Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2011
Мислења
642
Поени од реакции
2.651
Тука заебана дилема паѓа, дал да скокаш или не.
Хаха да да за то пола скокат пола не,добро е шо нема балкански лиги оти секој викенд очите ќе си ги вадиме со комшите , па ќе треба да се побратиме БТ-СК :чда:
 
B

BigMac

Гостин
Хаха да да за то пола скокат пола не,добро е шо нема балкански лиги оти секој викенд очите ќе си ги вадиме со комшите , па ќе треба да се побратиме БТ-СК :чда:
Имаа повеќе пати обиди за формирање балканска лига фудбал ама залудно може да се каже невозможно за реализација.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.207
Поени од реакции
35.991







Какви квази патриоти сте вие од Комити што навивате за Вардар, треба како овие вистинскиве патриоти да навивате за Партизан и да трпите разни понижувања и навреди.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
129
Поени од реакции
180
Go napisavme Ο Αρματωλός) (Serdarot) na izminative stranici, samo mesto piskotnici se slusat od Galicnik do Reka, sega bi parafraziral so od Lisice do Gjorce.
Prvo sekoja cest zxa Komiti za gostuvanjeto, samo ako bese celta da se pojavite na vreme, mozebi. samo mozebi ste trebale da se najavite, pa Bosko ludiot vi bese na smena vo nedela od 19H, ova e voobicaeno izdrkuvanje na srpskite dzandari sekogas koga ke naletaat na organizirana grupa, soblakanje do gola koza i namerno vikaat pridruzba od Vranje, koja vozi najsporo sto mozei sekogas se obiduva da provocira za da ne se stigne na vreme.
Pojavuvanjeto na Grobarite na utakmicata samo pokazuva deka parolata za Ivan Perovic pogodila vo centar, na samata utakmica bile prisutni i Hemija i Sule, a falelo da se pojavi Alibeg na staki i site bivsi i segasni vogji na Zabranjeni da se na kup kako pred 10 godini. Parolata za Grobi pogoduva vo centar, toa e kraj na taa tribina, ovie sto se sega tamu se platenici na Vucic, nema nisto za Kosovo, nivnata sveta zemja, se uste ne dal nasokiot vrhovniot vogja sto i kako da pravat, nitu na niv nitu na onie otsprotiva.
nivnata parola degutantna, prizemna niska, na nivo na onaa za Lonac (ubien navivac na Vojvodina) polupani zvoncici i loncici, ama za zal momentalno se na ovaa nivo, ova im e skoro maksimum brojka, tolku bea i na protestot pred Serif, inaku cisto za info od kade Komita srpsko ime, eden od predlozi koga Arkan gi obedinuval Delii bilo i Komite, so nekolku glasovi plus e izbrano segasnovo
e sega da se vratam na pocetokot, se digna ne samo na forumov i kuso i repato i sto ima i sto nema vrska so navivanjeto, se povikuva na nacionalno edinstvo, kami sekiri i slicno, citam onoj Ivan -Dzoni od Kumanovo bara intervencija od EHF i slicni palamudenja, ne procitav slicni reakcii koga Grubi gi osloboduvase sipcive na Kale ili za Sazdo, tuka site molcea, hipokrizija i licemerje, odnosno togas nema pari za rabotilnici za sportska kultura i slicni sranja sto gi promovira doticniot, vo pokusaj navijac na CZ ( od prikazna na eden postar Grobar posle edna utakmica Vardar-CZ, vo voz bil soblecen do gola koza i tolku od navivanjeto).
ako gledame od toj aspekt, provokacijata so parolata im e uspesna, ne gledam potreba za tolkava histerija, Komiti bea vo BG, ovie ne se pojavija, vo navivcki svet nema potreba od povece diskusija, nitu pak ima moznost za gradenje na nekoe posebno rivalstvo.
licno na onie koi gi placaat i koi se napravija i za zal uspeaja da unistat edna tribina (citaj Vucic) im posakuvam ovdeka vo Makedonija da potpisat uste eden uspesen ,,Kumanovski sporazum".
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Какви квази патриоти сте вие од Комити што навивате за Вардар, треба како овие вистинскиве патриоти да навивате за Партизан и да трпите разни понижувања и навреди.
Ние го сакаме Партизан повеќе од самите себе...

Е вакви ни гласаат на избори и ни кројат судбини.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.812
Да не се прајме будали, сите знаеме зошто ве задржаа на граница, дури е и чудно како воопшто ве пуштиле да ја поминете границата. Не знам зошто ви се потребни тие работи...исто и лани во Битола, на врата шо не ви запленија, и за то е чудно како после то ве пуштиле всала и сте поминале без пријава. То со закон е забрането, нејсе, според мене само сте криви што не сте стигнале на време.
Ние лани ја поминавме границата многу побрзо него ли со кола кога ќе одиме. Сат и пол пред утакмица бевме всала.
Ќе беше многу подобро да бидете всала цела утакмица и за вас и за вашиот клуб и општо за атмосфера.
За србите веќе се е кажано, тие не плукат, овде има уште будали шо велат, не бе врни.
Паролата, точно во центар.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.491
Поени од реакции
69.040
Да не се прајме будали, сите знаеме зошто ве задржаа на граница, дури е и чудно како воопшто ве пуштиле да ја поминете границата. Не знам зошто ви се потребни тие работи...исто и лани во Битола, на врата шо не ви запленија, и за то е чудно како после то ве пуштиле всала и сте поминале без пријава. То со закон е забрането, нејсе, според мене само сте криви што не сте стигнале на време.
Ние лани ја поминавме границата многу побрзо него ли со кола кога ќе одиме. Сат и пол пред утакмица бевме всала.
Ќе беше многу подобро да бидете всала цела утакмица и за вас и за вашиот клуб и општо за атмосфера.
За србите веќе се е кажано, тие не плукат, овде има уште будали шо велат, не бе врни.
Паролата, точно во центар.
Не знам дали си сериозен или не.
Сигурно и до вас стигнале сликите што е запленето на претресот.
Воглавно е земена пиротехника, која не е повеќе од десетина бакљи/димни.
Има уште два-три ножа запленето (ножиња секако се користат и за други работи, а не за првата асоцијација која оди кај сите, за сечење платно, за селотејпи и стегачи при ставање знамиња), плус во толкаво членство ќе се најде некој и што ќе носи нож во него, секако во ИСТОРИЈАТА НА ГРУПАТА НИКОГАШ НЕ БИЛ УПОТРЕБЕН НОЖ ВО ТЕПАЧКА.
Има запленето две-три прачки за мотки и believe or not, ги заплениле чеканчињата од автобусите, за кршење на стаклото.
Требало и менувачите да ги откорнат, да не мава некој со нив.
Значи се на се, немаа запленето ни 15 работи, за кои смешно е да се коментира, освен ете ножињата се дискутабилни.
Да не ги претресуваат нивните навивачи вака? Па европскине навивачки групи кога им гостуваат, смешно е да се каже дека не носат помножено по 100 од работите кои ги заплениле вчера.
Па не сме ние познати по убиства со ножеви и пиштоли, тие се ;)

Се ова се претресува и пред сала, нема шанса ти да внесеш нешто такво без дозвола од редари/полиција.

Сто души ги треселе 3 часа, се знае која била целта.

Не можеш да споредиш со вас, вие одевте во пријателска атмосфера, уште не бевте зарчкани. На нашиов дуел во Белград претходеше дуел во Скопје каде што директно беа испровоцирани.
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
70
Поени од реакции
145
Почит момци за екипата вчера што се појави на нивни терен!
Во вакви моменти секогаш ме мава носталгија на времето назад и потпишувам да не се расцепкаше скопската сцена во 97-99 ќе бевме сила невидена, ќе се пеглавме егал со нив и покрај тоа што ги има од секоја страна, Скопје беше жешко за буквално секој.
Останете цврсто поглед право и памет во глава!
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
175
Поени од реакции
730
Пред се браво за гостувањето што воопшто ојдовте. После првата утакмица во Скопје каде бевте доста ангажирани претпоставував дека ке се појавите и Белград. Имате добра младина шо е желна да покажи мадиња и ова беше вистинска прилика. За носење ножојте за лепак сечење и паштета мачкање прајте филм на други. Да беше еден и еднаш ок се дешава, ама ова очигледно е навика и при контакт со други навивачи каде би се осетиле загрозени сигурно некој би го употребил. Кореото AGAINST MODERN ULTRAS џабе сте го праеле. Нели Чкембари згрешија, зошто вие после сите пароли, грчки знамиња, и скандирања вракате никогаш северна само Македонија? Како капак на ко не скока тој е албанец се залетаја некој кај вас да скокат...

П.С. имавме и ние натпревар вчера, ке објави некој одговорен слика или?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.812
@Saber Rider па ножињата не се чуват во футрола, сепак не е ножиЊА, имаше и пендраЧЕ....итн, сепак то е ваша работа. Муабетот ми е, во последно знајш самиот дека во приватни разговори доаѓаме се почесто до слики од вас кај шо одите на гостувања со оружје. Битола не ја искоментира...Искрено не знам шо ви е филмот.
За ноктарче, ако полицијата го смета за можно ладно оружје можи да те заебава на граница, посебно навивачи, сепак влегуваш во друга држава.
Крај краева, ваша работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom