Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
ti najde da kazuvas be sega poke publika ima na pobeda otkolku na vardar
za porano da ne zboruvam osven koga igrate derbi so sloga i tnt i terate deca na sila da idat na zapad!!!! sramota prosek ste 50 dusi nisto poke realno gledano ps PROSEK VELAM NE DEKA STE NEMALE IZDANIJA I SO 350 LUGE:kesa:
Сакаш да кажеш дека вие сеа идете во поголем број од Комити?
Абе ајде не биди смешен не знаеш што збориш...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
2.877
ti najde da kazuvas be sega poke publika ima na pobeda otkolku na vardar
za porano da ne zboruvam osven koga igrate derbi so sloga i tnt i terate deca na sila da idat na zapad!!!! sramota prosek ste 50 dusi nisto poke realno gledano ps PROSEK VELAM NE DEKA STE NEMALE IZDANIJA I SO 350 LUGE:kesa:[/quoPa

Pa so da ide obicnata publika kazi mi, so da gleda?? ima neso da vidi na stadion a??? Samo navivacite idat,a prosek 50 dusi??!!! zborime za komiti ne za NajNuni
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
ti najde da kazuvas be sega poke publika ima na pobeda otkolku na vardar
za porano da ne zboruvam osven koga igrate derbi so sloga i tnt i terate deca na sila da idat na zapad!!!! sramota prosek ste 50 dusi nisto poke realno gledano ps PROSEK VELAM NE DEKA STE NEMALE IZDANIJA I SO 350 LUGE:kesa:[/quoPa

Pa so da ide obicnata publika kazi mi, so da gleda?? ima neso da vidi na stadion a??? Samo nav:toe:ivacite idat,a prosek 50 dusi??!!! zborime za komiti ne za NajNuni
MORE SLUSAS SO VELAM NIE NE SME POMALCE OD 40( I DO 200 ZAVISI OD UTAKMICATA ):baeh: NAVIVACI NA NATPREVAR BASKA OBICNA PUBLIKA A VIE STE 100 SO SE OBICNATA PUBLIKA!!!
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
90
Поени од реакции
70
ti najde da kazuvas be sega poke publika ima na pobeda otkolku na vardar
za porano da ne zboruvam osven koga igrate derbi so sloga i tnt i terate deca na sila da idat na zapad!!!! sramota prosek ste 50 dusi nisto poke realno gledano ps PROSEK VELAM NE DEKA STE NEMALE IZDANIJA I SO 350 LUGE:kesa:
MORE SLUSAS SO VELAM NIE NE SME POMALCE OD 40( I DO 200 ZAVISI OD UTAKMICATA ):baeh: NAVIVACI NA NATPREVAR BASKA OBICNA PUBLIKA A VIE STE 100 SO SE OBICNATA PUBLIKA!!!
СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ЈА ГУБАМ ЖЕЛБАТА ДА ПИШУВАМ НА ОВОЈ ФОРУМ И НА ОВАА ТЕМА ПОРАДИ ТОА ШТО ИМААТ ПРИСТАП 15 ГОДИШНИ ДЕЧИШТА КАКО ОВА КОПИЛЕВО И ДОЗВОЛЕНО ИМ Е ДА ПИШУВААТ СЕ И СЕШТО БЕЗ НИКОЈ ДА ПРОВЕРИ КАКВИ ГЛУПОСТИ СЕ ПИШУВААТ.

ВИДЕТЕ САМО ШТО ПИШУВА, МАЈМУНИ СЕ СОБИРАЛЕ ПОВЕЌЕ ОД КОМИТИ, НА УТАКМИЦИТЕ НА ВАРДАР ИМАЛО ВКУПНО 100 ГЛЕДАЧИ ЗАЕДНО СО СВЕ ОБИЧНИТЕ ГЛЕДАЧИ, ТАКВО НЕШТО МОЖЕ ДА НАПИШЕ САМО НЕКОЈ МЕНТАЛНО РЕТАРДИРАН И БОЛЕН КАКО ОВОЈ.

САМО НЕЗНАМ ДАЛИ ОВА Е СМЕШНО ИЛИ ТРАГИЧНО, ПОШТО ДОЗВОЛЕНО ИМ Е НА СЕКАКВИ БУДАЛИ ДА ПИШУВААТ ШТО САКААТ, НИКОЈ НЕ ПРЕВЗЕМА МЕРКИ СЕ ПРАШУВАМ И ДАЛИ ВООПШТО ПОСТОЈАТ МОДЕРАТОРИ НА ТЕМАВА ДА ПРОВЕРАТ ШТО СЕ ПИШУВА ИЛИ ДА ИЗБРИШАТ НЕКОЈ ПОСТ.
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ЈА ГУБАМ ЖЕЛБАТА ДА ПИШУВАМ НА ОВОЈ ФОРУМ И НА ОВАА ТЕМА ПОРАДИ ТОА ШТО ИМААТ ПРИСТАП 15 ГОДИШНИ ДЕЧИШТА КАКО ОВА КОПИЛЕВО И ДОЗВОЛЕНО ИМ Е ДА ПИШУВААТ СЕ И СЕШТО БЕЗ НИКОЈ ДА ПРОВЕРИ КАКВИ ГЛУПОСТИ СЕ ПИШУВААТ.

ВИДЕТЕ САМО ШТО ПИШУВА, МАЈМУНИ СЕ СОБИРАЛЕ ПОВЕЌЕ ОД КОМИТИ, НА УТАКМИЦИТЕ НА ВАРДАР ИМАЛО ВКУПНО 100 ГЛЕДАЧИ ЗАЕДНО СО СВЕ ОБИЧНИТЕ ГЛЕДАЧИ, ТАКВО НЕШТО МОЖЕ ДА НАПИШЕ САМО НЕКОЈ МЕНТАЛНО РЕТАРДИРАН И БОЛЕН КАКО ОВОЈ.

САМО НЕЗНАМ ДАЛИ ОВА Е СМЕШНО ИЛИ ТРАГИЧНО, ПОШТО ДОЗВОЛЕНО ИМ Е НА СЕКАКВИ БУДАЛИ ДА ПИШУВААТ ШТО САКААТ, НИКОЈ НЕ ПРЕВЗЕМА МЕРКИ СЕ ПРАШУВАМ И ДАЛИ ВООПШТО ПОСТОЈАТ МОДЕРАТОРИ НА ТЕМАВА ДА ПРОВЕРАТ ШТО СЕ ПИШУВА ИЛИ ДА ИЗБРИШАТ НЕКОЈ ПОСТ.
4e ti odgovoram vo kratki crti ...:pusk: II mfl !!!!
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Некои работи едноставно не се дискутабилни.Има статистика и за оваа година, а статистика имаше и пред години, години.

Dosta be ti pa so vas vise preku takvoto aman svati deka NE STE NAJBOLJE, NE STE NI BILE!!! Ocigledno ne si bil na mn utakmici na Vardar koa bilo prepolno

Јас не го потценувам Вардар и Комити.Прилеп беше признат од сите оние кои би требало да го признаат, а од запалено и самобендисано дете како тебе не ни е ни битно какво мислејне и карактеристика би ни дал.Едноставно пред фактите и боговите молчат!!!

Најголемио проблем е тоа шо најгласни и најзастапени на форумов се деца-навивачи шо памта по дури 3 сезони(секако дека има исклучоци со кои можи да се разговара).А шо мислиш за страшната бројка од 20 000 гледачи во Прилеп од град со неполни 80 000.Јас ти зборувам за обични дерби натпревари кои на Победа не и решаваа ништо, ни борба за шампион ни борба за излез во европа.Ако си нешто постар љубител на фудбал во Македонија би бил добро запознат дека до блиското минато убедливо водеше Прилеп со бројноста на публика.Во кафезот за навивачи имаше по 2 500 само навивачи, а капацитето на 99% од македонскиве стадиони е 3 000(етети го соодносот).И кажими сега како е можно да биле побројни од нас???Не зборувам за далечно минато туку за блиско.Се надевам дека че возвратиш со факти а не дебилски и ретардиран одговор од тип на:никогаш не сте биле најдобри.










2005(почеток на крајо)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Брат види сеа што е проблем кај сите.
Сите покажуваат слики каде што навивачката група на некоја утакмица била најбројни и одма се фалиш глеј по колку идеме.Па мислам дај да видам слика од други лигашки утакмици по можност оваа година.Тие сликите што ги даде се од поодомна.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Победа 1976

Победа 2000 год.

неколку години подоцна

Незнам дали забележа.Трибините секогаш преполни!!!

Брат види сеа што е проблем кај сите.
Сите покажуваат слики каде што навивачката група на некоја утакмица била најбројни и одма се фалиш глеј по колку идеме.Па мислам дај да видам слика од други лигашки утакмици по можност оваа година.Тие сликите што ги даде се од поодомна.

Баш то ми беше целта!Сега кавгите расправиите меѓу навивачите се беспотребни.Едноставно сега нема навивачи и нема ривалство.Стадионите наместо претесни сега се преголеми.А сликиве шо ги постирав, то не се случило само на неколку натпревари туку за сите дерби првенствени натпревари, а такви имаше по неколку во сезона!!!А инаку, разговоро погоре беше за минатото и традицијата!!!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Победа 1976

Победа 2000 год.

неколку години подоцна

Незнам дали забележа.Трибините секогаш преполни!!!
Па и на Вардар секад биле и од обична публика и од Комитите барем се до кога за влакно ќе влегоа во ЛШ.Дури имаше и после тоа а сеа по 1000-2000 преку сила.За разлика од Комити кога идеа и порано а идат и сеа.Да не беа комитите ќе го немаше Вардар сеа затоа што тие се ,,виновниците,, зошто Вардар уште постои.Значи ја порано знам се пунеле стадионите не само на Победа туку градски крцаше порано кога играше Вардар.Ја ти барам слики да видиме по колку идете оваа сезона.Вие не може да бидете јака група ако сте иделе по многу порано.Ако сте признати ко шо велиш ти од сите дај треба и сеа да идете да го бодрите својот клуб кога е и во лоша состојба.Па затоа да видиме шо слики имаш од оваа сезона.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Сите ставаат слики од пред 10 години,ставете од оваа сезона.
Над 100 души неможат да се соберат и имало навивање у македонска лига:tapp:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Сите ставаат слики од пред 10 години,ставете од оваа сезона.
Над 100 души неможат да се соберат и имало навивање у македонска лига:tapp:
Тоа ми е зборот друже.Сите живеат од историја.Камо да видиме денес кој колку иде.Со појаки тимови каде што ќе има и појаки дерби утакмици ко порано одма ќе си дојдат навивачите.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Јас не живеам и не сметам на историјата, ама темава гледам стигнала до таму шо секој плука по сего и кажува дека никогаш не бил а абер нема.За сега знам дека сите градови сне катастрофа и јас мислам дека ни нема назад!!!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас не живеам и не сметам на историјата, ама темава гледам стигнала до таму шо секој плука по сего и кажува дека никогаш не бил а абер нема.За сега знам дека сите градови сне катастрофа и јас мислам дека ни нема назад!!!
Не зборам ја за Мајмуни туку општо за сите навивачки групи:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom