Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
6.958
Па во терен влегоа и со столчиња фрлаа, и шо мислеа песна ќе им свират нема да маваат.
--- надополнето: 18 септември 2012 во 20:32 ---


А не беше, а добро онака само си пишуваш по форуми.
Само слики стаив :)
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
Само слики стаив :)
А сликите од фејсбук?
--- надополнето: 18 септември 2012 во 21:10 ---
Добро бе стварно мислите деца се и ајде ќе ги тепаме. Така мислеа и оние од паркот градски кога имаше тим кошаркарски тука деца се ќе му го земиме транспаренот. Ами тие што седат до децата не се деца станаа тие и после беше опрости извини.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
6.958
А сликите од фејсбук?
--- надополнето: 18 септември 2012 во 21:10 ---
Добро бе стварно мислите деца се и ајде ќе ги тепаме. Така мислеа и оние од паркот градски кога имаше тим кошаркарски тука деца се ќе му го земиме транспаренот. Ами тие што седат до децата не се деца станаа тие и после беше опрости извини.
А кој мавал со камења бе другар? Сигурно ние не сме почнале нeшто први,каде и да одиме секаде не фалат....не провоцираме,не правиме инциденти. Како е настаната тогаш цела ајде кажи ми :)
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
А кој мавал со камења бе другар? Сигурно ние не сме почнале нeшто први,каде и да одиме секаде не фалат....не провоцираме,не правиме инциденти. Како е настаната тогаш цела ајде кажи ми :)
Не знам си седам си јадам сончоглед и тогаш гостинот кој што треба да биде гостин и да се однесува пристојно ги корне столчињата и фрла на терен со нив и влегува во терен и пробува да го тепа мојот мал братучед кој што го гледам дека си седи мирен таму отспротива и тогаш го оставив сончогледот.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Лично мавав со столчиња по кавадарчињата, ем пола од нив сакаа да бегаат, ем полицијата ги извлече, ЕМ 2-3 од нив лично ПРЕД мене изедоа салам, ептен салам чотек. Јас не фатив никој полицијата на нас се сврти со пендраци и нас не замаваа, ама тие шо ги фатија пријателиве мои леле леле, па после над зидот другар ми со цигла фрли од цела толпа, од сите тие 150 души еден погоди и како змија се спругна на земја. Поздрав. :D
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
И јас не бев дојден тебе да те гледам таму си гледав фудбал, кажи си ти кој те гаѓаше, јас само видов дојде некој на мојот стадион да ги корне столчињата и што треба да правам?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Лично мавав со столчиња по кавадарчињата, ем пола од нив сакаа да бегаат, ем полицијата ги извлече, ЕМ 2-3 од нив лично ПРЕД мене изедоа салам, ептен салам чотек. Јас не фатив никој полицијата на нас се сврти со пендраци и нас не замаваа, ама тие шо ги фатија пријателиве мои леле леле, па после над зидот другар ми со цигла фрли од цела толпа, од сите тие 150 души еден погоди и како змија се спругна на земја. Поздрав. :D
МВР читаат, чисто информативно, многу лесно можат да ти дојдат до Ip и утре на врата да те израдуваат ...
Ти и друг пат со вакви детали на форум излагај. ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
МВР читаат, чисто информативно, многу лесно можат да ти дојдат до Ip и утре на врата да те израдуваат ...
Ти и друг пат со вакви детали на форум излагај. ;)
Важно се пофали дека фрлал со столчиња, еј СО СТОЛЧИЊА ФРЛАЛ ! Ова ти се вика хулиган и тепач.
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
Прашање до Чкембари оти има транспарент нешто гледам заедно со Лозарите, дали го поддржувате корнењето на столчиња на Градски стадион Гоце Делчев во Прилеп?

Да си знаеме на што сме?
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Важно се пофали дека фрлал со столчиња, еј СО СТОЛЧИЊА ФРЛАЛ ! Ова ти се вика хулиган и тепач.
Ни хулиган ни тепач...ни ултрас. Битно ми беше да си кажам дека знам каква беше целосната ситуација... а да, и изјавата од Лозари, искрено, чиста глупост.
--- надополнето: 18 септември 2012 во 22:03 ---
МВР читаат, чисто информативно, многу лесно можат да ти дојдат до Ip и утре на врата да те израдуваат ...
Ти и друг пат со вакви детали на форум излагај. ;)
Абе аман... :D 90% од личностите кои коментирале во оваа тема досега ќе беа во затвори.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Абе аман... :D 90% од личностите кои коментирале во оваа тема досега ќе беа во затвори.
Вака детално ко тебе некои работи не ги објаснувале, а и во последно време како што можам да приметам сите пазат што изнесуваат на интернетов.
Се збори за инциденти, ама не сум приметил некој да каже мои другари тепаа, мои другари газеа и слично.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.279
Поени од реакции
6.958
Лично мавав со столчиња по кавадарчињата, ем пола од нив сакаа да бегаат, ем полицијата ги извлече, ЕМ 2-3 од нив лично ПРЕД мене изедоа салам, ептен салам чотек. Јас не фатив никој полицијата на нас се сврти со пендраци и нас не замаваа, ама тие шо ги фатија пријателиве мои леле леле, па после над зидот другар ми со цигла фрли од цела толпа, од сите тие 150 души еден погоди и како змија се спругна на земја. Поздрав. :D
Браво шо си кажа. Кешки истото да ти се случе па да видиме како ќе ти биде. Иначе за дечкото шо му е мака за столчињата-ете и твојот сограѓанин корнел столчиња. Подобро скријте се и не го валкајте веќе името Мајмуни...цела Македонија ви се смее ако не сте приметиле :)
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Браво шо си кажа. Кешки истото да ти се случе па да видиме како ќе ти биде. Иначе за дечкото шо му е мака за столчињата-ете и твојот сограѓанин корнел столчиња. Подобро скријте се и не го валкајте веќе името Мајмуни...цела Македонија ви се смее ако не сте приметиле :)
абе мајмун еден мајмуни да те јадат :D онде ретко кој беа од мајмуни сите неутрални беа :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ни хулиган ни тепач...ни ултрас. Битно ми беше да си кажам дека знам каква беше целосната ситуација... а да, и изјавата од Лозари, искрено, чиста глупост.
--- надополнето: 18 септември 2012 во 22:03 ---

Абе аман... :D 90% од личностите кои коментирале во оваа тема досега ќе беа во затвори.
Ти си знајш шо си. Дека изјавата на Лозари е глупост, не вервам. Праев муабет со другар кој беше Прилеп (од БТ) и ми кажа како било. Добро го познавам, не е лажго.
А во случај утре да ти тропнат на врата џандарите, ќе ги кажиш имињата на твоите другари кои ги виде како фрлат цигла од ѕид и ќе го прифатиш прекршок дека си кршел столчиња на стадион? Сакам одговор на прашањето!
П.С. Не треба да се ситиш кога полицијата тепа туѓа навивачка група, оти утре можи тебе да те истепат и ако некој друг се сити на то, тебе нема да ти биди убо.

Прашање до Чкембари оти има транспарент нешто гледам заедно со Лозарите, дали го поддржувате корнењето на столчиња на Градски стадион Гоце Делчев во Прилеп?

Да си знаеме на што сме?
Вака да ти кажам. Полицијата го почнала инцидентот бидејќи сакала да ги истера Лозари со Чкембари од трибина и да го напуштат стадионот порано. Овие не прифатиле и џандарите почнале да мават со пендраци по навивачите кои биле таму. Е во та турканица ти планираш да не пукни/ се скрши столче? Можи и откорнале столчиња, ама сигурно биле принудени то да го напрат. И незнам зошто бараш од нас објаснување дали го поддржваме то или не, кога вие самите не си го чувате стадионот и го кршите.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Ти си знајш шо си. Дека изјавата на Лозари е глупост, не вервам. Праев муабет со другар кој беше Прилеп (од БТ) и ми кажа како било. Добро го познавам, не е лажго.
А во случај утре да ти тропнат на врата џандарите, ќе ги кажиш имињата на твоите другари кои ги виде како фрлат цигла од ѕид и ќе го прифатиш прекршок дека си кршел столчиња на стадион? Сакам одговор на прашањето!
П.С. Не треба да се ситиш кога полицијата тепа туѓа навивачка група, оти утре можи тебе да те истепат и ако некој друг се сити на то, тебе нема да ти биди убо.


Вака да ти кажам. Полицијата го почнала инцидентот бидејќи сакала да ги истера Лозари со Чкембари од трибина и да го напуштат стадионот порано. Овие не прифатиле и џандарите почнале да мават со пендраци по навивачите кои биле таму. Е во та турканица ти планираш да не пукни/ се скрши столче? Можи и откорнале столчиња, ама сигурно биле принудени то да го напрат. И незнам зошто бараш од нас објаснување дали го поддржваме то или не, кога вие самите не си го чувате стадионот и го кршите.
ај бе не ми треси глупости полицијата мавала и демек овие јачина одма му вратиле ме мрзи да пишувам сега шо како беше оти к*р ме заболе какво е јавното мислење за ова па јас че објаснувам сега овде. иначе за болдот, срце ме боли кога треба против мои ( наши ) деца ама што кога си го бараат ? Еве искрено ти викам срце ме боли шо се тепаме меѓусебе ама тоа е... Поздрав од темава, заминав.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom