne spomne koga CPB prethodna utakmica bea 25-30 lugje, a pred nekoj den so MZT odednas se pojavija 300 lugje? Isto vazhi i za Family. Toa e taa lazhna objektivnost shto postoi kaj vas, shto se prestavuvate kako "klub na narodot", a garantiram deka 90% od vas koga ke dojde nekoj od drug grad (ili selo, kako shto miluvate da kazhete), go gledate pod oko i vo sebe si komentirate "provincijalci".

Inaku, vo prethodniot post, nekoj me citirase i dobro me potseti za bratstvoto Ajduci - Kumani. Shteta, OGROMNA shteta e shto se raspadna taa ekipa na Kumani. Blue elite bea edna od najdobrite podgrupi vo MKD, a so niv i cela grupa dvizheshe napred. Sega Kumanovo, vtor grad vo Makedonija, raspad sistema na tema sport, rakomet neshto zivurka, fudbal 3-ta liga, kosarka 2 tima vtora liga, srbomani i albaneze mu dominiraat vo gradot..shteta, bas shteta
Зборвиш како не е убо цело време на лозари да ги критикуваме, а и ти и мојот драг пријател спасителот, во еден ден почесто го користите зборот Рибари него добар ден/ добро утро.
И сватете дек меѓу Рибари и Комити имат имано дешавки кој шо сигурно немроат да се пишат на форумов или да се објават негде за да знат другите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom