Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2011
Мислења
640
Поени од реакции
2.641
Кое извртување, факти се во прашање.

Зборуваме за моменталната ситуација во групите, не за навивачките групи пред 2000 година. Тоа биле времиња каде што секој град имал групи за респект, групите функционирале поинаку, ништо не е исто.
Во постот не зборувам само за Комити, ТУКУ ЗА СИТЕ ГРУПИ.
Спомнав и претходно, вие не дека не можете да земете знаме или да направите инцидент, туку едноставно со цела Македонија имате пријателски односи. Не сте се ни обиделе да создадете ривалство некаде, освен со Комити, Војводи покрај Комити и Рибари откако ОНИ ве испровоцираја. Со Мајмуни другари, час ќе се запцуете, час се гушкате, напади никако. Лозари им земаат знаме на Мајмуни, Мајмуни им доаѓаат во Кавадарци ги провоцираат, се напаѓаат, ама заедно сите другарчиња.
Знамиња земаат млади екипи, па во сите ситуации кои ги набројав, сигурно во 90%, знамињата ги имаат одземено лица меѓу 16 и 19 години. Ама кај вас, млада екипа не доаѓа до израз или немаат од кого да учат.
Каде и да одите на гостување, сликата ви е иста. Се закачиле на ограда 10 голи типци, набилдани или дебели со стомаците, ставиле некое крпче пред нив и тоа е тоа. Надвор од дерби натпревари, бројка мизерија, кореографија никогаш, изглед на ограда да не коментираме, графити реткост. Не сте им предизвик на ниту една помала група во државава, за разлика од нас кога гостуваме некаде, цел град е на нозе.

Да, јас не негирам дека имате добра фајт екипа, дека комотоно може да се носите со сите во Македонија, дека во просек можеби имате најстара екипа на трибина, ама тоа не значи ништо, кога ниту сте нападнале некого, ниту имате ривалства со некого, ниту имате некои изданија кои ќе се паметат, единствено по што ве знаат луѓето е што Битола е ракометен град и има добар притисок и навивање кога има побитни ракометни утакмици. Тоа не е заслуга на групата, исто ко да кажеш дека атмосферата во Прилеп на фудбал е заслуга на Мајмуни,
Џабе сабја то е то шо го зборам заслепени сте , кога сте вие во прашање викате сериозна екипа на гостување 25+ грмевме цело време , доминација , екипа спремна , кога не коментирате нас одма дебели мајмуми со стомаци по влечки незнам шо… и за се е та субјективност присутна и изразена на форумот од ваша страна, ние пофаливме дека ова вие најдобра сезона од постоењето ја кренавте летвичката погоре , а никој од ваша страна не спомна дека Чкембари напраја две најголеми гостувања 400+ во измината сезона ( не дека ми треба некој од Скопје да ми го кажи) чисто во контекст на муабетот шо се тера на форум. Ај да не ја тупиме како шо реков здраво ривалство без непотребни инциденти е во интерес на сите. Па да крениме навивчки менталитет ниво погоре …
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Џабе сабја то е то шо го зборам заслепени сте , кога сте вие во прашање викате сериозна екипа на гостување 25+ грмевме цело време , доминација , екипа спремна , кога не коментирате нас одма дебели мајмуми со стомаци по влечки незнам шо… и за се е та субјективност присутна и изразена на форумот од ваша страна, ние пофаливме дека ова вие најдобра сезона од постоењето ја кренавте летвичката погоре , а никој од ваша страна не спомна дека Чкембари напраја две најголеми гостувања 400+ во измината сезона ( не дека ми треба некој од Скопје да ми го кажи) чисто во контекст на муабетот шо се тера на форум. Ај да не ја тупиме како шо реков здраво ривалство без непотребни инциденти е во интерес на сите. Па да крениме навивчки менталитет ниво погоре …
Каде сте биле 400 луѓе на гостовање сезонава ? Тоа ти е 8 автобуси од прилика. Во Скопје на ракомет ако не се лажам бевте 5 или 6 автобуси.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Дан требит тебе да ти се објаснувам ? СК 350+ КА 400+ . Број ако немаш друга работа , како и да е најмасовми ова година.
Ало кога пишуваш нешто треба да ја кажеш вистината. За да те пофали некој дека сте биле на 2 гостовања годинава 400+ треба да е вистина тоа. А вистината е дека во Ск бевте 300, а во Кавадарци 400 со се Лозари.
И не е проблем бројката ти се фати за неа. И 2 те гостовања ви се топ, поготово тоа во Ск.
 
B

BigMac

Гостин
Чкембари гостувањето во Скопје по мене ви беше најдобро гостување последниве 15 год на ракометен меч,каде каде по организирано и во подобро издание од купот во Кавадарци,на страна ги ставам инцидентите на почеток кога влагавте.
Наредна сезона ќе биде збогатена и со фудбалското дерби,се надевам на добра посетеност на двете групи,
Има ли некое инфо дали следна сезона ќе бидат во функција сите трибини на Тумбе Кафе?? Нели и рефлектори ставаат на стадионот би било добро да се игра Пелистер Вардар во вечерен термин .
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
364
Поени од реакции
2.054
Зошто цело време сите се фаќате за старосната граница на групите? Па многу пологично ми е мене некој од 25 години да е далеку поспремен од некој што е 40+. Сегде низ светот екипите за акции се составени од дечки што се на возраст од 21 до 29 години,само кај нас е останато дека ако групата има старци е посилна од другата.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.778
единствено по што ве знаат луѓето е што Битола е ракометен град и има добар притисок и навивање кога има побитни ракометни утакмици. Тоа не е заслуга на групата
Сакаш да кажиш дека во Битола всала со Чкембари и без Чкембари ти е исти кур атмосфера? Оти нели навивање на побитни утакмици секакоима, па нема везе дали сме ние или не всала.
Топлинка е во право кога ќе речи дека од вашата пресамобендисанот не можете или не сакате да видите некои работи, посебно за Чкембари.
@Интегрален Скопје бевме 6 бусаХ55/60 навивачи= 340 некаде и плус најмалку 30тина луѓе пред сала не чекаа. Значи многу близу до 400
 
Член од
7 мај 2022
Мислења
23
Поени од реакции
98
Сакаш да кажиш дека во Битола всала со Чкембари и без Чкембари ти е исти кур атмосфера? Оти нели навивање на побитни утакмици секакоима, па нема везе дали сме ние или не всала.
Топлинка е во право кога ќе речи дека од вашата пресамобендисанот не можете или не сакате да видите некои работи, посебно за Чкембари.
@Интегрален Скопје бевме 6 бусаХ55/60 навивачи= 340 некаде и плус најмалку 30тина луѓе пред сала не чекаа. Значи многу близу до 400
Ве молам поработете на песни многу сте ужасни..
1. И се на курО пАлистер е шампион.
2. Ние сме будали не викаТ чкембари.
3. Нанан Оооо Пелистерци.
4. Пелистер ле Чкембари се со тебе.
5. Пелистер секогаш во срце го носиме Чкембари сме...

Поглупи и поедноставни песни немам слушнато и истите ги фурате 10години.... а се декларирате дека сте број 1 во МК.....
Пиро - 0
Корео - 0
Слики/видеа - 0
Песни - 0
 
Член од
7 мај 2022
Мислења
23
Поени од реакции
98
Џабе е, бесцелно е веќе овде да се пиши
Ние нашето, вие вашето
Исправи ме која ви е последна нова песна? И која година е извадена? Прати едно видео од навивање од 8-9 минути? Извади ми кореографија? Извади ми пиро ама не од прославата.. извади бројка 100+ без нексе и вардар.. факти!
 
Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
850
Podrska za Ckembari i stilot sto go furaat.

Ednostavno momcite si se stara skola, raw power, ne se zamarrat u kakov celofan ke ja spakuvaat pricata, ne rabotat previse na "PR" i vizuelnost.

Posebno vo denesno vreme, so social media i se propratno, za respekt, sto si se drzat tvrdokorno.

Taka da za djabe probuvate da gi "modernizirate", neka si furaat svoj stil, im lici, nemora site da se isti, po ist sablon i da se merat po isti parametri.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
До толку ли сте дебили и не се разбирате од збор аман веќе океј пишете ваше мислење , критика , и престанете не продолжувајте ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom