Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Овде поќе не вреди да се дебатира, влезени во филмој сите. Доминирале сегде не знам шо, абе болна работа. Да се чуди чоек шо чита. Живејте си во филмот слободно, само вас да ви е убо.
Предлагам сите шо се дел од навивачката група Чкембари да се воздржат од понатамошни коментари, очигледно не вреди чоек да се објаснува.
Ние нашето си го кажваме на трибина и таму кај шо треба.
Форумот треба да е место за дебатирање, едукација, предлози, конструктивни критики, размена на различни мислења итн. Овде само 10 души макс се објективни до негде.
Се се сведва на кој е "појак", а 20 души шо пишат тука 2 тепачки немат во животот.
Од мене логаут засега, ќе постирам само фото и извештај ко ќе треба.
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Овде поќе не вреди да се дебатира, влезени во филмој сите. Доминирале сегде не знам шо, абе болна работа. Да се чуди чоек шо чита. Живејте си во филмот слободно, само вас да ви е убо.
Предлагам сите шо се дел од навивачката група Чкембари да се воздржат од понатамошни коментари, очигледно не вреди чоек да се објаснува.
Ние нашето си го кажваме на трибина и таму кај шо треба.
Форумот треба да е место за дебатирање, едукација, предлози, конструктивни критики, размена на различни мислења итн. Овде само 10 души макс се објективни до негде.
Се се сведва на кој е "појак", а 20 души шо пишат тука 2 тепачки немат во животот.
Од мене логаут засега, ќе постирам само фото и извештај ко ќе треба.
Па не е и за тоа темата само? Да се објавуваат фото/видео извештаи + новитети како графити, шалови и слично. Како што гледам ретко кој тоа го прави во темава, со ѕид во глава само се оди и ништо не се постигнува што е најјако но истовремено и најтажно.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
- Прво , гостувањето на ФА го гледам од друг аспект со други зборови : " Вие бевте кај нас еве и ние ви дојдовме ".
- Гостување на 50 души во никој случај не може да биде доминација ,можеби за почит да но доминирање е веќе нешто сосема друго.
- Сосема непотребно е на форумов да има расправии доволно е секој да даде свое мислење/коментар/критика и тоа е тоа нема што да се убедуваме.

Ајдуци вчера некако убаво личеа , можеби очекував повеќе бројка но ете се надевам од следна сезона ке опстанат и зашто да не работат
на подобрување , поздрав !
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.979
Форумот ја губи смислата за пишување, повеќето од членовите се необјективни и ги пробуваат да ги бранат само својте тези иако не се секогаш издржани до крај.
Дури и приметувам од членови на Комити, без потребно пишување и самобендисаност.
Се претерува.

За 2 месеци почнува нова сезона, затоа време треба да се работи, да се спрема за следната сезона!
Како што рековме, иако втора лига, Комити ќе се потрудат да го задржат трендот и да напредуваат повеќе и со членството и со се останато организациски!
Дали со пишување на форум само контра ривалите ќе има напредок ?! Ова е до членовите кои цело пишуваат само со „фалење“ за својата група.

Бидете по објективни.
Има добри 2 месеци пауза до почеток на нова сезона, добро ќе биде сите групи да се подобруваат.
Престанете да пишувате со самобендисаност, зашто кругот се врти.

И како што некој пиша погоре, треба да се почитуваат КОДЕКСИ!
Ако нема потреба не пишувајте ништо, не е ова место за лечење лични фрустрации.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Аф Аф Кру, кучињата лаат ФА си ги мочка.
Детево дури посака и во пп да сум му пишал, јас да сакав да се замарам со вакви млади напалени мајмуни како тебе во зоолошка ќе работев. Ти кога ќе го слушнеш името ФА, треба да застанеш и да се поклониш па после коментар да дадеш.
Кој се има пристап денес до интернет и какви млади има добро е и што волку навивачи на трибина се во државава.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Не бев на утакмица.... од то шо ми кажаа, од таа екипа шо тргна во напад и шо ја видов и шо ја знам, фа 50(тие што се на сликите) , чкембари 30,фа немаа шанса. Зад кордони полиција секој мангуп можи да се прај. Ете тргнале спрема вас, пеп застанале, имало уште еден обид, и тука имало судир со полиција... според билтенот на свр Битола, уапсени двајца Чкембари, 50,49 години. Деца, Чкембари не се шанкурина :)
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Кежуалциве од Охрид, воџи на навивачката група на фк вошка, циркузанти воедно, како шо видов слика, главен воџа им е полицаец од ПС Охрид. Уште то нешто не го имав видено/слушнато во навивачкиов свет. ..
Ako nemas slusnato eve i od mene da slusnes deka i kai vojvodi ima nesto slicno znaci eden od glavnite neznam dal e uste vogja plicaec e a poslednave utakmica protiv shkupi go gledam so slem na glava , da ne navlagame kai skopskive NG i u parlament moze da gi naides tagada nisto strasno...
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
Ako nemas slusnato eve i od mene da slusnes deka i kai vojvodi ima nesto slicno znaci eden od glavnite neznam dal e uste vogja plicaec e a poslednave utakmica protiv shkupi go gledam so slem na glava , da ne navlagame kai skopskive NG i u parlament moze da gi naides tagada nisto strasno...
Кај вас па ако "навлеземе"...Министри,Директори,Пратеници....отскочна даска вие навивачка група све од таму понувате па се до удобните фотељи.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Едит... еве шо се напрај со напад преку полиција, притвор за уапсените Чкембари.
Абе мажи признавање само на улица без полиција, а вака...
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Кај вас па ако "навлеземе"...Министри,Директори,Пратеници....отскочна даска вие навивачка група све од таму понувате па се до удобните фотељи.
Kazi koi se tie nasi so bile ministri/direktori !? koga ke pises nesto dokazigo toa ne tresi na prazno , toa sto go rekov odma mozem da go dokazem zatoa i mu odgovorif na ribaron posto se buni za nesto so vo MK e normalno i ima milion takvi slucaevi so gi znam takada nisto interesno...
 
Член од
26 март 2022
Мислења
490
Поени од реакции
4.377

Одлично издание на Лозари !
Мала забелешка за знамињата што се ставени од внатре немојте да ме сватите погрешно исто и ние кога гостувавме во Струмица така ги поставивме според мене многу подобро би изгледало да се од надворешна страна на оградата.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Одлично издание на Лозари !
Мала забелешка за знамињата што се ставени од внатре немојте да ме сватите погрешно исто и ние кога гостувавме во Струмица така ги поставивме според мене многу подобро би изгледало да се од надворешна страна на оградата.
Да, ама кога ќе видиш на сликите со бајраците напред на оградата има шипки што се испапнати напред да ги ставиш грдо ќе изгледа.
 

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
54
Поени од реакции
80
Одлично издание на Лозари !
Мала забелешка за знамињата што се ставени од внатре немојте да ме сватите погрешно исто и ние кога гостувавме во Струмица така ги поставивме според мене многу подобро би изгледало да се од надворешна страна на оградата.
Лоша е оградата, од два промашени шута ќе отиде ударното :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom