Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Fantomi Gevgelija na vremto beme nogo jaki pa so pagjajne na sportut vo Gevgelija opsto i vo cela makedonija ama od lani gleam ima povtorna reorganizacija i mobilizacija na Fantomi

P.F.C SKOPJE sto znaci toa ultras profesore ??
inaku nema sto da se rasprasuvam za deckovo..K*** !!! ne me zanimaat mene srbomani !!! edno sto znam e deka veke ne e clen na Komiti !!!
PARTIZAN Fudbalski Klub - Skopje ili grupa navivaci na partizan od skopje i ne zabravi porano zivejse vo jugoslavija i ima luge koi uste navivaat za nekoj si klub od Poranesna Jugoslavija dali bilo Partizan Zvezda Dinamo ili Hajduk. Inace momentalno od Komiti i Ckembari nema pojaka tifo grupa vo MK TOA E FAKT! a na balkanut moze i vo evropa sa znae koi se najbolji Crazy North DS1989 !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.101
Поени од реакции
7.733
http://ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=528%3A--1512----&catid=36%3A2009-03-18-22-05-31&Itemid=215&lang=mk

Во вторник (15.12) конференција за насилството



Петок, 11 Декември 2009 14:31



ФФМ за првпат организира меѓународна конференција за борбата против насилството на фудбалските стадиони под наслов:
,,ПРВА МЕЃУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА,,
,,ДА СЕ ПОЧИТУВАМЕ - СТОП ЗА НАСИЛСТВОТО – БЕЗБЕДНОСТ НА СТАДИОНИТЕ
,,

Конференцијата ќе се одржи на 15. Декември во х. Александар Палас со почеток во 11ч.
Партнери на конференцијата се Собранието на РМ и УЕФА.

На конференцијата ќе учествуваат првиот човек на македонското собрание, г-дин Трајко Вељановски, потоа претставници на владата , претставници на ФИФА и УЕФА, професори од Правниот факултет , Филозофскиот факултет, Европскиот универзитет, од Академијата за судии.....Потоа ФАРЕ, гости од Италија, новинари, студенти, селектори , спортски ѕвезди и тн.
Од конференцијата се очекува да произлезат заклучоци кои потоа ќе бидат доставени до надлежните органи во државата за нивно вметнување во законските рамки.




Овие ако се жалат за насилство на терените не знам што да кажат другите ете барем соседни федерации и пак таму нема никакви забрани за патување и толку малтретирање на стадионите од џандарите да ти се помочам во државата што уште го трпи овај мајмунот и не го стави еднаш за секогаш затвор да тргни работата !!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
http://ffm.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=528%3A--1512----&catid=36%3A2009-03-18-22-05-31&Itemid=215&lang=mk

Во вторник (15.12) конференција за насилството



Петок, 11 Декември 2009 14:31



ФФМ за првпат организира меѓународна конференција за борбата против насилството на фудбалските стадиони под наслов:
,,ПРВА МЕЃУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА,,
,,ДА СЕ ПОЧИТУВАМЕ - СТОП ЗА НАСИЛСТВОТО – БЕЗБЕДНОСТ НА СТАДИОНИТЕ
,,

Конференцијата ќе се одржи на 15. Декември во х. Александар Палас со почеток во 11ч.
Партнери на конференцијата се Собранието на РМ и УЕФА.

На конференцијата ќе учествуваат првиот човек на македонското собрание, г-дин Трајко Вељановски, потоа претставници на владата , претставници на ФИФА и УЕФА, професори од Правниот факултет , Филозофскиот факултет, Европскиот универзитет, од Академијата за судии.....Потоа ФАРЕ, гости од Италија, новинари, студенти, селектори , спортски ѕвезди и тн.
Од конференцијата се очекува да произлезат заклучоци кои потоа ќе бидат доставени до надлежните органи во државата за нивно вметнување во законските рамки.




Овие ако се жалат за насилство на терените не знам што да кажат другите ете барем соседни федерации и пак таму нема никакви забрани за патување и толку малтретирање на стадионите од џандарите да ти се помочам во државата што уште го трпи овај мајмунот и не го стави еднаш за секогаш затвор да тргни работата !!!

Само да питам ова за кој навивачи се однесува???
Зашо ја не гледам никаде навивачи, или па Дон Хари пак го смешал нешо работите.

Му ибам тоа моронот, крв да просере!:uvo:

Кој навивачи бе Хари, веке не остана ни еден!:uvo:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Само да питам ова за кој навивачи се однесува???
Зашо ја не гледам никаде навивачи, или па Дон Хари пак го смешал нешо работите.

Му ибам тоа моронот, крв да просере!:uvo:

Кој навивачи бе Хари, веке не остана ни еден!:uvo:
Па види што слики има на плкатот стаено и се ке ти стане јасно :nesum:

Гробари,Делије стаил...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
a ti so ocekuvase od kogo da klaj sliki od vas ili od nas koga se nema napraeno ni eden incident od 93 na stadion
:toe:
За онакви како на сликите имало инциденти секогаш и секаде:smir:
а ако морал да стави од друга држава нека ставел од подалечниве каде што навистина има големи инциденти неморало да става слики од нашите соседи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
a ti so ocekuvase od kogo da klaj sliki od vas ili od nas koga se nema napraeno ni eden incident od 93 na stadion
:toe:
Па тоа само докажува дека нема инциденти, и дека нема потребна од вакви срања, само за да им лиже гс на ФИФА и УЕФА, а и властиве наши. Ама тоа е тоа...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ајде бе Ѓаоли, јас ли треба да ви постирам новостите!

Да ви се множат шо повеке децении постоење...........!

Ех шо ми е кеф вакви работи да читам!:smir:

УБАВ ЈУБИЛЕЈ НА КИЧЕВСКИТЕ ФАНОВИ

Две децении навивачка група "Ѓаоли"

КИЧЕВО. - Наскоро се навршуваат две децении од формирањето на навивачката група на Напредок, попозната како "Ѓаоли". По теркот на клубовите од ексЈугославија и Европа, кичевци добија организирана навивачка група, која со својот репертоар и беспоштедна поддршка беше нивни 12. играч. Таа и денес функционира, но со многу нови лица, меѓу нив и синови на основачите. Иако Напредок е во Втората фудбалска лига, "ѓаолите" во ниту еден момент не го оставија на цедило.
- Не има од сите генерации, на возраст од 15 до 30 години. За нас, заеднички именител се Напредок и безграничната љубов што ја чувствуваме кон тој клуб. Екипата имаше подеми и падови, но ние секогаш бевме тука - ни рекоа водачите на групата, предводени од Дука.
За следната пролет, фановите на Напредок планираат да и ја дадат својата поддршка на екипата и на гостувањата и заедно да се изборат за враќање во Првата лига. (З.А.)


Текстот е прочитан 8 пати.
#
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ова го нема во македонија на нас за многу мали инциденти не казнуваат од уефа и фифа а гледајте на меѓународен натпревар атлетик билбао - андерлехт што се дешаваше.


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom