Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.475
Поени од реакции
6.653
Пелистер-МЗТ
ФА 50 тина луѓе, 1 автобус во Битола. Супер навивање и победа на МЗТ.
Годинава решија сите групи да се прошетаат до Битола и го бутнат митот на "најсилната" група во Македонија која денес на трибина беа 30 луѓе полнолетни (првите 2 реда) и уште 30-40 деца по 12-13 години нагоре. Кога ја видов денес сликава на Чкембари која се рачуна за најдобра група во Македонија, се прашувам со кој образ некои луѓе поназад на форумов коментираа за ФА.
Прегледај го приврзокот 333234Прегледај го приврзокот 333236
Господине нас кошарката ни е приоритет број 3.
Бројката беше поќе и од доволна за ова екипа шо ја гледам на слика.
Биди среќен шо заради нас имавте добри изданија, да не дојдевме скопје тогаш ќе си бевте 15 души како и секоја утакмица.

А и не било баш прошетка лабава ко шо кажваш.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
received_744284043414691.jpeg
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Господине нас кошарката ни е приоритет број 3.
Бројката беше поќе и од доволна за ова екипа шо ја гледам на слика.
Биди среќен шо заради нас имавте добри изданија, да не дојдевме скопје тогаш ќе си бевте 15 души како и секоја утакмица.

А и не било баш прошетка лабава ко шо кажваш.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ај само тебе ќе ти реплицирам зошто другиве не се достојни.
Кошарката ви е приоритет само ако споите добар тим и се борите да титула. Инаку со години 10+ можеби ве немаше. За добри изданија ете ви одговор денес на вашето гостовање, вие дојдовте 30, денес ФА 50 тина во Битола. Инаку вие сте нели најдобри во МКД, а ФА непостојат и се 20 деца. И оп денес на гостовање за прв пат во Битола на ФА искача повеќе полнолетни има во ФА отколку во Чкембари. Инаку едно од полабавите гостовања во моја кариера, на ранк од гостовање во Гевгелија кај Фантоми. Не сум бил никогаш во Младост па денес решив после долга пауза да го обработам и ова :)
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.475
Поени од реакции
6.653
Ај само тебе ќе ти реплицирам зошто другиве не се достојни.
Кошарката ви е приоритет само ако споите добар тим и се борите да титула. Инаку со години 10+ можеби ве немаше. За добри изданија ете ви одговор денес на вашето гостовање, вие дојдовте 30, денес ФА 50 тина во Битола. Инаку вие сте нели најдобри во МКД, а ФА непостојат и се 20 деца. И оп денес на гостовање за прв пат во Битола на ФА искача повеќе полнолетни има во ФА отколку во Чкембари. Инаку едно од полабавите гостовања во моја кариера, на ранк од гостовање во Гевгелија кај Фантоми. Не сум бил никогаш во Младост па денес решив после долга пауза да го обработам и ова :)
1.) Нас кошарката ни е за курташак, така решивме да одиме да му поможиме колку толку. (Јас не бев денес, оти искрено не ме интересира кошарка)

2.) Кој и каде рекол дека сме најјаки? Нон стоп ги вртите тие муабети, а ние нигде не пишиме такво нешто.

3.) Ние дојдовме над 40 во РАБОТЕН ден, вие НЕДЕЛА.

4.) Можи да ти било лабаво океј, ние имаме уапсен член.

5.) Тебе ти беше лабаво во Младост а мене во Јане смешно, БУКВАЛНО. После "нападот" на комити со чакмаци, не знаевте шо се дешава па од десно испешачивте и од кај вас дојдоја 5-10 души покажаја среден прст и си ојдоја. Не знам ни дали е смешно ова, поќе е жално.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
1.) Нас кошарката ни е за курташак, така решивме да одиме да му поможимр колку толку. (Јас не бев денес, оти искрено не ме интересира кошарка)

2.) Кој и каде рекол дека сме најјаки? Нон стоп ги вртите тие муабети, а ние нигде не пишиме такво нешто.

3.) Ние дојдовме над 40 во РАБОТЕН ден, вие НЕДЕЛА.

4.) Можи да ти било лабаво океј, ние имаме уапсен член.

5.) Тебе ти беше лабаво во Младост а мене во Јане смешно, БУКВАЛНО. После "нападот" на комити со чакмаци, нр знаевте шо се дешава па од десно испешачивте и од кај вас дојдоја 5-10 души покажаја среден прст и си ојдоја. Не знам ни дали е смешно ова, поќе е жално.
1. Подобро и да не навивате, од кога почнавте КК Пелистер почна и да губи.
2. Цело време и по форуми и секаде се фалите дека сте најјаки, ако не си бил изгледај видео, цел натпревар само прозивки некои: како ќе си одите, пуши Скопје, малку сте пичици, Ни Сузана и уште неколку вакви скандирања. Абе една песна немате за Пелистер асална.
3. За прво гостовање во Битола после целите драми во групата ова е супер издание на ФА.
4. Јбг
5. Во Јане Комити ве нападнаа, ФА да не требаше со дронови да прелетаат од еден крај на друг во салата. Понесени од нападот истрчаа 5/10 луѓе некои и скокнаа на терен. И на крај од денов втор пат се гледаме во 15 години, не сте ни некои ривали за да ви организираме напад или слично.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
Пелистер-МЗТ
ФА 50 тина луѓе, 1 автобус во Битола. Супер навивање и победа на МЗТ.
Годинава решија сите групи да се прошетаат до Битола и го бутнат митот на "најсилната" група во Македонија која денес на трибина беа 30 луѓе полнолетни (првите 2 реда) и уште 30-40 деца по 12-13 години нагоре. Кога ја видов денес сликава на Чкембари која се рачуна за најдобра група во Македонија, се прашувам со кој образ некои луѓе поназад на форумов коментираа за ФА.
Прегледај го приврзокот 333234Прегледај го приврзокот 333236
Со почит кон ФА , секоја чест за гостувањето денес....ривалството со Чкембари на страна , да збориме искрено не се споредуваат ФА со Чкембари барем засега и неможам да се сложам со тебе во некои работи не ги фаворизирам во никој случај меѓутоа ете мое мислење е дека чкембари сепак се за некој ранг над ФА засега.
Не сум видел искрено слика од денешниот натпревар ниту го гледав но еве ке кажам за претходниот пат во СК бев присутен и реално мислам дека тие 40 што дојдоа од БТ можеа комотно да ви се спротистават во секој поглед.
Можеби и не е баш така но , ете мое мислење п , се надевам ке имате уште прилики за меѓусебни дуели па ете делата нека покажат .
Поздрав !
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Со почит кон ФА , секоја чест за гостувањето денес....ривалството со Чкембари на страна , да збориме искрено не се споредуваат ФА со Чкембари барем засега и неможам да се сложам со тебе во некои работи не ги фаворизирам во никој случај меѓутоа ете мое мислење е дека чкембари сепак се за некој ранг над ФА засега.
Не сум видел искрено слика од денешниот натпревар ниту го гледав но еве ке кажам за претходниот пат во СК бев присутен и реално мислам дека тие 40 што дојдоа од БТ можеа комотно да ви се спротистават во секој поглед.
Можеби и не е баш така но , ете мое мислење п , се надевам ке имате уште прилики за меѓусебни дуели па ете делата нека покажат .
Поздрав !
Абе Чкембари се добра екипа, ама изгледа само Вардар и Комити ги собира тие глави на трибина. Во Скопје против МЗТ што дојдоа тие 30-40 луѓе им се првата екипа и се за респект. Ама нели ФА непостојат и се 20 деца и сега наеднаш почнавте да правите споредби со на Чкембари екипата. Целиот муабет ми е дека ФА можеби сега се и во најлошите години од постоењето но и покрај тоа можат и успеаа да направат гостовање во Битола која до вчера ја сметаа Младост за "неосвоена сала".
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
209
Поени од реакции
1.513
Абе Чкембари се добра екипа, ама изгледа само Вардар и Комити ги собира тие глави на трибина. Во Скопје против МЗТ што дојдоа тие 30-40 луѓе им се првата екипа и се за респект. Ама нели ФА непостојат и се 20 деца и сега наеднаш почнавте да правите споредби со на Чкембари екипата. Целиот муабет ми е дека ФА можеби сега се и во најлошите години од постоењето но и покрај тоа можат и успеаа да направат гостовање во Битола која до вчера ја сметаа Младост за "неосвоена сала".
Како си помина на влегвање ??:)
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Како си помина на влегвање ??:)
Многу јако ти кажав како да влагам во сала во Гевгелија и Фантоми да маваат со камења и плукаат од терасичето и кога ќе им се свртиш да незнаат кај да избегаат :)
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
209
Поени од реакции
1.513
Многу јако ти кажав како да влагам во сала во Гевгелија и Фантоми да маваат со камења и плукаат од терасичето и кога ќе им се свртиш да незнаат кај да избегаат :)
Незнам како е таму немам одено ама сигурно страшно е чим споредваш со ова денес :anco:
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Незнам како е таму немам одено ама сигурно страшно е чим споредуваш со ова денес :anco:
Страшно е, еве пола автобус не оставија во државна болница да не преврзат :)))))
Автоматски споено мислење:

Инаку @ZelenoBel паролата не ви ја разбрав, од која партија сега ни се јавиле да не соберат ? :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Многу јако ти кажав како да влагам во сала во Гевгелија и Фантоми да маваат со камења и плукаат од терасичето и кога ќе им се свртиш да незнаат кај да избегаат :)
Nikoj od kaj nas ne frli kamen a mozevme i po vas i po avtobusot ne sme pederi uste malku ke drzime kodeks nie sakavme da go probieme kordonot i da ve vratime goli doma ama jbg dzandarite reseni da ve branat isto kako drugite ng cel pat niz grad i pred sala obezbeduvanje kako premierot da idel imavme dva, tri obidi za napad(sudar so mvr) i imase individualen napad kon vas za so dvajca odat kurban od kaj nas a za ekipa deca ne bidi smesen detcka gradinka ste za nas a nie mnogu stari i debeli za da trcame okolu sala da ve brkame vo sekoj slucaj interesno samo da nema kamenja drugoto ke bidi kako so treba i nemate nikoj gajle so vakva policija dali se tolku spremni pratat telefoni preku bazni stanici ili ima mnogu kodosi ne znam no denes bese interesno nadvor a vnatre prosek navivanje od nas od kaj vas loso dobro e sto nosevte edna kocka drugoto za greota dva avotubusi aredrom se spremal kurci palci odvaj pola bus se sobravte poarno so edno kombe da dojdevte razocarvate i daleku ste od toa so bevte aj barem ubaj pesni imate iako ne gi slusnavme ovaj pat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Nikoj od kaj nas ne frli kamen a mozevme i po vas i po avtobusot ne sme pederi uste malku ke drzime kodeks nie sakavme da go probieme kordonot i da ve vratime goli doma ama jbg dzandarite reseni da ve branat isto kako drugite ng cel pat niz grad i pred sala obezbeduvanje kako premierot da idel imavme dva, tri obidi za napad(sudar so mvr) i imase individualen napad kon vas za so dvajca odat kurban od kaj nas a za ekipa deca ne bidi smesen detcka gradinka ste za nas a nie mnogu stari i debeli za da trcame okolu sala da ve brkame vo sekoj slucaj interesno samo da nema kamenja drugoto ke bidi kako so treba i nemate nikoj gajle so vakva policija dali se tolku spremni pratat telefoni preku bazni stanici ili ima mnogu kodosi ne znam no denes bese interesno nadvor a vnatre prosek navivanje od nas od kaj vas loso dobro e sto nosevte edna kocka drugoto za greota dva avotubusi aredrom se spremal kurci palci odvaj pola bus se sobravte poarno so edno kombe da dojdevte razocarvate i daleku ste od toa so bevte aj barem ubaj pesni imate iako ne gi slusnavme ovaj pat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Хахахахахаххахахаха аууу мајстореее, ти изгледа во кафана си заглавил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom