Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.083
Го гледал Васко Ефтов. :ROFLMAO::ROFLMAO:
И Ефтов е егеец. :pos: Ја презел шизофренијата од лустрираните кодоши, тие ги форсираа тие тези за вакви или онакви Македонци. Сега е прав Шќиптар краљеве, користи тези на белградски куропушачи. :D
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
[DOUBLEPOST=1439242855][/DOUBLEPOST]Во нивните населби се курчат на наши деца македонци што живеат во чаир,и после ќе кажуваат дека не страдале никогаш од нивна страна невини деца....
 
Последно уредено:

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Arno so imalo tepanje da se obelezi malku natprevarot (iako sum protiv nevini da sevtepaat) oti bese ubedlivo najslabo izdanie na "najdobrite"aj so nemase brojka i bezvrska navinanje tuku i nema maz koj da vi se kaci na sipka da ve vodi :eek:

a svrceri se znaj bez dozvola od dui ne smeat na svoja raka da pravat.incident i da probaat da dojdat na stadion pokraj zabranata

so drugi.zborvi tifo scenata ni e za grev ! ne unisti politikata vo slucajot vlasite
Веројатно си бил на стадион, но не знам кај си гледал, освен на почетокот, навивањето си го водеа двајца дечки кои секогаш се на шипка... :) Исто така не се согласувам дека навивањето беше безврска, бројката беше катастрофална, но навивањето си беше супер, проследено со пиро, кореографија и пароли. За другово се согласувам :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.993
Веројатно си бил на стадион, но не знам кај си гледал, освен на почетокот, навивањето си го водеа двајца дечки кои секогаш се на шипка... :) Исто така не се согласувам дека навивањето беше безврска, бројката беше катастрофална, но навивањето си беше супер, проследено со пиро, кореографија и пароли. За другово се согласувам :)
Не не бев на натпреварот информациите ми се од ваши членови ;) шо значи од прва рака и проверени дека од време на време ви деригирал .... а потоа слегувал и бегал и најмногу на националистичките скандирања за да не јади казна ...
За навивањето ете нека кажат од другите групи што гледаа пренос на кое ниво бевте ...Друго е на трибина ко ќе се слушаш друго е да се гледаш од страна па за тоа е најубо да гледаш секогаш снимка од натпреварот за да споредуваш колку и како се слуша па репертоар на песни итн...
Пирото слабо за дерби исто и кореографијата едино секогаш имате добро изработени пароли
Сепак не ми беше главниот муабет за лошото дерби туку дека политиката односно властите мамата му ебаа на навивачките групи и сите сме тешки мизерија од репресијата уцените заканите казнте што го трпиме !
Реков и ќе повторам добро беше што имаше инцидент оти немаше да се знај дека беше ‘‘дерби‘‘ исто и со патролите жали околу стадион :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Не не бев на натпреварот информациите ми се од ваши членови ;) шо значи од прва рака и проверени дека од време на време ви деригирал .... а потоа слегувал и бегал и најмногу на националистичките скандирања за да не јади казна ...
За навивањето ете нека кажат од другите групи што гледаа пренос на кое ниво бевте ...Друго е на трибина ко ќе се слушаш друго е да се гледаш од страна па за тоа е најубо да гледаш секогаш снимка од натпреварот за да споредуваш колку и како се слуша па репертоар на песни итн...
Пирото слабо за дерби исто и кореографијата едино секогаш имате добро изработени пароли
Сепак не ми беше главниот муабет за лошото дерби туку дека политиката односно властите мамата му ебаа на навивачките групи и сите сме тешки мизерија од репресијата уцените заканите казнте што го трпиме !
Реков и ќе повторам добро беше што имаше инцидент оти немаше да се знај дека беше ‘‘дерби‘‘ исто и со патролите жали околу стадион :D
Освен првите неколку минути, цело време имавме барем еден воџа на трибина, али нека биде како што велиш :D
Лично мене барем, навивањето ми беше подобро него со Апоел, бидејќи во глобала беа редовни момци, а и старосната граница беше доста солидна, имавме падови на моменти, али на моменти и грмевме, за мене солидно беше навивањето, само што не може да се покрие лошата бројка, за да може да се каже дека сме биле добри...:) Навивање нема да има, кога ние сезонава, кај ниедна група не можеме да гостуваме, а и ниедна група не може да гостува кај нас, дали е Силекс, дали е Турново, па веќе и Слога, не е битно, кога спроти тебе нема никој... :) Ќе ве чекаме вас да се вратите, па да се повтори првото дерби кога влеговте во прва лига, друго чаре нема :D
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.685
Поени од реакции
5.994
Според тоа од Север што го видов, најголем проблем им беше што луѓено раштркани стоеа по цел запад,а копот мал. Додека навивањето ми се свиѓаше, со АПОЕЛ не успевав да ги слушам на Југ, почетокот на песните, дали дека ЈУг и Север беа полни па од бучавата додека не запеа погласно не се разбираше која песна се пее. А сеа сесеслушаше убаво и гласно. Можда изборот на песни во некој моменти не им беше добар али добро навивање за таа бројка.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.314
Јас неможам да разберам како веќе подолг период неможат комити да застанат едни до други и да направат нормален коп. Прво полувреме пак на нешто личи, али во второ полувреме пораштркани сте од север.
200 збиени души се слушаат повеќе од 400 раштркани ;)
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
924
Поени од реакции
1.448
Турете курот нема 10 дена да расправаме една работа.Они добро знаат како си поминаа пред , за време на и после утакмицата.
Жени и деца тие приказни можат на телетабиси да ги продаваат.

Него да прашам да не оцрне некој од димните :eek: ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.105
http://republika.mk/?p=465891

Има ли некаде слики од нападнатите, изјави со посочени напаѓачи, реакции на невладини организации, реакции на политички партии, огромна медиумска покриеност?

Нема нормално, ништо сензационално не е ова :masa:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Ја мислам Комити дека ги истепале тие на Бит-Пазар.:D
 
Член од
1 август 2015
Мислења
412
Поени од реакции
702
[DOUBLEPOST=1439309153][/DOUBLEPOST]Ми се повраќа од 24 вести и сите останати телевизии што стоеа на страната на демократијата пред некој месец а сега ми даваат некој професор од уким "експерт" по навивање да јаде гомна како ние сме биле платени од политички партии. Најдобро како поддршка да се извадат пароли од сите групи, ВКЛУЧЕТЕ МОЗОК ИСКЛУЧЕТЕ ТВ!
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Ниедно друга утакмица во Македонија неможи да се стави во ист ранг со дербито Пелистер-Вардар. Штета што "некои" повеќе ги интересираат парите отколку клубот. Бедно е град како Битола да има второлигаш а село со 200 жители да се натпреварува во 1МФЛ , самото тоа ни кажува во каква состојба ние државата. Друго, бедни се медиумите како Сител, Канал 5 а и интернет медиумите под крило на власта кои секогаш филуваат вести во корист на "сограѓаните".
Да се надеваме дека управата има на ум да не врати прва лига. :) Барем дербито да биди единствената светла точка во македонскиот фудбал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom