Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Za vas samo zemjotres , 3 slika :)

od koga postoi prijatelstvo Komiti-Vojvodi?
Кај си бил до сега друже :D
Порано Војводи биле многу поблиски со Чкембари, а со Комити имаат неколку тепачки во минатото.
На една пријателска меѓу Македонија и Албанија во Тетово, они ги повикале сите групи да присуствуваат. Комити најавиле присуство, Чкембари рекле ако ги викате нив, ние не доаѓаме. Така се распаѓа нивното пријателство, а со тек на време доаѓа до збратимување на Комити и Војводи.
Официјално двете групи се збратимија во 2009.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Кај си бил до сега друже :D
Порано Војводи биле многу поблиски со Чкембари, а со Комити имаат неколку тепачки во минатото.
На една пријателска меѓу Македонија и Албанија во Тетово, они ги повикале сите групи да присуствуваат. Комити најавиле присуство, Чкембари рекле ако ги викате нив, ние не доаѓаме. Така се распаѓа нивното пријателство, а со тек на време доаѓа до збратимување на Комити и Војводи.
Официјално двете групи се збратимија во 2009.
Мислам дека бев на тој натпревар, во времето на Трифун?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Мислам дека бев на тој натпревар, во времето на Трифун?
Да, кога на терен се разменија знамиња меѓу Комити и Војводи и таа утакмица истури од врнење ако не се лажам или тоа може беше друга утакмица не памтам...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Мислам дека бев на тој натпревар, во времето на Трифун?
Вардар-Тетекс 3-1, сезона после Трифун.
Една недела пред да се случи Нерези :)

Легендарната утакмица пред 5-6 000 гледачи со огромен дожд и лудо навивање :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Сега ми текнува на знамињата а не ми текнува на дождот :D
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.011
Не е таа утакмца официјално збратимвуање, туку од претходно се закопани воените секири и започнато е пријателство кое прераснува во братство, поточно од 2001 на утакмица Вардар-Шкендија кога Комити не се пуштени да влезат и надвор заедно со Војводи се крши се што е албанско, превретени коли, искршени прозори, демолирани објекти прегазени љушпи итн. Од тогаш почнуваат и доста лични пријателства и со тек на време се тоа станува се повеќе и повеќе, па после неколку години Војводи почнаа да доаѓаат на репрезентација да навиваат од запад заедно со нас и тогаш веќе може да се каже дека и братството беше започнато. Утакмицата која ја спомнавте, на дождот која беше ми се чини на 13ти Август 2009 дојдоа Војводи до фонтана и беа пречекани, подоцна сликите од терен со знамињата се само како потврда на братството кое уште претходно го имаше тој епитет.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.880
Поени од реакции
7.265
Се арно ама само ретро слики ќе има од овие браќата ваши оти поќе не постојат или подобро кажано клубот му го киднапираа неколку деликвенти од "метрополата" и го испелија во ѓорче :sick: и плус има некој најави за местени натпревари ако ги чукнат како Победа толку и од Тетекс а баш ни требаше клуб во тој дел од Македонија налет тоа и се поизвесна е и слична судбина и за Напредок следната сезона така да пиши крст (n)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.188
Поени од реакции
3.166
Toj den bese ludilo....Golema bese i brojkata na Vojvodi , togas Teteks vleze vo 1 liga i toa bese vo 2 kolo :)
Inace goran16ta vo pravo si ,sekoj Tetovcanec Makedonec go boli za Teteks najvrednoto,toa sto ne spojuvase site Makedonci vo Tetovo...:(
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
^ Кога се збори веќе за подобрите гостувања на Војводи, уште ми е во сеќавање финалето на купот пред едно 4 години мислам Работнички-Тетекс, какво само издание имаат тогаш Војводи :cuc: Беа едно 500 души на Север, абе грмеа! Според мене најдобро изработено гостување на една навивачка група во Македонија во задњиве 7-8 години.
Ама тогаш каква мештаљка беше финалето, на полувреме 0-0, после во второ Тетекс поведува 3-0, па при крај негде Работнички намалува на 3-2, и 90 минута, не ми текнува кој играч беше од Работнички, излегува 1в1 со голманот на Тетекс и се сопна „несакајки“ :ROFLMAO:

Али тотален респект за тогашното издание на Војводи (y)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Вардар-Тетекс 3-1, сезона после Трифун.
Една недела пред да се случи Нерези :)

Легендарната утакмица пред 5-6 000 гледачи со огромен дожд и лудо навивање :)
Ми текнува на натпреварот, А1 тогаш даваше македонска лига
Пандо и Пеев кога играа за Вардар :) и се ми се чини дека некој даде гол со лоб удар
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Кога се збори веќе за подобрите гостувања на Војводи, уште ми е во сеќавање финалето на купот пред едно 4 години мислам Работнички-Тетекс, какво само издание имаат тогаш Војводи :cuc: Беа едно 500 души на Север, абе грмеа! Според мене најдобро изработено гостување на една навивачка група во Македонија во задњиве 7-8 години.
Ама тогаш каква мештаљка беше финалето, на полувреме 0-0, после во второ Тетекс поведува 3-0, па при крај негде Работнички намалува на 3-2, и 90 минута, не ми текнува кој играч беше од Работнички, излегува 1в1 со голманот на Тетекс и се сопна „несакајки“ :ROFLMAO:

Али тотален респект за тогашното издание на Војводи (y)
Ќути, види го само голот на Исени, кога голманот на Работнички паѓа уште пред да шутне Генц :D
Иначе за атмосферата, тоа беше последна утакмица пред да си заминат главните воѓи на Војводи, секој по својот пат. Од тогаш ништо не е исто за жал.
Еве да се потсетиме и на тоа, кога сме веќе тука :)
Ми текнува на натпреварот, А1 тогаш даваше македонска лига
Пандо и Пеев кога играа за Вардар :) и се ми се чини дека некој даде гол со лоб удар
Еве ти хајлајтс, да не се мучиш :) Тетекс поведе многу рано, ние уште не бевме наместени како што треба, малку беа тие што приметија дека Тетекс даде гол :D
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Ми текнува на натпреварот, А1 тогаш даваше македонска лига
Пандо и Пеев кога играа за Вардар :) и се ми се чини дека некој даде гол со лоб удар
Бев на јужна, беше бесплатен влезот :)
Се истури од врнење, дел од комити се префрлија на јужна а војводи сите до еден останаа на трибина :)
Интересна утакмица и добро навивање :)
Третиот гол го даде еден млад фудбалер, Стефан ли се викаше :cautious:
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Најак е делот на 4:46, кога сте свртени со грб накај терен, и после се вртите и појачувате тон на зига-зага :D Ин лајф делуваше страшно, цела Северна аплаудираше на тоа :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom