Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.666
Официјално клубот Вардар бара да има Комити на стадионот. За возврат ќе дозволиме Чкембари да дојдат КОЛКУ ШТО ЌЕ БИДЕТЕ. Не знам каде гледате проблем во вакво барање? Болни ли сте? Вакво соопштение е бинго за секоја група. Не молчете до петок, не праќајте глупи соопштенија од типот "Може 50" или "Ај дојдете 63" за после да пишувате "Оти не дојдовте повеќе". Понеделник сме. Има уште 7 дена. Има време за се. Еве Зелено Бел пиша погоре. Не да сме спремни...како никогаш до сега.

СЕ ГЛЕДАМЕ ВО НЕДЕЛА!
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.092
Поени од реакции
6.147
one man show не е ни клубот ни групата. Не знам како замислувате да ви се одговори, дали за недела, дали за гостински, дали за бројка ... сигурно благовремено ќе имате одговор. Понеделник сме
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Никаква кореографија , парола , димнијада/пиро шоу на трибина , бројката ви е поголема кога играте со слога , Вардар , Пелистер , Тетекс.....уште еден показател дека вие немате ништо од навивачка група.
Автоматски споено мислење:

one man show не е ни клубот ни групата. Не знам како замислувате да ви се одговори, дали за недела, дали за гостински, дали за бројка ... сигурно благовремено ќе имате одговор. Понеделник сме
Благовремено ?
Па кога ке се организираат сите детали кои што го соединуваат целото гостување и издание на групата ?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.092
Поени од реакции
6.147
Никаква кореографија , парола , димнијада/пиро шоу на трибина , бројката ви е поголема кога играте со слога , Вардар , Пелистер , Тетекс.....уште еден показател дека вие немате ништо од навивачка група.
Автоматски споено мислење:


Благовремено ?
Па кога ке се организираат сите детали кои што го соединуваат целото гостување и издание на групата ?
А кој ве спречува да се организирате?? 99% ќе идите, дали сабота или недела е прашањето.
 
B

BigMac

Гостин
А кој ве спречува да се организирате?? 99% ќе идите, дали сабота или недела е прашањето.
Треба да се знае саб или недела слободни денови во приватни фирми тешко се земаат,ако е недела би било подобро.
Само да не идеме со воз дека ке треба во сабота вечер да тргнеме за да ја фатиме утакмицата.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
А кој ве спречува да се организирате?? 99% ќе идите, дали сабота или недела е прашањето.
ne zaebavaj, isto e da barash 1 ili 10 busa za sabota ili nedela? potreben e odgovor i potvrda koga/kade se igra. mislam deka do sreda imate duri pravo i da menuvate vo soglasnost so ffm taka da ok e, odgovorete do togas, togas veke se ke si znaete bar od vasha strana.
Автоматски споено мислење:

Треба да се знае саб или недела слободни денови во приватни фирми тешко се земаат,ако е недела би било подобро.
Само да не идеме со воз дека ке треба во сабота вечер да тргнеме за да ја фатиме утакмицата.
so avion do ohrid pa peski pobrzo ke e :icon_mrgr:
ahhh da imaa aerodrom, ama nemaat :kuracc:
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
A primer nedela vo kolku sato sakate da se igra? Za jadenje telesko, svinsko ili pilesko sho da ima? Strana ili topka birate?
Штета што не ја сфаќате поентата, за ЗАЕДНИЧКИ напредок.
Термин од 13:00 е лош во сабота и ова е РЕАЛНО. Сега, Вардар само праша, вие НЕМОРА ДА ПРИФАТИТЕ. Тоа е само барање.

Али понетата е дека, и вас некад ќе ви се погоди така, па ќе видите дека влијае и не е тоа тоа.
Ако почнува утакмицата од 13:00, за да гостуваш Скопје Битола или ОБРАТНО, треба да почнеш да се собираш од 08:30 час.
Има многу луѓе што сабота ја работата скратено до 12:00 час.
Како да стигнат до Битола за саат време ? Не важно, тоа беше само предлог.

Кажи ми само Динамо-Хајдук, или Хајдук Динамо, се играла некад утакмица од 13;00 у Сабота ?

Али ти викам, нема врска и нема проблем, ако неможете да го разберте тоа дека недела е ден за фудбла, немора.
Пуштете допис дека потврдувате вака и тоа тоа нека си остане утакмицата, кога е закажана тогаш. Имате право да не прифатите ден преместување на утакмицата, пошто од ФФМ е делигирана за Сабота 13;00, не викам дека ваша желба била тоа, туку ова беше предлог во конструктивна насока.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
516
Поени од реакции
4.666
Чкембари, во што е проблемот со соопштението на Вардар? За доброто на дербито бараме да се игра во недела со две групи. Истото ќе го добиете и Вие во Скопје. Во што е проблемот?!! Сите групи во светот би се радувале на ова, само вие ја терате на "смешка".

Реално, мое мислење е дека сте свесни за силата на Комити моментално. Без разлика што тука се трудите да најдете секој викенд влакно во јајцето, знаете многу добро дека Комити се спремни да ви се истурат 500-600 луѓе во Бт, а дека горе доле вие нема повеќе од 700-800 да бидете. Целата коцка кајшто сте реално толку собира. Дај без непотребни "смешки". Нека биде како во старите добри времиња.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
A primer nedela vo kolku sato sakate da se igra? Za jadenje telesko, svinsko ili pilesko sho da ima? Strana ili topka birate?
pa bi bilo dobro nokna da e... za jadenje vas izbor, otvarate tribina, treba da castite nesto, ako ne ke zastaneme na nekoja benzinska... dajte pivo peeri...

strana/topka, paricka ke se vrti, ne se opustaj tolku, i kapitenite treba da si go zarabotat lebot...

nego koga veke diskutirame svashta, daj kazete plavo beli ili zeleno beli ke bidete da pocneme repertoarot da go vezbame :icon_mrgr:
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
Се молат членовите на Комити да не калкулираат со бројки кои колку ќе биде и слично.
Не е само да се пишуваат мислења да се трупа.
Да ги оставиме работите да се одвиваат како што ќе се одвиваат. Да не се претерува со коментари и ПРЕТПОСТАВКИ.
 
Член од
20 декември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
60
Штета што не ја сфаќате поентата, за ЗАЕДНИЧКИ напредок.
Термин од 13:00 е лош во сабота и ова е РЕАЛНО. Сега, Вардар само праша, вие НЕМОРА ДА ПРИФАТИТЕ. Тоа е само барање.

Али понетата е дека, и вас некад ќе ви се погоди така, па ќе видите дека влијае и не е тоа тоа.
Ако почнува утакмицата од 13:00, за да гостуваш Скопје Битола или ОБРАТНО, треба да почнеш да се собираш од 08:30 час.
Има многу луѓе што сабота ја работата скратено до 12:00 час.
Како да стигнат до Битола за саат време ? Не важно, тоа беше само предлог.

Кажи ми само Динамо-Хајдук, или Хајдук Динамо, се играла некад утакмица од 13;00 у Сабота ?

Али ти викам, нема врска и нема проблем, ако неможете да го разберте тоа дека недела е ден за фудбла, немора.
Пуштете допис дека потврдувате вака и тоа тоа нека си остане утакмицата, кога е закажана тогаш. Имате право да не прифатите ден преместување на утакмицата, пошто од ФФМ е делигирана за Сабота 13;00, не викам дека ваша желба била тоа, туку ова беше предлог во конструктивна насока.
Сосема си во право. Да се играше август и во 17:00 одговара, а сега во 16:00 се стемнува и нема услови да се игра за да се помести покасно. Ако се наместени и рефлекторите одлично би било и има можност да се помести.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
Ова гостувањето поќе барања од Грција и Бугарија за влез во ЕУ има. Да не сакате и редарите да се кец стригани и со црвен елек пред вас? И аај да поместиме впонеделник да се игра не сум бричен во глата и плус сум имал многу домашно за пишување. Дај барем да се собериме Преспа да потпишиме да не излези се напраено да не дојдите. :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom