Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Не лажиме. Си знат дечките шо јадоја. Беа истепани ама барем беа мажи да дојдат да се степаме како шо треба, а не како другите (да не го повторвам цело време истото).
Лажете лажете ;)

Сте си договориле приказна, демек дошле некои ве нападнале со раце, а нема врска.
Тврдам дека од Комити никој не ве нападнал ниту со камења во паркот, пошто кога дојдовме влегувавте на мостот веќе.

А од обична публика сигурно некој не ви отишол да се тепа 5 души на 500 ;)
Дека ви фрлале камења некои деца што први дошле од запад и некои од тие од јужна, тоа е вистина.
Другар ми беше меѓу првите што излегоа од јужна, има и снимано, затоа не лажете многу многу ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Лажете лажете ;)

Сте си договориле приказна, демек дошле некои ве нападнале со раце, а нема врска.
Тврдам дека од Комити никој не ве нападнал ниту со камења во паркот, пошто кога дојдовме влегувавте на мостот веќе.

А од обична публика сигурно некој не ви отишол да се тепа 5 души на 500 ;)
Дека ви фрлале камења некои деца што први дошле од запад и некои од тие од јужна, тоа е вистина.
Другар ми беше меѓу првите што излегоа од јужна, има и снимано, затоа не лажете многу многу ;)
Беа 7-80 ко почнаја да трчат на кај нас и почнаја да фрлат со камења. Двајца останаја да се тепат, другите избегаја. И беа со маици од Комити. Неможиш да ми кажваш за нешто шо го видов и шо бев дел од то.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Беа 7-80 ко почнаја да трчат на кај нас и почнаја да фрлат со камења. Двајца останаја да се тепат, другите избегаја. И беа со маици од Комити. Неможиш да ми кажваш за нешто шо го видов и шо бев дел од то.
Да бе да цел кордон го пробија од желки и ве нападнаа? (y)
Реков има другар ми снимано, ако прво кога дојдов видов кај бевте, како второ другарите мои (си немаат врска со навивање туку дојдоа фудбал да си гледаат) беа ПРВИ НАПРЕД, значи не позади, не последни туку ПРВИ дошле до вас.

Досега се кажав реално како било, можев да си нашминкувам колку сакам во постовите, да негирам колку сакам, ама ова не да го измилсувате сушите од лажење.

Ако палете се дека сте тепале некој, па нека се радуваат малце и овие од другиве градови дека сте ги тепале Комити во Скопје, дека цел ден сте биле тука, слободно сте шетале итн :LOL:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Да бе да цел кордон го пробија од желки и ве нападнаа? (y)
Реков има другар ми снимано, ако прво кога дојдов видов кај бевте, како второ другарите мои (си немаат врска со навивање туку дојдоа фудбал да си гледаат) беа ПРВИ НАПРЕД, значи не позади, не последни туку ПРВИ дошле до вас.

Досега се кажав реално како било, можев да си нашминкувам колку сакам во постовите, да негирам колку сакам, ама ова не да го измилсувате сушите од лажење.

Ако палете се дека сте тепале некој, па нека се радуваат малце и овие од другиве градови дека сте ги тепале Комити во Скопје, дека цел ден сте биле тука, слободно сте шетале итн :LOL:
Каков кордон шо ти е тебе? Во паркот имаше максимум 10 желки ко се тепавме. Не успеаја тие да го пробијат, туку ние му избегавме на желките и тргнавме по нив. Од сите нив, останаја 2ца да се тепат, другите избегаја. Тие 2ца прво јадоја ќотек од нас, после од ЕБР.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Да бе да цел кордон го пробија од желки и ве нападнаа? (y)
Реков има другар ми снимано, ако прво кога дојдов видов кај бевте, како второ другарите мои (си немаат врска со навивање туку дојдоа фудбал да си гледаат) беа ПРВИ НАПРЕД, значи не позади, не последни туку ПРВИ дошле до вас.

Досега се кажав реално како било, можев да си нашминкувам колку сакам во постовите, да негирам колку сакам, ама ова не да го измилсувате сушите од лажење.

Ако палете се дека сте тепале некој, па нека се радуваат малце и овие од другиве градови дека сте ги тепале Комити во Скопје, дека цел ден сте биле тука, слободно сте шетале итн :LOL:
Дечкото збори за нападот кога доаѓаа на стадион... Тогаш околу 25 души им се пуштија од зградите.. Бев таму, на поминување и самите си викаа видете колку сме малце ќе не згрбават, ама мора да им се пуштиме :)
Добра екипа беа...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Комотно оди и режирај филмови немам намера да се објаснувам за случки што воопшто не се случиле :tapp:

Друга работа, и кај вас ЕБР се распоредени кај гостинските навивачи, и кај вас пред вашата трибина нема џандари. Ниту сте се обиделе да не нападнете, ниту по меч сте успеале да дојдете до нас, иако сте ја имале истата можност како нас вчера ;)
Пред 3-4 години пробавте ама ни вашата полиција не успеавте да ја пробиете ;)
Плус Градски е огромен, нема потреба ни да има толку полиција, пошто нема шанси да се дојде до гостинските навивачи, а кај вас 50 метра се во прашање од гостинската до домашната трибина.


Од нас имаше барем обид, кој на крај беше спречен од желките. Тие што беа во паркот ги пробивме, ама им дојде засилување.
Освен тие вас ве чуваа многу други желки, дојдов под мостот кај жабарот и видов со колку желки си одевте по мостот ;)
Пола мост беше со желки затоа немој да лажете многу многу.
Викавте Скопски пички, малку сте пичкици, ама не се обидувавте да се соочиме туку само брзавте да си отидете, затоа не ми глуми тука некој многу јак пошто бев одма под вас.
Ви викнав ајде пички, се усравте цела група мислевте дека некој ви спрема напад од кај Кале, во исто време дојде засилување на ЕБР од сите страни лом направија горе над кејот, пошто јас си останав доле (таму немаше ниеден џандар), се палевте и викавте УДРИ УДРИ ;)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Испадна дека добро се изрежирало од МВР за инцидент (од почеток млака скоро никаква реакција и после ќотек кај стигнат) за да добијат покритие во случај забрана на гостувања.
ЕБР во Битола, ЕБР во Тетово, ЕБР во пичкуматерин...вака ем нема да одат нигде ем ќе заштедат за гориво на Дифендерите :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Дечкото збори за нападот кога доаѓаа на стадион... Тогаш околу 25 души им се пуштија од зградите.. Бев таму, на поминување и самите си викаа видете колку сме малце ќе не згрбават, ама мора да им се пуштиме :)
Добра екипа беа...
Не збори за тоа, за после меч зборува за некој имагинарен случај. За тоа пред мечот неможам да коментирам што било пошто не сум видел :)
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Не збори за тоа, за после меч зборува за некој имагинарен случај. За тоа пред мечот неможам да коментирам што било пошто не сум видел :)
Јас мислам дека збори за тоа... Нека биде појасен :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.603
Поени од реакции
70.011
Јас мислам дека збори за тоа... Нека биде појасен :)
Што ќе биде појасен кога прикаската во воз ја мислеле :icon_lol:
Ете сега во другана тема оној вика 10 души биле нашите, овој вика 70 нападнале а 2-3 остабале и го изеле, трет рече четворица рогале, друг викаше двајца мавале со ТУПАЈНИ :pos:
А вистината беше молеа да си одат побрзо и пееа од безбедна дистанца од мостот заштитени од желките (нешто што не е за срамење пошто беа бројчано помалку).
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.491
Поени од реакции
5.445
Значи Чкембари не измислуваје многу,после утакмица ви дојдовме на 50 метри од вас кај жабар(коа свртевте лево кај мостот,кујзнае во тој момент колку се исплашивте и се брзавте да си отидете од страв) . И тоа ви дојдовме 50-80 души(тие први што се стрчавме),сакавме да ве нападнеме ама ве спасија желките,тогаш почна пресметка со нив,имаше мавање со камења по нив од наша страна,они се повлекуваа бидејки беа 4-5 желки,но потоа им дојде засилување и се разбегавме(цело Скопје беше бркотница, зш бајаги се изнервираа),затоа не лажете дека сте не истепале хах. Се на се,имавме 3 напади врз вас,пред мечот,за време на мечот(на полувремето) и после мечот(за ова што го кажував) ,ај идете бацете му ги нозете сеа на вашиот играч што ви го спаси бајракот,се гледаме во Битола:)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom