Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.693
Поени од реакции
2.284
Се молат дечките од Комити да им соберат уште еден транс на оркиве за да ги снема пак од форумов. Што убаво беше кога беа скиснати како мачори после прославата.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
362
Поени од реакции
2.013
Се молат дечките од Комити да им соберат уште еден транс на оркиве за да ги снема пак од форумов. Што убаво беше кога беа скиснати како мачори после прославата.
Тие што им беа малку поедуцирани не пишуваат после знамето, а со овие индијанциве нема потреба воопшто да се дискутира.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
@Ekipazez нешто извештај слики од утакмицава ќе дадете или и вие чим падне нешто не користите форум ко доларите ?
Slabo izdanie od nasa strana okolu 150-200 se iznenadiv i samiot ocekuvav negde 400+ no jebiga da ne se opravduvam zasto kurci oalvi se na se slabo od nas (ke ima i slika)no ne samo od nasa strana salbo imase i obicna publika se na se 2.000 ako imalo neveruem povece...

Ne nemaj gajle nesme ka nikoj mie znaete i samite planinsko pleme sme :) ,mene licno me cudi faktot sto nemalo i porano vakvi sliki znaci sum ocekuval no i ke ocekuvam mie ka grupa znaeme kai patuvame ziti se kazi kako da mu ibjasnis na semkar deka nesi vo Tetovo da setas nis grat ili park ili pa da parkiras kola kai ce ti se digne kurot , da nasa greska e sto koga se pravat salovi/kapi/maici se prava po 500-1.000 komada i ke stigna na raka na sekoj semkar ili pa ligus...

Znaci mene me cudi faktot kako ne ste zele mnogu povece do sega so godini vi se setaat luge pret nos sekako Da se razbereme toa se obicna publika lesen plen samo da bides real sto bi se desilo so godini da gi igrate utakmivite vo Tetovo i obicna publika.so bi patuvale so koli ako sakame da bideme realni lesno e da me svatite e ako ne moze da glumite hooligani....
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.646
nema zasebna tema ali veruvam ke ve intersira.... vcera pred okulu 2500 gledaci preston makedonia se vraka vi vtorata viktoriska liga. 2 kola pred kraj preston i vtoriot tim na melbourne city (ovie se tim na man city vo aus) obezbedija promocija vo liga so toa sto preston sega e i prv na tabelata odkako vo gosti gi tepavme city... del od gostuvanjeto ovde...


IMG-20220730-WA0003.jpg

IMG-20220730-WA0004.jpg

IMG-20220730-WA0007.jpg

IMG-20220730-WA0005.jpg

IMG-20220730-WA0006.jpg
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.971
Поени од реакции
17.800
Слика, линкче нешто? Да го ѕирнеме, да го лајкнеме итн.
Ќе го постира братчето од Три чешми најверојатно до после, да не му ја "украдам" работата. Мурал на загинат бранител од 2001, нешто што треба да почне да се практикува во секој град и група, нешто кое го нема кај нас многу на тифо сцената.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom