Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2019
Мислења
203
Поени од реакции
1.372
Недела
Брегалница тиквеш штета што едната трибина ја прават а и забрана за гостински ке беше интересно дерби!
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Трибината во Чаир се пушта баш сега пред избори....сосем "случајно". Омер, Али и Груби ќе се прошетаат, ќе платат бакљада и ќе лапнат бодови од затуцани квази ултраси чии досиеа држат во фиока и кои се приморани тука по секоја цена да ја бранат нивната "Анти политика" трибина. Ги нема ЈЕБЕНИ ПЕТ кола на трибина, али затоа сега ДУИ мобилизира. Има ли крај оваа мизерија која ја приредува чаирската "ултрас" група...
 
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
Mentalitet mnogu se glupiras, sverceri ti se golem kompleks pa mora samo so niv da se zamaras.. Normalno deka na maticna tribina brojkata ke e pogolema baska i dolgo vreme nemalo moznost da se prisustvuva, sepak brojkata ne e toa sto bese pred nekoi godini koga bevme prvi po brojka (i ne samo).
Vo pravo si samo za toa sto politikata se trudi da profitira od nastanot i go koristuva na maksimum, se sobrale site da se falat so investicija od uefa. JBG, no tuka sme da zboruvame za navivacki grupi ne za klubovite i nivnite vrski so politikata. Sverceri se nezavisni od klubot i od politikata kolku i da ti preci tebe i na drugite.
FB_IMG_1632084833381.jpg Screenshot_20210919-225511_Instagram.jpg
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Mentalitet mnogu se glupiras, sverceri ti se golem kompleks pa mora samo so niv da se zamaras.. Normalno deka na maticna tribina brojkata ke e pogolema baska i dolgo vreme nemalo moznost da se prisustvuva, sepak brojkata ne e toa sto bese pred nekoi godini koga bevme prvi po brojka (i ne samo).
Vo pravo si samo za toa sto politikata se trudi da profitira od nastanot i go koristuva na maksimum, se sobrale site da se falat so investicija od uefa. JBG, no tuka sme da zboruvame za navivacki grupi ne za klubovite i nivnite vrski so politikata. Sverceri se nezavisni od klubot i od politikata kolku i da ti preci tebe i na drugite.
Прегледај го приврзокот 307645Прегледај го приврзокот 307646

Да,да друже така си еехехехеххехе
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Пред некое време пишувате "Не интересира се што се случува во Комити", а сега испадна дека ние имаме комплекс дека ве коментираме.

Јас коментирам се. Затоа сум тука. Твое е да прочиташ и да вратиш со аргументи.

Ова денес според мене е последица на лошото водење на групата и еволуцијата на Албанците воопшто. Порано можевте да ги палите со фори "Дојдете против Каури" и "Ајде сите бла бла". Никој веќе не ви дава значај, реално. Ви посочив уште на протестот за Саздо кога го правевте (Боже, уште не верувам дека го направивте тој потег, мизерно) дека сте 200 души и дека и тоа што сакавте случајот да го поврзете со смртта на младиот Алмир за да добиете на бројка, не ви успеа. Па продолжи со лошото издание на утакмиците летово (квалификациите) а вие ми се смеевте кога ви кажував дека сте малце и дека сте собрале деца буквално од улица за да напеавите каква таква бројка. Навивањето во Маџари не сакам да го коментирам бидејќи го немаше. Десетина членови, без песна и без навивање дека топло било. Сега кога се борите за титула, кога ви се отвора новата трибина која цел Чаир ја чекаше пак сте 150 души. Дали уште ќе се смеете или ќе се извините дека испаднав во право за се што ви реков?
И да, трансот со гласачката кутија ви е смешен. Пола водство ви е во изборни штабови моментално. Затоа и ги нема на трибина. Тажно но вистинито.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom