Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Ccccccc ne gledas deka uspeea da napravat nesto od nisto !!!!!! Ballistet&Svercerat konflikt(virtuelen) od nekoi deca za sreka...

Site bevme vo Tirana ,vidovme sto se sluci,ok minato bese,detski igri vo koi se vmesa i pogolemi deca od 3 drzavi...nisto strasno,pomina za kratko..razlikata e samo sto kaj nas od tie partiski clenovi vise ne sedat na tribina,porasle,"funksioneri stana ",a kaj niv direktno vodat od Sipka i gi koristat za "izboren materijal"(veruvam deka po poslednite slucki ke se promeni toa)...Sme bile i vo treta liga zapad(so Fortuna 94' e najgolemiot rekord na nasiot klub,15.000 bez stolcinja,ima video klip),taka da za posetenosta i niz poniski ligi ne vi drzi voda,youtube e kriv,zamolknuva odednas ...pozz,i da spomenam so Sverceri sum navival za Skupi ili kako da e poveke pati,i pak ke navivam,toj e albanski klub i taka ke bide ..I i onie vo mbogu navrati navivaa za nas,taka sto sekoj obid za sozdavanje na nekakvo rivalstvo paga vo voda...
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Продолжете со дискусија на Македонски. Секој нареден пост на албански, ќе биде санкциониран со бан.

Како што кажа ти, а и јас. Очигледно не се разбравме. Слога оставила белег во МАКЕДОНСКИОТ фудбал. Секој Македонец гајле му е кој клуб е поголем за Албанците. Дали Шкендија дали Слога дали Ринија или некој друг. Ваше си е тоа кој клуб повеќе значи за вас Албанците.
Епа тоа де, ни на албанците не им е гајле што мислите вие, затоа го полниме стадионот.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
Епа тоа де, ни на албанците не им е гајле што мислите вие, затоа го полниме стадионот.
Ај деновиве ќе бидам послободен па ќе отворам една тема за фановите на Шкендија со наслов "Обичната публика на натпреварите на Шкендија". Не за друго, да може таму да си пишувате.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ај деновиве ќе бидам послободен па ќе отворам една тема за фановите на Шкендија со наслов "Обичната публика на натпреварите на Шкендија". Не за друго, да може таму да си пишувате.
Патем отвори си и една тема која ти самиот ја започна, Најголем албански клуб или ако сакаш Албански клуб кој оставил најголем белег во Македонскиот фудбал!

Ех модераторе сам започнуваш нешто, после другите криви...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
Патем отвори си и една тема која ти самиот ја започна, Најголем албански клуб или ако сакаш Албански клуб кој оставил најголем белег во Македонскиот фудбал!

Ех модераторе сам започнуваш нешто, после другите криви...
Па ти како прв што рециплираше треба да знаеш дека дискусијата ја отвори член на Шверцери т.е. Самурај-СК. Ништо не сум започнал јас, иако радо би да отворам таква тема само што нема да има одзив од другата страна, интересно би било да се види кој клуб има повеќе симпатизери и зошто е тоа така. Ај догодина ако влезе Шкупи ќе отвориме една таква тема.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Па ти како прв што рециплираше треба да знаеш дека дискусијата ја отвори член на Шверцери т.е. Самурај-СК. Ништо не сум започнал јас, иако радо би да отворам таква тема само што нема да има одзив од другата страна, интересно би било да се види кој клуб има повеќе симпатизери и зошто е тоа така. Ај догодина ако влезе Шкупи ќе отвориме една таква тема.
Самурај-СК се изјасни како неутрален бе...:D
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Ccccccc ne gledas deka uspeea da napravat nesto od nisto !!!!!! Ballistet&Svercerat konflikt(virtuelen) od nekoi deca za sreka...

Site bevme vo Tirana ,vidovme sto se sluci,ok minato bese,detski igri vo koi se vmesa i pogolemi deca od 3 drzavi...nisto strasno,pomina za kratko..razlikata e samo sto kaj nas od tie partiski clenovi vise ne sedat na tribina,porasle,"funksioneri stana ",a kaj niv direktno vodat od Sipka i gi koristat za "izboren materijal"(veruvam deka po poslednite slucki ke se promeni toa)...Sme bile i vo treta liga zapad(so Fortuna 94' e najgolemiot rekord na nasiot klub,15.000 bez stolcinja,ima video klip),taka da za posetenosta i niz poniski ligi ne vi drzi voda,youtube e kriv,zamolknuva odednas ...pozz,i da spomenam so Sverceri sum navival za Skupi ili kako da e poveke pati,i pak ke navivam,toj e albanski klub i taka ke bide ..I i onie vo mbogu navrati navivaa za nas,taka sto sekoj obid za sozdavanje na nekakvo rivalstvo paga vo voda...
:facepalm:

Razlikata mozes da ja najdes vo toa sto vie grupno, so vasi rekviziti, celoto vodstvo se slikavte so komandantot, a kaj nas sekoj individualno, sekoj so svoj licen stav.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
каква дискусија се води овде,сеа на пример некој Полјак да дојде и да не чита преку гугл транслејт,ќе добие претстава дека кај нив е толку мртво на тифо сцената,колку што кај нас е живо и полно со акции.

Многу го потите без потреба,доаѓаат падобранци кој немаат основни познавања од навивање и навивачки кодекси и овде мрсат муда без потреба.
Навијач од обичен гледач се разликува по многу работи.
Балисти си се дерби навијачи и тоа е тоа,мислам дека треба да се помират со тоа.чекаат утакмица против Вардар и Тетекс за да извадат некој woooooow клип,да запалат бакљи,да направат кореографија и да извадат слики за на интернет и да се самопрогласат за број еден во државава.
за да станат вистински навијачи,прво требаше да навиваат цело време константно,без разлика на бројката и противникот,без разлика дали нивниот клуб е во прва или десетта лига.е тука се гледа навијачката група,кога е со најтешкото со клубот.

Мислам у реду е,цела Македонија има интернет и знае да разликува што е навијач од обичен гледач или популарно кажано семкар.
Немојте да не правите будали у здрав мозок.


П.С не се осмелувајте да ме исцитирате со обид да ја оцрните мојата група,бидејќи мојата група за овие пет години колку има направено,вие ни за милион години нема да го направите тоа.

Јебига,не е секој со мозок роден.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.508
Поени од реакции
7.178
Bravo Toni pojce ne treba da pisuvas toa e toa, Shkendija ima podrska i od Skopje sto dojdat sekoja utakmica vo Tetovo pojce ima od Saraj, isto taka od Prilep, Manastir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Од кој манастир навиват за Шкендија??? Во манастир има МОНАСИ,незнам дали има навивачи????????????????? :sneaky:

И читам нешто КЕЖЕЛ навивачите имале паднато реквизити од сите навивачки групи? Кој сте вие бе кој ве знај? Не ми пуштај слики од купена маица Чкембари низ пазар во Битола.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
каква дискусија се води овде,сеа на пример некој Полјак да дојде и да не чита преку гугл транслејт,ќе добие претстава дека кај нив е толку мртво на тифо сцената,колку што кај нас е живо и полно со акции.

Многу го потите без потреба,доаѓаат падобранци кој немаат основни познавања од навивање и навивачки кодекси и овде мрсат муда без потреба.
Навијач од обичен гледач се разликува по многу работи.
Балисти си се дерби навијачи и тоа е тоа,мислам дека треба да се помират со тоа.чекаат утакмица против Вардар и Тетекс за да извадат некој woooooow клип,да запалат бакљи,да направат кореографија и да извадат слики за на интернет и да се самопрогласат за број еден во државава.
за да станат вистински навијачи,прво требаше да навиваат цело време константно,без разлика на бројката и противникот,без разлика дали нивниот клуб е во прва или десетта лига.е тука се гледа навијачката група,кога е со најтешкото со клубот.

Мислам у реду е,цела Македонија има интернет и знае да разликува што е навијач од обичен гледач или популарно кажано семкар.
Немојте да не правите будали у здрав мозок.


П.С не се осмелувајте да ме исцитирате со обид да ја оцрните мојата група,бидејќи мојата група за овие пет години колку има направено,вие ни за милион години нема да го направите тоа.

Јебига,не е секој со мозок роден.
Прво не сум член на Шверцери како некој овде заклучил, само интересно ми беше дека некој овде се прогласува како најдобар- а сите знаат дека ке се соберат еден до три натпревари годишно, си прават бројка си користат пиротехника, слики, некоја кореографија и ете ние сме најдобри-мислам доста со тие камофлажи. факт е дека по комерцијалисти од Балисти нема.Си глумите навивачи со сила. а и некој други се такви што го подржуваат клубот само кога има пари таков пример имаш во кошарката изгледа ситуацијата ке се смени сега црвените ке бидат главни фаци... чудна работа.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Овој форум е легенда,добро на некои
принцези да им пушта и англиски говор за нас незнајковци
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom