Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2015
Мислења
901
Поени од реакции
2.643
Ovaa e posledno kako so ti odgovaram zs gledam deka nema razbiracka ti zboram deka sedite so obicnite lugje so idat na pelister mnogu ubavo se gleda deka ckembari se do veterani znameto sto e drugoto e normalna publika so doagja da gleda rakomet
Nie sme frlale so baklji a pa normalno koga ima provokatori i prestani da gi zboris bakljite zs i vie ste frlale ti pisa @ultras.87 tvoe e dali si go svatil...
Прегледај го приврзокот 356300
Ова е кошаркарски натпревар или шо би рекол ти ракомет ама со годење на обрачот, доста специфичен спорт. Ветерани стално навивале со нас, доволно е да се видат видеа и самиот ќе ја заприметиш линијата меѓу тие шо навиват и тие шо се обични фаној.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
Кој сте тоа вие? Одамна сфативме дека не си ни од Чкембари ни од Лозари. Што толку си пропател од Комити за да те натера на форум да глумиш нешто што не си само за да пишуваш против Комити?
Самурај без господар, ако до сега не си го прочитал потписот на профилот, а веруем си, пошто гледам се интересираш многу за мене. Ќе ги критикувам сите што се за критикување и ќе ги фалам сите што заслужуваат и никад нема да знаеш кој сум и за кого сум. Темата е "Навивачки групи во Македонија", а не Комити, Скопјани или слично. Не гледам дека некој друг ме критикува освен Комити т.н. самобендисани. Комплексите ви се максимално набиени, тоа ми е интересно кај вас. И за Рибари пишав дека треба да поработат на визуелен изглед на трибина, бројката во однос на градот е топ и никој не се побуни бидејќи е реалност. Ај што се објаснуем кога ќе крекате пак само скопјанчишча.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
Самурај без господар, ако до сега не си го прочитал потписот на профилот, а веруем си, пошто гледам се интересираш многу за мене. Ќе ги критикувам сите што се за критикување и ќе ги фалам сите што заслужуваат и никад нема да знаеш кој сум и за кого сум. Темата е "Навивачки групи во Македонија", а не Комити, Скопјани или слично. Не гледам дека некој друг ме критикува освен Комити т.н. самобендисани. Комплексите ви се максимално набиени, тоа ми е интересно кај вас. И за Рибари пишав дека треба да поработат на визуелен изглед на трибина, бројката во однос на градот е топ и никој не се побуни бидејќи е реалност. Ај што се објаснуем кога ќе крекате пак само скопјанчишча.
Значи срам ти е да кажеш од која група си. Разбирливо...
 
Член од
23 март 2020
Мислења
44
Поени од реакции
108
Прво да разликуваме навивчка група и обични луѓе што одат ...

Во Кавадарци па и во суперкупот во Охрид нормално беше да има повеќе луѓе од Битола по што ви е поблиску поготово Охрид ..

Битола има само еден клуб Пелистер , нормално е против Вардар да мобилизирате луѓе , не само Чкембари ке дојде и ќоро и сакато што се вика на трибина ..

Нема потреба и двете групи да креваме галама околу бројките , и двете групи знаеме колку сме на други утакмици и колку сме на дерби ...

Нека биде празник на фудбалот , во моментов инциденти на никој не му се потребни , Комити прават напори и сакаат да дојдат да биде право дерби ..
Првен види вие шо ќе донесите во БТ па после зборај и за нас. Јасно е дека и од двете страни има најголем интерес затое Дерби. Малку олабајте!
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
5.187
Првен види вие шо ќе донесите во БТ па после зборај и за нас. Јасно е дека и од двете страни има најголем интерес затое Дерби. Малку олабајте!
Ако мене ме прашуваш јас сум да идеме 100 % ултраси , што ги знаат сите песни и што ке пеат 90 минути за клубот ..
Не ми треба други луѓе , сакам да ве издоминираме во навивање како во Кавадарци(таму бевме помалце) , не ми е битна бројката толку , поздрав
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.440
Вака торцида Сплит имаат направено за 100 години Хајдук како ве бива за копирање
vidi, ne deka ocekuvam pofalbi od vas, bidejki znam deka nauceni ste na ovoj nacin.

Samo da ti kazham deka ovoj vid na sllavje e internacionallno, Split go ima napraeno, no ima mnogu N.G shto go imat napraeno ne svoj vid. Ne sme ni posledni ni prvi.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.078
Поени од реакции
6.066
Најава

 
Член од
7 декември 2021
Мислења
128
Поени од реакции
1.897
Најава

Видеото (y)
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Ова е кошаркарски натпревар или шо би рекол ти ракомет ама со годење на обрачот, доста специфичен спорт. Ветерани стално навивале со нас, доволно е да се видат видеа и самиот ќе ја заприметиш линијата меѓу тие шо навиват и тие шо се обични фаној.
Braatt so vie beee toa vi go vikam deka do znameto veterani se ckembari a ne cela tribina kako sto kazuvate...
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.404
Поени од реакции
3.313
Најава

Нека си ебе матер, многу јако склопено и моќно.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
5.187
Остајте видеото , во најавата т.е текстот на Чкембари пишува дека ке има ДВЕ НАВИВАЧКИ ГРУПИ

Значи Чекмбари имаат сигурно инфо дека Комити ке ги пуштат , ама очигледно намерно Пелистер ке одговори покасно за Комити да не се организираат на време , така делува ...

Идеме сите во Битола , да пука ајде Вардаре :cool:
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.071
Чкембари пуштаат објави дека ќе има 2 навивачки групи, намерно за да добијат луѓе, тоа го разбирам, али во исто време нивната управа сеуште не потврдува за гостувањето на Комити.

Епа Чкембоси, не ли стигне утре потврда, да знаете дека оваа игра ќе ви се врати како бумеранг.
И вие нема да знаете дали ќе гостувате до 5 до 12, а ако сега управата ваша каже дека нема услови за гостинска група (а рекламирате отварање на трибина), ќе нема ни на ракомет ни на фудбал за вас на пролет, ќе напраиме ракомет да се игра у Расадник салата у Кисела вода, а фудбал на една трибина у Маџари и ќе нема можност за ваше гостување. Али вие повелете дојдете ако сте јаки и покрај забраната и немањето место на една трибина :)

И така наместо да иде напред тифо сцената, ќе тапка и ќе иде назад.
Ние многу пати докажавме и се жртвувавме, ако приметивте и последниов период сакавме да ве “дигнеме''.
Така да, многу чекање за одобрување на гостување, исто може да ви се врати, знаете како е тешко со организација за превоз или сте забораиле можда.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom