Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.508
Вие не сте свесни колку вашата омраза нив ги прави уште подобри;)Тоа што другите ги мразат нив тоа уште повеќе ги прави сложни и подобри.Нормално е најдобрите секогаш да бидат омразени

Вие затоа ли се здруживте со CPB , заеднички ве мачи ќотекот што сте го јаделе од нив:pos: .
Здружени им се воџите, ама не на трибина туку на митинзи :icon_lol:
Помеѓу членовите не ми се верува да има некое другарство...
Па по договор, Кумани гостуваа во бројка од 20-тина луѓе скоро без полиција на пријателска во Градски парк , а за возврат на ЦПБ им беше дозволено да гостуваат во Куманово. ФА ја немаа таа среќа, пошто Кумани решија баш на тој меч да слават годишнина и да забранат присуство на гостински фанови заради избегнување на инциденти :)
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Градски деца ахахахахахахаха Они не се тепаат... Они се мамини синови,само строго со рачињата си ракоплескаат..... :)

Тоа што Цело Скопје и поголемиот дел од Македонија е анти-Аеродром е доказ кој е бр.1 .... Едно време сите беа и анти-Комити/Скопје..... :)
Тоа нас не прави уште посилни,побројни,и погорди што даваме лекција на сите.....

Како идеше песната.....
"Многу луѓе сакале
Ама се заебале
Јас од мал сум научен
Аеродром е единствен

Никој не ме сака знам
Ама кур ме заболе
Јас за него навивам
Свето име МЗТ"
И да не заборавам----Ги чекамо Кумани на 21 Декември... Ако сака сс Гејове нека дојду.... или сс они од планину......:D:D
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Градски деца ахахахахахахаха Они не се тепаат... Они се мамини синови,само строго со рачињата си ракоплескаат..... :)

Тоа што Цело Скопје и поголемиот дел од Македонија е анти-Аеродром е доказ кој е бр.1 .... Едно време сите беа и анти-Комити/Скопје..... :)
Тоа нас не прави уште посилни,побројни,и погорди што даваме лекција на сите.....

Како идеше песната.....
"Многу луѓе сакале
Ама се заебале
Јас од мал сум научен
Аеродром е единствен

Никој не ме сака знам
Ама кур ме заболе
Јас за него навивам
Свето име МЗТ"
И да не заборавам----Ги чекамо Кумани на 21 Декември... Ако сака сс Гејове нека дојду.... или сс они од планину......:D:D
Свето име на полупропадната фирма што прави шахти,именувана по Тито,а вие вмровците..........:D
Иначе анти-аеродром расположението е повеќе ради вашата дигнатост и став како да сте го фатиле господ за муда затоа што живеете во Аеродром,него некоја си сила.
После Комити дефинитивно сте најсериозна навивачка група, стварно добро се работи кај вас,али не е тоа толку пресудно што не ве сакаат многу многу.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Кога си најјак ќе се курчиш...така е сегде.....
Зошто вас Комити ве мразеа сите ???? Зошто на Чкембари и другите им се дигавте ??? Па мн јасно... Кај што има сила,нема правдина ЈБГ... :)

Ама овде кај нас е најинтересно што една населба на сите им се спротивставуваме.... а Комити беше порано како град Скопје.... Ние една населба против цело Скопје и Македонија.... :)

И незнам зошто на сите ви смета имево... Секаде е така.... По првиот и најголем спонзор се крсти и тимот.... или евентуално град..... :)
Или секој ден ви паѓа у очи на ШАКТИТЕ и ајде сега комплекси :pos:
Не сте баш една населба;).Цела општина Аеродром навива за МЗТ , а во таа општина не спаѓа само населба Аеродром, туку и Ново Лисиче, Горно и Долно Лисиче, плус уште 4-5 поголеми села, а доаѓаат и дечки од Автокоманда.

Ќе дозволите гостување на Кумани кај вас во сала?
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
На тоа и мислев Општина Аеродром.... 1 Населба....
Мислиш дека од Горно и Долно Лисиче има повеќе од 10 членови во Фемили ? :)
За Кумани секогаш е отворена вратата.... Незнам што мисли управата,но јас мислам дека треба да им се даде карти и ќе им се даде.... :)
Не биле повеќе од 15 години... редно е :)
Тие маалски муабети со другарчињата да си ги кажувате во маало. Кои 15 години бе лепотан....Кумани беа расформирани поради лошата состојба со спортските клубови во Куманово. Фудбалскиот тим настапуваше во 3та регионална лига....кошаркарскиот згасна по заминувањето на Драган Далаверски. Откако почна да инвестира општината во живот се вратија клубовите...со нив и Кумани. На почетокот 20души да стигне до стандарна бројка од 400.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Кажи ми грд колку години ???? Откога ги нападнаа "рекетари и разбојници" да не имаат дојдено ? и тоа башка не беше против МЗТ..... Срамови сте..... :) осетивте малце оваа сезона дека ви иде и на глава се качувате... Не сте имале до сега ниеднаш дерби со друга навивачка група..... ЦПБ не ја рачунам(се знае зошто)..... Не сте осетиле.... Тоа е работата.... Кога ќе осетите нема да се качувате на глава....
Кажи ми колку годинки си имал кога биле нападнати Кумани? Или само гледаш од тоа сеченото клипче како се маваат низ салата? :icon_lol:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
На тоа и мислев Општина Аеродром.... 1 Населба....
Мислиш дека од Горно и Долно Лисиче има повеќе од 10 членови во Фемили ? :)
За Кумани секогаш е отворена вратата.... Незнам што мисли управата,но јас мислам дека треба да им се даде карти и ќе им се даде.... :)
Не биле повеќе од 15 години... редно е :)
Сега незнам колку членови има, ама младите генерации од Горно и Долно Лисиче редовно одат на натпревари на Мзт и тоа во голем број, затоа што сте иста општина и ротирате многу блиску.
--- надополнето: Dec 9, 2011 8:30 PM ---
Здружени им се воџите, ама не на трибина туку на митинзи :icon_lol:
Помеѓу членовите не ми се верува да има некое другарство...
Па по договор, Кумани гостуваа во бројка од 20-тина луѓе скоро без полиција на пријателска во Градски парк , а за возврат на ЦПБ им беше дозволено да гостуваат во Куманово. ФА ја немаа таа среќа, пошто Кумани решија баш на тој меч да слават годишнина и да забранат присуство на гостински фанови заради избегнување на инциденти :)
Многу очигледно дека имало договор на партиска линија да не се чепкаат меѓу себе.Тоа сигурно не го договарале обични членови, туку воџите и претставниците на клубовите.Гостуваат 20 души без полициска придружба без никој да ги чепне со транспарент.Знаејќи дел од фаците на CPB за 15 минути ќе ги скршеле од ќотек, а не па уште и транспарент да вадат. Али тоа е политика што да се прави, затоа неможеме да изградиме квалитетна тифо сцена.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.508
Да не коментирам што се прават поединци од водството на ЦПБ, нешто од кое треба во најмала рака да се засрамат и целосно да се повлечат од навивањето.
Ех да знаат само останатите 98% од членството...
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
не знам што се замарате со шипојте од 4аир кога знаете дека неколку години немаат клуб за кој ќе навиваат,па нормално дека ќе бидат видени на некои утакмици низ скопје.нема да биде ништо 4удно ако не по4нат да навиваат за вардар уште малку.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Комити Ѓорче

СКОПСКИ МАНГУП
Член од
10 август 2011
Мислења
61
Поени од реакции
92

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.147
Поени од реакции
18.173
Член од
14 септември 2010
Мислења
221
Поени од реакции
251
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom