Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
И јас веднаш истово го помислив. Тројца индијанци изеле ќотек (без бодења и надвор од животна опасност, што не би било случај обратно) -- масовна хистерија и мобилизација во државата.

Зачудува и тоа што Сител и Република излегоа со истите наслови и му дадоа медиумско внимание на настанот.
Зошто би зачудувало тоа? Знаеме кој едвај чека меѓуетнички срања.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.929
Зачудува и тоа што Сител и Република излегоа со истите наслови и му дадоа медиумско внимание на настанот.
Латас има лоши релации со Комити од многу одамна. А Република и останатите ВМРО медиуми само си користат шанса да закуцаат на хулигани ставот.

Овие идиотиве кои се самоубедија во сопствениот спин дека Македонците и Албанците многу се сакаат и ќе соработуваат во рушење на Груевски, само им помагаат со дебилности.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.325
Поени од реакции
36.234
И јас веднаш истово го помислив. Тројца индијанци изеле ќотек (без бодења и надвор од животна опасност, што не би било случај обратно) -- масовна хистерија и мобилизација во државата.

Зачудува и тоа што Сител и Република излегоа со истите наслови и му дадоа медиумско внимание на настанот.
Па интересно е има читаност и сите сакаат сега со сензационален наслов да искористат.

Кога од албанска група ова ќе се случи не е интересно зашто се очекува од нив таква работа.

Не можам да замислам каква хајка ќе им направеа на Комити ако на пример го направеа истото што го направија шверцери со Башкими кога влегоа на терен и избодеа играч со нож. Тогаш ќе се пишуваа километарски колумни и статии и поеми со дрва и камења по медиуми и интернет тоа ќе беше огин и пламен.[DOUBLEPOST=1439220200][/DOUBLEPOST]
Значи мора да си подржувач на комити или да си давал поддршка за да може да ги критикуваш кога ќе направат глупост од ваков калибар?!
Од каде ти е идејата дека оправдување за една глупост, може да биде друга, сторена од некој сосем трет? Или за да критикувам ваков дебилизам мора детално и хронолошки да ги знам сите случки поврзани со комитите?
Поентата ми е дека многу поголеми срања се случувале и тогаш се ќутело а сега сите рипате со плукања кон Комити. Нели гледаш дека и тука сите членови на Комити не го оправдуваат ова.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.204
Поени од реакции
25.929
Република не е провладин?
За вториот дел согласен сум...
Е, ама мејнстрим и “посериозен“ провладин. Сите такви, Сител, Канал 5, Курир, Република... ќе се приклучат во хајката кон навивачите, за да си останат доследни на ставот дека тоа се хулигани кои мора да бидат санкционирани. ВМРО веќе не може да соработува со навивачки групи, бидејќи навивачките групи се водени од емоции, а тоа не може да го контролира.

Од друга страна, овие миленковскиве медиуми, дудинки, инфомаксови и слични, ќе ги поддржат Комити, само колку да испровоцираат глупи реакции од другата страна.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Поентата ми е дека многу поголеми срања се случувале и тогаш се ќутело а сега сите рипате со плукања кон Комити. Нели гледаш дека и тука сите членови на Комити не го оправдуваат ова.
Значи ако не ги знаеш сите срања што предходно се случиле, немаш право да ги коментираш оние што сега се случиле? Ете јас не следам фудбал, не ме интересира, не ги знам сите случувања, дознав за овој случајно, според тебе поради тоа што не сум критикувал слични настани, не требало ни овој, тоа сакаш да кажеш?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.381
Поени од реакции
46.784
тепан албанец- национализам, етничка омраза, хулигани, дивеење.
тепан макдонец- грешка на системот, недоволна интграција, каде погрешивме, дали е ова сигнал дека треба да им се даде уште нешто, србија,масони, путин.

Ова со 10те жени е некој нов, креативен трик за да се наталожи омраза и осуда и од македонците , нареден пат жени инвалиди во колички и слепи бебиња ќе кажат дека биле тепани.

телма дури и сторија цела направиле со тепаните во која можеш да помислиш дека им е стрелано.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.187
Поени од реакции
8.384
Е, ама мејнстрим и “посериозен“ провладин. Сите такви, Сител, Канал 5, Курир, Република... ќе се приклучат во хајката кон навивачите, за да си останат доследни на ставот дека тоа се хулигани кои мора да бидат санкционирани. ВМРО веќе не може да соработува со навивачки групи, бидејќи навивачките групи се водени од емоции, а тоа не може да го контролира.

Од друга страна, овие миленковскиве медиуми, дудинки, инфомаксови и слични, ќе ги поддржат Комити, само колку да испровоцираат глупи реакции од другата страна.
Канал5, Курир, Алфа, Пулс24 и другите провладини медиуми го преќутеа ова. Ќе видиме до вечер дали ќе излезат со истите наслови.

Не мислев ДПМНЕ да соработува со навивачките групи, друга ми беше поентата. Ги читам Муки-kind новинарите моментално, и во ситуацијава се турка реториката дека невините албански граѓани страдаат под македонскиот националшовинизам. Затоа ми беше чудно што Сител и Република извадија такви наслови. Очекував провладините медуми да не му дадат никаков простор на настанов (за Сител ти даде објанување -- со Република не знам што е?).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Лошо е за Комити што се се одвивало на плоштад, многу сведоци, исплашени луѓе, плус фонтаната што и се собираат сите да се начудат, се било испратено бурно.

Читав еден пишал дека мислел ИСИС доаѓа хахаха.

Шошоните тепаат малку посиптилно и не де испраќаат толку сериозно.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Ако ништо друго бар научивме некоја партија плус со овие соопштенијата што ги праќат.Како и да е Комити се репресирани до крајни граници и се бара крчка.Најмизерни Комити од 1987 до 2015 и пак трн у око на Влада.Ако сега Комити не организират обединување на групите што не сме со ДПМНЕ тогаш на сите црно ни се пишува.Ќе не користат како топовско месо за се што не чини во државата.
Чудно но сега никој не говори за панорамско тркало, за децата што починаа бидејќи не беа собрани пари кои се смешни суми за Власта, но затоа сите зборат за хулиганите Комити кои се појаки и од Лех Познан.Сега Комити нека седнат и нека си стават прст на чело, до кога вака и до кога ќе се чека на обединување на сите групи што не сме со власта.
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Јас сум само за реципроцитет .Ако ти скршат заб извади му ја вилицата ако ти извадат око извади му ги двете .Кога напаѓаат по автобуси или во град кога игра Македонија нема никакви медиуми да осудат .Прво треба да се сотрат квази македонци после останатите затоа што Македонија патела и пати од предавниците .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.004
Поени од реакции
7.578
Arno so imalo tepanje da se obelezi malku natprevarot (iako sum protiv nevini da sevtepaat) oti bese ubedlivo najslabo izdanie na "najdobrite"aj so nemase brojka i bezvrska navinanje tuku i nema maz koj da vi se kaci na sipka da ve vodi :eek:

a svrceri se znaj bez dozvola od dui ne smeat na svoja raka da pravat.incident i da probaat da dojdat na stadion pokraj zabranata

so drugi.zborvi tifo scenata ni e za grev ! ne unisti politikata vo slucajot vlasite
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.978
Поени од реакции
84.496
Официјално соопштение од Комити

Интересно...

Натпреварот беше прогласен за висок ризик и беше изречена забарана за готување на навивачите на Слога (Шкупи). На северната трибина управата на ФК Слога (Шкупи) внесе барем петанесетина нивни навивачи вклучувајќи ги и нивните водачи. Се до нивното отстранување од стадионот, единствена работа беше да ги провоцират останатите симпатизери и навивачи на Вардар на таа трибина
....Затоа управата на Слога (Шкупи) веднаш застана зад своите навивачи и побара да се казнат виновниците, заборавајќи дека половина од тие што ги внесоа на сверната трибина учествува во неодамнешниот напад на младинската екипа на Вардар. Само за потсетување децата избегна линач само затоа што играат за црвено црниот дрес
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.807
сериозно некој помисли дека овие "жртвите" се наивни фацицчки кои примерно си следеле фудбал? :pos:
ај то добро ама цела гнасотија кај нас се произведува од партиските така наречени медиуми кај шо секој гледа да си собери некој поен..дно сме во се..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom