Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 декември 2022
Мислења
28
Поени од реакции
185
Градски и културни дечки од главниот град за жал растени во приградски наделби, со потекло од Пехчево, Делчево итн. :)

Врата искршена, ѕидојте попара.
А лајното на трибина!? Е него дури срам ми е да го објавам :facepalm:

Пс. ја еВам цела, добро брат ЕВИ ја…

Прегледај го приврзокот 357823
Прегледај го приврзокот 357824
Прегледај го приврзокот 357825
абе аман само бељаџии да се имало
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
207
Поени од реакции
1.383

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.489
Поени од реакции
6.812
Пелистер - Бидасоа

Слаби резултати + полуфинале светско во ист термин = послаба бројка
Навивање супер.

Парола за 13.12

Ќе ги стигни одмаздата, слугите на неправдата!

AE85B776-79EC-4660-BE86-906B7411DAEA.jpeg
 
Член од
28 март 2012
Мислења
41
Поени од реакции
382
Пелистер - Бидасоа

Слаби резултати + полуфинале светско во ист термин = послаба бројка
Навивање супер.

Парола за 13.12

Ќе ги стигни одмаздата, слугите на неправдата!

Прегледај го приврзокот 358777
Edno prasanje do Ckembari, zosto ja imate oboeno anarhijata na kapata na coveceto? Za znameto ACAB prasuvam?
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
207
Поени од реакции
1.383
Продолжуваме со акција за поделба на новогодишни пакетчиња. Денеска заедно со капитенот на ФК Брегалница Стефан Коцев поделивме пакетчиња во ДСУ „Искра“ во Штип.

FB_IMG_1671029207110.jpg

 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Оти не сме анархисти, нагрешка е напраено така знамето уште одамна
А што сте? Искрено ме занима идеологијата која ја терате на трибина? Долги години фуравте наци стил, кукасти крстови и слични препознатливи симболи. Денес покрај истите ви стои коцка со еден од најголемите битолски комунисти Стив Наумов. Мислам дека пишаа некои ваши членови дека станува збор за населба во Бт ако не се лажам. Мене ми нема логика и затоа прашувам.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
98
Поени од реакции
793
А што сте? Искрено ме занима идеологијата која ја терате на трибина? Долги години фуравте наци стил, кукасти крстови и слични препознатливи симболи. Денес покрај истите ви стои коцка со еден од најголемите битолски комунисти Стив Наумов. Мислам дека пишаа некои ваши членови дека станува збор за населба во Бт ако не се лажам. Мене ми нема логика и затоа прашувам.
Стив Наумов и скоро сите партизани ИЧ не беа идеолошки комунисти и најмалце од се загинаја во име на комунизмот, барајте на интернет, прашвајте професори, итн... сите ќе ви го кажат истото.
п.с. пред некој ден на алфа тв беше филмот златна петорка, кој го нема гледано нека го гледа, го има на ју туб, ќе му се разјаснат некој работи.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.044
Поени од реакции
5.811
А што сте? Искрено ме занима идеологијата која ја терате на трибина? Долги години фуравте наци стил, кукасти крстови и слични препознатливи симболи. Денес покрај истите ви стои коцка со еден од најголемите битолски комунисти Стив Наумов. Мислам дека пишаа некои ваши членови дека станува збор за населба во Бт ако не се лажам. Мене ми нема логика и затоа прашувам.
Наци стил се фураше периодот после 2001-ва до некаде пред 7/8 години. Екипата која беше предводник на палењата низ Битола за време на војната, чкртањето на еврејските гробишта и некои други акции кои не се за на форум, беше и екипата која ги предводеше Чкембари. Беа помлади го фураа тој филм и беа фактор во градот па и на многу деца им беа идоли и ги копираа. Имаше период каде низ Широк Сокак не можеше да поминиш а да не видиш Скинхеадси.
Иначе како идеологија на нашата трибина се знај, десничарска. Анархијата на коцката е направена од дечко кој си е тој филм, коцката си е супер но ете да ја корегираме да не делува нелогично на ограда покриена е анархијата. За Стив Наумов ви објасни @MCML-XXXV , а подгрупата конкретно името го зеде ради населбата од која се дечките, која се вика Стив Наумов.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.444
Поени од реакции
22.800
Стив Наумов и скоро сите партизани ИЧ не беа идеолошки комунисти и најмалце од се загинаја во име на комунизмот, барајте на интернет, прашвајте професори, итн... сите ќе ви го кажат истото.
п.с. пред некој ден на алфа тв беше филмот златна петорка, кој го нема гледано нека го гледа, го има на ју туб, ќе му се разјаснат некој работи.
stiv naumov ne samo sto e komunist nego e i eden od vodeckite jugo i makedonski komunisti. on ima studirano u beograd i tamu se priklucil na KPJ uste pred vojnaata, 1939. predhodno bil eden od vodeckite studenti sto organiziral mladinski demonstracii za koj bil duri i zatvoren i proteran od beograd. bil tipicen jugo komunist sto vlecel kon beograd i makedonija da ostane vo ramkite na jugoslavija.

vo toa vreme vo mkd imalo i druga frakcija komunisti predovena od metodi shatorov sharlo (chento bil so ovie) koj poveke furale nekakov balkansko komunisticki film i vlecele kon bugarija. ovoj za razlika od stiv studiral u sofija i podpadnal pod nivno vlijanie i a so toa i bil pogolem stalinist. za vreme na 2ra svetska doaga do sudir na 2cata sto uste ednas pokazuva deka stiv bil komunist so tapija...
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.003
Поени од реакции
7.037
stiv naumov ne samo sto e komunist nego e i eden od vodeckite jugo i makedonski komunisti. on ima studirano u beograd i tamu se priklucil na KPJ uste pred vojnaata, 1939. predhodno bil eden od vodeckite studenti sto organiziral mladinski demonstracii za koj bil duri i zatvoren i proteran od beograd. bil tipicen jugo komunist sto vlecel kon beograd i makedonija da ostane vo ramkite na jugoslavija.

vo toa vreme vo mkd imalo i druga frakcija komunisti predovena od metodi shatorov sharlo (chento bil so ovie) koj poveke furale nekakov balkansko komunisticki film i vlecele kon bugarija. ovoj za razlika od stiv studiral u sofija i podpadnal pod nivno vlijanie i a so toa i bil pogolem stalinist. za vreme na 2ra svetska doaga do sudir na 2cata sto uste ednas pokazuva deka stiv bil komunist so tapija...
Стив Наумов е комунист , а и самите партизани се комунисти идеолошки, бајките кои се обидуваа да ги препродаваат историчари дека партизаните биле некој наши национални дејци кои не биле идеолошки определени се смешни, како второ за конфликтот кој збориш e за тоа каде да се ориентира партизанското движење во Македонија, дали под БКП или под КПЈ, според тоа дали Македонија ќе се гледа во границите пред или по Април 1941, тогаш ПК КПМ како единствени активни комунисти едногласно се припојуваат кон БКП па идат други настани, сепак тоа е историја, иначе онаа групација Шарло-Ченто преку Киро Глигоров држела постојана врска со Ванчо Михајлов.
Сталин гледајќи ја силата на партизанското движење со кое раководел Тито пресудува во корист на КПЈ, со тоа што и Пиринска Македонија по завршетокот на војната би припаднал на Југославија, такви преговори веќе започнале, но по конфликтот Сталин-Тито не биднало ништо од таа работа.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
98
Поени од реакции
793
Шо зборате бе ало?
Да не навлегваме во историја ќе треба да се дебатира до недоглед, само да се потсетиме дека тие "комунисти" сакаја да тргнат на Солун одбивајќи ја наредбата да одат на Срем, првото заседание на АСНОМ го отворија со химната на ВМРО од Тодор Александров, во првиот Устав се напоменува наследништвото на илинденците, биле политички затвореници за нарушување на интегритетот на СФРЈ, пееле песни со национален предзнак, документи од најмоќните тајни служби кајшто се нагласува националното движење, баталјоните ги нарекувале Гоце Делчев, Даме Груев, итн, итн, итн...
Мене искрено партизаните не ми се омилен дел од историјата ама неќам некој да ги сатанизира со посран марксистичко-ленинистички комуњаризам!
 
Член од
26 март 2022
Мислења
497
Поени од реакции
4.473
Шо зборате бе ало?
Да не навлегваме во историја ќе треба да се дебатира до недоглед, само да се потсетиме дека тие "комунисти" сакаја да тргнат на Солун одбивајќи ја наредбата да одат на Срем, првото заседание на АСНОМ го отворија со химната на ВМРО од Тодор Александров, во првиот Устав се напоменува наследништвото на илинденците, биле политички затвореници за нарушување на интегритетот на СФРЈ, пееле песни со национален предзнак, документи од најмоќните тајни служби кајшто се нагласува националното движење, баталјоните ги нарекувале Гоце Делчев, Даме Груев, итн, итн, итн...
Мене искрено партизаните не ми се омилен дел од историјата ама неќам некој да ги сатанизира со посран марксистичко-ленинистички комуњаризам!
Не ги сатанизира никој. И да бил "национал комунист" (ако воопшто постои тоа :) ) не би сакал ни во ЛУДИЛО неговото име да стои на место каде што се истакнуваат НАЦИСТИЧКИ симболи. Човекот бил партизан. Сврти ја како сакаш, левичар бил. Не е историја учење туку е проста логика. Нема карање. Само кажувам мислење, прашав си кажавте. И така е зимска пауза.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.444
Поени од реакции
22.800
Стив Наумов е комунист , а и самите партизани се комунисти идеолошки, бајките кои се обидуваа да ги препродаваат историчари дека партизаните биле некој наши национални дејци кои не биле идеолошки определени се смешни, како второ за конфликтот кој збориш e за тоа каде да се ориентира партизанското движење во Македонија, дали под БКП или под КПЈ, според тоа дали Македонија ќе се гледа во границите пред или по Април 1941, тогаш ПК КПМ како единствени активни комунисти едногласно се припојуваат кон БКП па идат други настани, сепак тоа е историја, иначе онаа групација Шарло-Ченто преку Киро Глигоров држела постојана врска со Ванчо Михајлов.
Сталин гледајќи ја силата на партизанското движење со кое раководел Тито пресудува во корист на КПЈ, со тоа што и Пиринска Македонија по завршетокот на војната би припаднал на Југославија, такви преговори веќе започнале, но по конфликтот Сталин-Тито не биднало ништо од таа работа.
ne e temata toa i ne navleguvam u toa poveke bese celta da mu objasnam na krokodilot malku istorija zasto najgolemite gradski sinovi na bt u grob se prevrtuvaat so ovaa nivna nazi ideologija. edno e da si desnicarsko nacionalno orientiran drugo e da si u nazi skinhead film.

druga rabota, se sramat od -A- znakceto koe e simobol na ANTIFA sto ustvari bas toa bil stiv naumov u toa vreme. on ustvari se proslavil so organiziranje antifa demonstracii i toa prilicno nasilni, vodel ceta beogradski krokodili ko student. zatoa bil i zatvoren i izbrkan od beograd pa koga vojnata go zateknala u bt sobiral oruzje i go organiziral partizanskiot bataljon pelister... on bil bas visitinski antifa... e sega ok e zname so negovoto ime a ne e ok -A-... tolku se kontradiktorni da krajot nemozes da im go najdes...
Автоматски споено мислење:

Шо зборате бе ало?
Да не навлегваме во историја ќе треба да се дебатира до недоглед, само да се потсетиме дека тие "комунисти" сакаја да тргнат на Солун одбивајќи ја наредбата да одат на Срем, првото заседание на АСНОМ го отворија со химната на ВМРО од Тодор Александров, во првиот Устав се напоменува наследништвото на илинденците, биле политички затвореници за нарушување на интегритетот на СФРЈ, пееле песни со национален предзнак, документи од најмоќните тајни служби кајшто се нагласува националното движење, баталјоните ги нарекувале Гоце Делчев, Даме Груев, итн, итн, итн...
Мене искрено партизаните не ми се омилен дел од историјата ама неќам некој да ги сатанизира со посран марксистичко-ленинистички комуњаризам!

stiv naumov ne bil od tie komunisti. on ke bil za srem. dur site partizanski odbori bile krstuvani po komiti vasiot bil krsten pelister bas zaradi toa. sfakas?
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.003
Поени од реакции
7.037
ne e temata toa i ne navleguvam u toa poveke bese celta da mu objasnam na krokodilot malku istorija zasto najgolemite gradski sinovi na bt u grob se prevrtuvaat so ovaa nivna nazi ideologija. edno e da si desnicarsko nacionalno orientiran drugo e da si u nazi skinhead film.

druga rabota, se sramat od -A- znakceto koe e simobol na ANTIFA sto ustvari bas toa bil stiv naumov u toa vreme. on ustvari se proslavil so organiziranje antifa demonstracii i toa prilicno nasilni, vodel ceta beogradski krokodili ko student. zatoa bil i zatvoren i izbrkan od beograd pa koga vojnata go zateknala u bt sobiral oruzje i go organiziral partizanskiot bataljon pelister... on bil bas visitinski antifa... e sega ok e zname so negovoto ime a ne e ok -A-... tolku se kontradiktorni da krajot nemozes da im go najdes...
Автоматски споено мислење:




stiv naumov ne bil od tie komunisti. on ke bil za srem. dur site partizanski odbori bile krstuvani po komiti vasiot bil krsten pelister bas zaradi toa. sfakas?
Eх за тој со името А не е виновен човекот, дури тројца у акцијата го имале тоа име, популарно си било во тоа време, сакале ние или не, друго за наци (националсоцијализмот) идеологијата многу наши и тоа звучни имињата ги поддржале нив, пак повеќето од тоа поднебје, ама тоа е ептен за други теми на муабети кои се долги, контроверзни и не се за тука.
А знакчето е анархија, сосема друга идеологија , антифа си е друго ,ете јас сум хардкор антиантифа, сум десен до крајнодесен, имам дома доста контроверзни книги у библиотека по тематикава, по мене лично токму победата на таа идеологија на наше тло е причина таму каде што сме денес, ама пак нема потреба да дискутираме, само да се дообјаснам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom