Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
ај бе не ми треси глупости полицијата мавала и демек овие јачина одма му вратиле ме мрзи да пишувам сега шо како беше оти к*р ме заболе какво е јавното мислење за ова па јас че објаснувам сега овде. иначе за болдот, срце ме боли кога треба против мои ( наши ) деца ама што кога си го бараат ? Еве искрено ти викам срце ме боли шо се тепаме меѓусебе ама тоа е... Поздрав од темава, заминав.
Ако не мавала тогаш како си ја скрши раката член на Лозари?
И оти не ми одговори на прашањето?
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Чкембари , Лозари , Мајмуни , неутралци и кои уште не дај прекинете да ја труете темава без везе ве чита некој од страна И ви се смее. :tapp:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Чкембари , Лозари , Мајмуни , неутралци и кои уште не дај прекинете да ја труете темава без везе ве чита некој од страна И ви се смее. :tapp:
Шо да се смее некој бе друже...
Само тој шо не бил во Прилеп не знае дека таму ако не јадиш ќотек од џандари никаде нема да јадиш....:mad:
Во Косово полесно ќе поминиш....
Едноставно и најмирна утакмица прилепските џандари ќе ја извадат од контрола и ќе те замаваат со пендрак..
Ехее колку гостувања сум одбработил во Прилеп,па едно не помина како треба....нон-стоп само провоцираат,едвај чекаат на криво да ги погледниш и одма игра пендракот...
Прилепчани доста ги браните џандарите,факт е дека вашата полиција ја срами униформата....
Упм веќе со оваа искомплексирана полиција,по 200,300 џандари на утакмица,на трибини 500 гледачи и тие дозволуваат да се случуваат срања на стадион..море мрш таму....и полиција и се....за се се тие виновни,и после навивачите се криви?и фрчат забрани....
Зошто?зошто зад навивачите си ја кријат својата неспособност и непрофесионалност...(со секоја чест на исклучоците)...
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/35460_347234905371460_1706267346_n.jpg
Еве слика на екипата што беше со комбе ...
иначе по завршувањето на натпреварот џандарите го затвориле гостинскиот сектор на навивачите на Шалке и ги држеле 1 саат поради Македонските знамиња на трибина !
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Лично мавав со столчиња по кавадарчињата, ем пола од нив сакаа да бегаат, ем полицијата ги извлече, ЕМ 2-3 од нив лично ПРЕД мене изедоа салам, ептен салам чотек. Јас не фатив никој полицијата на нас се сврти со пендраци и нас не замаваа, ама тие шо ги фатија пријателиве мои леле леле, па после над зидот другар ми со цигла фрли од цела толпа, од сите тие 150 души еден погоди и како змија се спругна на земја. Поздрав. :D
Браво бато голем маж си,со стол си фрлил...:facepalm:
Па и се подмочна од радост шо другар ти погодил некој со цигла...:tapp:
Големи "мажи" сте со другарите...:гомце:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Чкембари , Лозари , Мајмуни , неутралци и кои уште не дај прекинете да ја труете темава без везе ве чита некој од страна И ви се смее. :tapp:
Извини, нешто офтопик напишавме?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
6.958
Чкембари , Лозари , Мајмуни , неутралци и кои уште не дај прекинете да ја труете темава без везе ве чита некој од страна И ви се смее. :tapp:
Шо е смешно бе другар...ви кога зборувате за нешто не ви се смее? Темата е навивачки групи во Македонија,ќе пишиме за тоа до Нова Година ако сакаме. Изгледа на некој криво му е шо некоја мала група не му молчи на џандарите и почнува фрка со нив,додека "големите" само мирно си ги прифаќаат нивните одлуки,како кукли марионетки :свиркам:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Дете колку години имаш?

Ти знаеш што се случува кога некој ќе влези во терен натпреварот се прекинува и Тиквеш треба да биде казнет затоа што неговите навивачи влегоа во терен и фрлаа со столчиња, прп судијата ја продолжи утакмивцата со дваесеттминутно продолжение.

И даде плус два црвени картони за Корзо во продолжение.
На кои или колку екипи Мајмуни се навивачи?
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Шо е смешно бе другар...ви кога зборувате за нешто не ви се смее? Темата е навивачки групи во Македонија,ќе пишиме за тоа до Нова Година ако сакаме. Изгледа на некој криво му е шо некоја мала група не му молчи на џандарите и почнува фрка со нив,додека "големите" само мирно си ги прифаќаат нивните одлуки,како кукли марионетки :свиркам:
:pos:
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
јас ја разбрав од другари кои беа со лозари дека доста џандари го јаделе, на некој фацата бабура му била напраена (нз кригла да не му скршиле од фаца). доста пендреци имало у пичку матер
а куртоните гнасни прилепчани мавале со вински шишиња, камења, јајца и со столици еве овој залутаниот што кажа...
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
јас ја разбрав од другари кои беа со лозари дека доста џандари го јаделе, на некој фацата бабура му била напраена (нз кригла да не му скршиле од фаца). доста пендреци имало у пичку матер
а куртоните гнасни прилепчани мавале со вински шишиња, камења, јајца и со столици еве овој залутаниот што кажа...

Ниеден џандар не е повреден тоа се само приказни, а тоа шишиња камења после влегување во терен да не мислеа песна ќе им се пее?
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
a da prasam od lozarite koga bile majmuni vo kavadarci kako oni gi napadnale niv???pa i vie svi mavale so kamenja od daleku zatoa ne se jacete mnogu mnogu po netov
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ниеден џандар не е повреден тоа се само приказни, а тоа шишиња камења после влегување во терен да не мислеа песна ќе им се пее?
Не туку се прај многу паметен ти. Вие (мајмуни) сте почнале да фрлате со камења и со еден камен сте погодиле лозар во лицето. Заради то било влегувањето на терен од страна на Лозари и обид да се пресметат со вас.
И дали сте нормални да фрлате со цигли и стаклени шишиња од најгорните редој на стадион долу на патот по Лозари? Па ќе отепате некој ако го погодите. Толку ако сте јаки требаше машки да одите да се пресметате со нив посекако имало малку џандари. Или полесно е џандарите ко ќе мават со пендраци вие од стадион да фрлате со цигли?
И имало еден повреден џандар, добил клоца во фацата од некој Лозар.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.180
Не е прв пат џандарите во Прилеп да се стават во улога на бранители на домашните фанови.
Како прво полицијата треба навремено да спречи да летаат столови и камења. Лозари дошле да навиваат, публиката си гледала и имало мала група Мајмуни кои нити дошл да го гледаат мечот, ниту да навиват, туку да провоцираат. Кој е тука вишок?
Требало нивните да си ги исфрлат од трибини, а не да чекаат да биде гаѓано кон Лозари па после интервенција.

И ние кога сме гостувале два пати им е дозволено на група Мајмуни од терен да дојдат под наша трибина (пази никој не ги чепка) и да пробаат да украдат знаме. И пази полицијава не ги брка нив, туку мава по нас, и ушт полесно им овозможува непречено да украдат нешто.
Да не правиме муабет за бламажата од ЦПБ. Им се пуштаат сред домашен терен, полицијата влага како заштитник на Мајмуни, мава по ЦПБ, а типците што корнат столови и фрлаат по ЦПБ, само ги моли да се вратат назад :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom