Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.041
Поени од реакции
7.635
Наместо фала да речите прва честитка од нас добивте вие елате утре прасе ќе колиме ами поарно да не идиме пијани матуранти и стари крокодили можи да ви го заебат раоденденот не си играјте играчки, можи требаше и знамето да ви го вратиме да не се лутите инаку дали е без врска или со врска акцијата небитно вие почнавте сега е работата каде и кога ќе заврши!

P. S. А ти скопје не се сили многу ко ќе те начекаме ова, она ќе сте тепале некој поќе души море мочко сто пати вие барано кога сакате, колку сакате и кај сакате а не вака педерски еден да сте начекале ебаве партали па уште не се страми ќе оделе по студенски дно дна оди легни таму утре ќе врни а треба да дувате на свеќата
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
7.181
Следен пат кога ќе те видиме седнат ќе ти кажеме колку е саат а не како претходниот пат со главата доле мисир еден… не се прај мангуп сега! зашто тогаш оче наш во себе пееше!
Добро брат извини
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
78
Поени од реакции
343
Следен пат кога ќе те видиме седнат ќе ти кажеме колку е саат а не како претходниот пат со главата доле мисир еден… не се прај мангуп сега! зашто тогаш оче наш во себе пееше!
Ti ke zabranish na nekoj nekade da sedne ? Aj ne vlagaj vo film mn nemoj so vakvi shvercerski potezi kako niv , ke te fatam tamu ke te fatam vamu , ima prostor i vreme i priliki kako da se dokazhuvate edni kon drugi , zasega ste 1-1 i ne krevajte sega paranoja , bevte vo sekoj grad vo Makedonija , bravo alal da im e na dechkite , eve Chkembari vozvratija na ist i kreativen nachin , shto sega lichni zakani ?
Pozdrav i do dvete guripi , od vas mozhat da uchat onie rivaline luti shto posle 2 megjusebni utakmici gi smiruvaa muftii.
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.041
Поени од реакции
7.635
Прасето за курбан ли е?
Ќе видиме времето ќе покажи, прасе, прле шо скока или нешто ради реда шо ќе се најди зависи од вас шо ви се дава курбан ама мислам ќе биди муле мало некое шо ќе го исилите да оди курбан
P. S. Гледаше ракомет?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.041
Поени од реакции
7.635
Ќе ја тргнеа и порано паролата ама требаше два автобуси да сменат.
Сега подгрупите од внатрешноста ќе ги активираат ќе напрат сачекуша

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
38
Поени од реакции
161
Роден,роден ден денес ми е роденден
Роден роден ден денес ми е роденден

Денес ми е роденден,гости многу сакам
ако Чкембар не дојде ќе ми биде мака
глупост мала направив, за Комити да имам
денес ми е весел ден шлакајнци цел ден примам

Пораката на мостот неможев да ја видам,
Почекајте Чкембари! - со Градски превоз идам.

Роден,роден ден денес ми е роденден
 
Член од
16 ноември 2022
Мислења
15
Поени од реакции
64
Ќе видиме времето ќе покажи, прасе, прле шо скока или нешто ради реда шо ќе се најди зависи од вас шо ви се дава курбан ама мислам ќе биди муле мало некое шо ќе го исилите да оди курбан
P. S. Гледаше ракомет?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Може и некој крокодил на ражањ да биде,не се знае али за едно си у право.Времето ќе покаже.

Гледав,океј бројка мада нешто очекував повеќе.Добри мотки,само требало на платно.За навивањето не можам да кажам ништо.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
187
Поени од реакции
759
Кој како сака нека мисли, рано, касно, избегавте... ама факт е дека сцената е се поинтересна и добива на квалитет, за ефектот да е целосен фалат и кошаркарски дуели. За квантитет за жал ке оди само надолу. Групите имат поголема креација, имаме салам пецкања со пароли, кореографи, сега и вакви акции...
Реално и навивањето се сведува на шо поуба сценографија и изглед на трибина, добри песни и забава од една страна и дупење на ривал од друга. Тепачки дешавки во еуфорија, во момент ок паѓа склопката се дешава ма да и то е глупост да оди некој сакатен со лузни цел живот.
Нека има здраво и интересно ривалство шо ке се негува. Во контекс на то воопшто не требаше од наша страна сликање со мачети, шо искрено се надевам дека и да дојдеше до дуел нема на никој на крај памет да му падни да користи ладно оружје оти уште жртва да падни фали.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.041
Поени од реакции
7.635
Може и некој крокодил на ражањ да биде,не се знае али за едно си у право.Времето ќе покаже.

Гледав,океј бројка мада нешто очекував повеќе.Добри мотки,само требало на платно.За навивањето не можам да кажам ништо.
Лоши се крокодилите и алигаторите да јадеш за дебело црево, плус се спори не бегаат како другите млади животни дебела кожа имаат плус едни од најстарите предатори не ти предложвам така тешка храна може да се задавиш барај си рамно на своето како тие погоре еден на сите, камења и најмногу до редари то е плафонот

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Кој како сака нека мисли, рано, касно, избегавте... ама факт е дека сцената е се поинтересна и добива на квалитет, за ефектот да е целосен фалат и кошаркарски дуели. За квантитет за жал ке оди само надолу. Групите имат поголема креација, имаме салам пецкања со пароли, кореографи, сега и вакви акции...
Реално и навивањето се сведува на шо поуба сценографија и изглед на трибина, добри песни и забава од една страна и дупење на ривал од друга. Тепачки дешавки во еуфорија, во момент ок паѓа склопката се дешава ма да и то е глупост да оди некој сакатен со лузни цел живот.
Нека има здраво и интересно ривалство шо ке се негува. Во контекс на то воопшто не требаше од наша страна сликање со мачети, шо искрено се надевам дека и да дојдеше до дуел нема на никој на крај памет да му падни да користи ладно оружје оти уште жртва да падни фали.
Апсолутно се согласувам , ривалството поинтересно не било никогаш .....Ех уште да се дозволи гостување .....
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Кој како сака нека мисли, рано, касно, избегавте... ама факт е дека сцената е се поинтересна и добива на квалитет, за ефектот да е целосен фалат и кошаркарски дуели. За квантитет за жал ке оди само надолу. Групите имат поголема креација, имаме салам пецкања со пароли, кореографи, сега и вакви акции...
Реално и навивањето се сведува на шо поуба сценографија и изглед на трибина, добри песни и забава од една страна и дупење на ривал од друга. Тепачки дешавки во еуфорија, во момент ок паѓа склопката се дешава ма да и то е глупост да оди некој сакатен со лузни цел живот.
Нека има здраво и интересно ривалство шо ке се негува. Во контекс на то воопшто не требаше од наша страна сликање со мачети, шо искрено се надевам дека и да дојдеше до дуел нема на никој на крај памет да му падни да користи ладно оружје оти уште жртва да падни фали.
Komentar na mesto.


Nema potreba od raspravanje koga dosle koga otisle ubavo napraeno 1:1 ideme ponataka ovaa veke moze da se kaze deka e rivalstvo utre site na stadion!!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.041
Поени од реакции
7.635
Gledash kako e da se objavuvaat sliki i licni podatoci od lugje , i vie nekni isto reagiravte vo afekt objavivte na kogo ste mu proveruvale patiki , koj shto pishal vaka taka , stvarno ne e vo red detska rabota , forum e ova ne zloupotrebuvajte , treba moderatorot da banira nekoj koa ke objavuva sliki bez zamateni faci ili lichni podatoci !!!
Никаде немаше слики наши и податоци објавено не дека се кријат кај нас крокодилите ама глупо е сите се знајме горе долу а за админ сто пати е речено до @Acid да има комита ултрас еден од нашите Чкембар и еден неутрален оти вака на ништо ем личи ако не му ја тргнат сликата ќе ги клајме сликите и ние шо го имаме не дека нашите се кријат да се разбериме само пак треба некој кодекс да се поштова

Инаку шо вели еден другар од страна гледано вака стана по интересно и да видиш кој групи вредат а Сумирање на денот
Кортео
Пиро
Кореографија
Шалој нови
Акција
Шо многу многу е за еден ден плус сред недела во Вторник (дожд) на предвреме изгубен натпревар, само добро загревање за дербито на 3ти Декември
P. S. Се гасам од темата до тогаш поздрав од елекот на Васко Ефтов 240 евра маме му ебем скап изгор
P . P. S. Само жал ми е шо убајте мотки паднаа во сенка за акцијата
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.017
Дечки не растурајте ваква атмосфера со муабети од типот, ќе оделе курбан некој, ќе тепам студенти. Нека се тера моментот до крај, дај Боже да има простор за гостување на Комити и уживајте во навивањето. Како и да е, сите овие работи се добри и убави, особено за младината, на нас остануваат и клубови и градови и државата. Ги напалив со амтосферата и тука крокодили од ривалските групи, падна и мини обединување пред некој ден во шиша бар :D

Терајте, едуцирајте, нека тера нормалното ривалство и се гледаме на некое дерби во иднина. Браќата нека не заборават да пуштаат видеа утре, како шо им пуштав ја од Виница :icon_mrgr:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom