Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Лајк за навивачката група на Работнички. Ќе ве молам без хејтање. Клубот заслужува да има навивачка група. По освоени титули во земјава се број 2, на некого му се допаѓало тоа или не.
И колку и да се боље да има некој да навива одколку да има само женски и роднини на фудбалерите.
Сите групи се катастрофа. Никој нема право да збори. Жива мизерија сме со навивањето и каде каде сме назад ние со сценава од комшиите и поранешните ју простори.
На кој му текнало идејата, браво како и да е (y).
Името како што јас знам е од прекарот на Работнички ''Херојот од Дебар Маало''. Претпоставувам.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Лајк за навивачката група на Работнички. Ќе ве молам без хејтање. Клубот заслужува да има навивачка група. По освоени титули во земјава се број 2, на некого му се допаѓало тоа или не.
И колку и да се боље да има некој да навива одколку да има само женски и роднини на фудбалерите.
Сите групи се катастрофа. Никој нема право да збори. Жива мизерија сме со навивањето и каде каде сме назад ние со сценава од комшиите и поранешните ју простори.
На кој му текнало идејата, браво како и да е (y).
Името како што јас знам е од прекарот на Работнички ''Херојот од Дебар Маало''. Претпоставувам.
Точно така името е од прекарот.
Точно е дека во групата повеќето се малолетни,но од некаде мора да се почне.
Се надевам со тек на време ќе бидат повеќе и колку толку ќе има некоја атмосвера,а не да се слушаат само играчите и тренерите како зборат.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.003
Поени од реакции
7.037
Група која стално менува имиња :D.За мене за век и векови навивачите на Работнички ќе останат запаметени како Легија 5 Скопје.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.981
Група која стално менува имиња :D.За мене за век и векови навивачите на Работнички ќе останат запаметени како Легија 5 Скопје.
Романтичари ;)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.003
Поени од реакции
7.037
Сликата не ја доловува цела трибина али е топ.
ФК Беласица 4-0 ФК Баби
 
Член од
20 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
3
Оваа навивачка група е формирана од претежно помлади лица кои до сега го следеа ФК Работнички како неутралци. Клубот заслужува навивачи! Решено е да се формира групава со име Херои затоа што ФК Работнички е клуб-херој.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.981
Сликата не ја доловува цела трибина али е топ.
Фатив одбојка на МТВ пред некој ден, па да прашам зошто не навивате во овој спорт? :D

Струмичани ги мислев за најдобојкарски град во Македонија, а како што видов поголем дел од салата навиваше за гостите ОК Сушево, кои истотака се од Струмичко т.е. од околното село Сушево.
Сушево играше како на домашен терен, а за нив навиваа некои циркузанти Ѕверови Сушево :D


Ја пееа Срцево ми чука од ФА... :D
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Фатив одбојка на МТВ пред некој ден, па да прашам зошто не навивате во овој спорт? :D

Струмичани ги мислев за најдобојкарски град во Македонија, а како што видов поголем дел од салата навиваше за гостите ОК Сушево, кои истотака се од Струмичко т.е. од околното село Сушево.
Сушево играше како на домашен терен, а за нив навиваа некои циркузанти Ѕверови Сушево :D


Ја пееа Срцево ми чука од ФА... :D

Па преносот е бил ваљда од салата во Василево... Домашен терен на Сушево... Од салата каде игра ОК Струмица не е изводливо да има пренос... Салата има една трибина од четири реда се на се и тоа е монтажна трибина... Инаку и Сушево се од струмичко село така да тоа ти доаѓа како локално дерби :)... А зошто Ајдуци не навиваат за ОК Струмица треба да одговорат самите Ајдуци, ма да претпоставувам дека не навиваат бидејки нема други навивачки групи, освен Балистите кои повремено навиваат за ОК Шкендија, ма да мислам дека и они се распаднаа оваа сезона не ме фаќај за збор...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.981
Оваа навивачка група е формирана од претежно помлади лица кои до сега го следеа ФК Работнички како неутралци. Клубот заслужува навивачи! Решено е да се формира групава со име Херои затоа што ФК Работнички е клуб-херој.
Уште една група што во фудбал и кошарка навива за Работнички, а во ракомет за Металург, клуб кој е од исто СД како нивниот најголем ривал во кошарка, МЗТ Скопје?[DOUBLEPOST=1429542326][/DOUBLEPOST]
Па преносот е бил ваљда од салата во Василево... Домашен терен на Сушево... Од салата каде игра ОК Струмица не е изводливо да има пренос... Салата има една трибина од четири реда се на се и тоа е монтажна трибина... Инаку и Сушево се од струмичко село така да тоа ти доаѓа како локално дерби :)... А зошто Ајдуци не навиваат за ОК Струмица треба да одговорат самите Ајдуци, ма да претпоставувам дека не навиваат бидејки нема други навивачки групи, освен Балистите кои повремено навиваат за ОК Шкендија, ма да мислам дека и они се распаднаа оваа сезона не ме фаќај за збор...
Во Струмица се играше, во салата Партизан :)
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Уште една група што во фудбал и кошарка навива за Работнички, а во ракомет за Металург, клуб кој е од исто СД како нивниот најголем ривал во кошарка, МЗТ Скопје?[DOUBLEPOST=1429542326][/DOUBLEPOST]
Во Струмица се играше, во салата Партизан :)
Од кај заклучи дека во ракомет дечкиве навиваат за Металург?
Јас ти гарантирам дека не е така
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.003
Поени од реакции
7.037
Уште една група што во фудбал и кошарка навива за Работнички, а во ракомет за Металург, клуб кој е од исто СД како нивниот најголем ривал во кошарка, МЗТ Скопје?[DOUBLEPOST=1429542326][/DOUBLEPOST]
Во Струмица се играше, во салата Партизан :)
Ја еден спортски фанатик кој ги прати сите спортови и навивачки групи во Македонија.Како прво да објаснам ситуацијата која се спомнуват Ајдуци.Сме навивале на одбојка многу пати посебно во 90тите има и огромен број на гостување остварено на одбојка.Оваа сезона не се навива на одбојка поради тоа што градиме група од 0 и тоа само ФК Беласица ние во интерес и ништо друго.Функционараме 100 % самофинасирање а како што гледате не одиме ниту на ракомет.Сите од нас имаме одбојкари роднини или другари , мојот братучед е репрезентативец а плус имаме и Ајдуци во одбојкарскиот свет најпознат за тебе е типчето што ви дојде на нерви пред натпреварот Стеауа- Вардар :kezec:.Ради тие причини сериозно размислувавме да навиваме на одбојка за финалето купот али тоа сега отпаѓа бидејќи ги сменија боите во црвено-бели.Нашиот став е веќе јасен само плаво-бело и ниту една друга боја не доаѓа во обзир.
А овие Ѕверови немат н од навивачка група.Се работи за локални селани на кој им испечатиле мајци од општината Василево и сега глумат нешто навивачи.Ја окупирале салата 1 саат пред натреварот а таа сала едвај собира 300 души така за струмичани место немало.После натпреварот им паднаа мајци штета немат транс или не ја донесоа таа мотката Сушево што ја веат у нивната сала.:D:D.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.482
Поени од реакции
68.981
ЈСите од нас имаме одбојкари роднини или другари , мојот братучед е репрезентативец а плус имаме и Ајдуци во одбојкарскиот свет најпознат за тебе е типчето што ви дојде на нерви пред натпреварот Стеауа- Вардар :kezec:.
Не ми е познато, потсети ме? :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom