Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Z

ziko bt

Гостин
ова го постираја на нашиот форум па си реков овде да ги клам дел од страниците на тогашното тифо издание chaos и мислам дека би му биле интересни статиите на некој помлади како мене како шо ми беа мене и на постарите кој ке се потсетат на тие времиња












 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.374
Поени од реакции
323
ова го постираја на нашиот форум па си реков овде да ги клам дел од страниците на тогашното тифо издание chaos и мислам дека би му биле интересни статиите на некој помлади како мене како шо ми беа мене и на постарите кој ке се потсетат на тие времиња












Bravo za ova..Go imam i doma ova spisanie,a bev i del od togasnite gostuvanja na Majmuni...Steta sto covekot koj sto go praveshe ova spisanie,ne e povejke megu zivite!:(
R.I.P. Kice!!!

Ајде Ѓаоли кај сте да се пофалите:):)
Слушам на ракомет на Кале Кичево-Металург имало околу 150 Ѓаоли, според тоа што пишуваше во спорт:toe::toe:
:) abe druze pocnaa i bukvite da zboruvaat,pa gi slusas:):pos2::pos2:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
A Horto magiko e prerabotena od navivacka pesna od Izrael. I nema nas so da ni se objasnuva. Za razlika od site vas barem imame novi pesni redovno i imamee milion razzlicni pesni. A vie menjate dve tri razlicni pesni. Eve ti gledam od prilep si, kazi mi koja vi e poslednata nova pesna. Sigurno od osamosotojuvanje na Makedonija gi peete istite pesni:tapp::tapp:
I kazi mi dali tie pesni nemaat ist ritam so navivackite pesni sto se peat niz cel svet:helou:
poarno istite da gi peeme odkolku da kopirame od drugi :drk::drk::drk::drk::drk:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
kazi be koja pesna ni e so ritam od delije,grobari,torcida,horto magiki(idolite vasi)?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.508
kazi be koja pesna ni e so ritam od delije,grobari,torcida,horto magiki(idolite vasi)?
Pa nemate ni pesni vo toa e rabotata:helou::helou:
Nie imame milion pesni i pogolemiot del od tie pesni veke odamna se peele vo Juzna Amerika. Kako sto veke ti kazav Horto Magico ne e od grcive tuku e prerabotena od izraelska navivacka pesna.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
92
Поени од реакции
17
Ne znam dali e ova za falenje ili za zalenje vo 3 posle polnok kako nekoj picki so strav da zemite transparent i da vikate r i p ZOSTO NE PROBAVTE BT KO DOJDOVTE ILI KAKO NEKOJ MACKI GO GLEDAVTE DETETO V TEREN KOGA VLEZE?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Знае некој како се украдени овие транспаренти ? Обиено е некаде ? Направено е кривично дело ? ( разбрав дека е обиена салата ) Зашто фраеров постира доказен материјал, имате среќа што има парамециум наместо мозок, и да, ip адреса :wink: .
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Знае некој како се украдени овие транспаренти ? Обиено е некаде ? Направено е кривично дело ? ( разбрав дека е обиена салата ) Зашто фраеров постира доказен материјал, имате среќа што има парамециум наместо мозок, и да, ip адреса :wink: .
па според дописникот од битола:
VANDALIZAM VRZ SPORTSKATA SALA MLADOST

Pred dve noki nepoznati storiteli, nasilno vlegle vo sportskata sala Mladost vo Bitola i krsejki gi bravite i vratite go ostetile parketot, koj e nov i denovive se postavuva. Pri toa ograbeni se prostoriite na bitolskite navivaci Ckembari, koi ni rekoa deka im nedostigaat dve znaminja. Od bitolskata policija i od navivacite veke se znaat vinovnicite, koi doaagat od Skopje.
http://zoran-misevski.blogspot.com/2009/09/mackov-si-zamina-od-pelister.html

што е најтрагично оштетен е и новиот паркет кој само што е поставен во салата и државата вложи (наши) пари во тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
Ok, момакот се упрпа очигледно и си ги избриша постовите кои јас сеуште ги гледам,една порака до него . . . штетата е веќе направена . :smir:
Битолчани слободно обратете се до најблиската полициска станица, ги имаме потребните докази . :)

Syn Grissom, csi Skopje . :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom