Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Чкембари денес имаа идеална прилика за гостување да направат “2 у 1“, како што видов работнички играше на ффм-помошното, значи од тука до сала има 10 мин пешадија.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.039
Поени од реакции
5.766
Нити имаше најавено прослава нити ништо
А Чкембари ги имат прекинато сите активности веќе 3та недела
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Се изнавиваа летово во струга на пријателски турнир. Им го извадоја куро на комитите и покажаа дека се број 1. Счедната година пак.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Чкембари денес имаа идеална прилика за гостување да направат “2 у 1“, како што видов работнички играше на ффм-помошното, значи од тука до сала има 10 мин пешадија.
21968676-1F39-41A3-B21F-216F3BB46771.jpeg
Каква прилика , какви “2у1” ,каква прослава бе другар ,не е прв пат вакви подмукли игри да се прат од Михајло,демек јас сум “добар домакин” нека дојдат да има дерби ама по сертификат ама од другата страна отворање вратите цело Скопје муфте да влегвабез карти и без сертификати, се прашвам дали имаше и сендвичи како на времето ? Јас сум тој шо прв шо ке ургирам Комити да дојдат во Битола нормално вакцинирани како шо ние бевме поканети! Од сите страни скопски финти се прат :Д Комити како чекаја да дојди Пелистер да се испрат в сала , јас како шо знам не одеа в сала ако сум грешка некој нека ме демантира , то дека пред некој ден се испраја 20/30 души в сала на лига шампиони натпревар не значи дека е алиби , ист таков обид имаше и лани и појке пати уназад за после пак да биди муабето не навиваме на ракомет такви скопски финти не палат поќе , баш ме интересира дали Комити ке бидат на следните натпревари и коккава бројка П.С Дека не се береа само за Пелистер , и прекинете со филмојте можевте не дојдовте и слично , посебно не тие шо немат стапнато години на натпревар или ненавивачите шо киснат овде на форумот и судат и дебатират на грб на навивачите !
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Не сме вакцинирани е новото се дупнаја гумите :kajgana:

И вакцинирајте се не бидете сељаци. Пола група сте со мевови до колена и бели дробови од рек, ако се заразите ви се еба мајката.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Досега единствено место кај шо немат попуштено уште со сертификатите е салата во Битола во цела Македонија сите навивачки групи влегват без сертификат да не набројвам сега вклучуваќи не и нас на фудбал , се надевам од другата утакмица ке си го клат прстот на глата и ке биди како шо е за сите а не ние да изиграваме нешто тука демек постоваме протокол ,како шо знам проблемот е од полицијата ама и клубот треба да си притисни ако сакат поддршка ,е тогаш елате и пумпајте мускули и во Битола да ве видиме
Автоматски споено мислење:

Не сме вакцинирани е новото се дупнаја гумите :kajgana:

И вакцинирајте се не бидете сељаци. Пола група сте со мевови до колена и бели дробови од рек, ако се заразите ви се еба мајката.
Вакцинирак се бе ако сакаш , демек тие денес шо беа вакцинирани беа , пак ке ти речам другар на овие на форумот можиш да му ги прајш тие муабети и финти скопски , мене џабе ми пишиш
Автоматски споено мислење:

Сите знајме кој е процентот на вакцинириани млади лица во Македонија , кој сака нека се боцка не 3 ако сака 6 дози нека клај ама некој не можиш да натераш со сила , и не знаев дека ако не ск вакциниран си сељак
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Другар постираше слика дека се дозволува гостовање и пак не дојдовте. End of story. Мизерија. Сите знаеме дека во државава треба само да покажеш сертификат од телефон и влагаш без замарање. Не дека некој ќе ти проверува детално.

Озбилно размислете за вакцинација. Сепак, младината ви е 40+ и додека го потпира пивото на мевот му пее свињо дебела на столе.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Не сме вакцинирани е новото се дупнаја гумите :kajgana:

И вакцинирајте се не бидете сељаци. Пола група сте со мевови до колена и бели дробови од рек, ако се заразите ви се еба мајката.
И сега не коментирам на форумот се до натпреварот во Битола и да видам колку вакцинирани градски навивачи на Вардар ке дојдат
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.301
Поени од реакции
5.504
Другар постираше слика дека се дозволува гостовање и пак не дојдовте. End of story. Мизерија. Сите знаеме дека во државава треба само да покажеш сертификат од телефон и влагаш без замарање. Не дека некој ќе ти проверува детално.

Озбилно размислете за вакцинација. Сепак, младината ви е 40+ и додека го потпира пивото на мевот му пее свињо дебела на столе.
Да и после можи некој да ти побара лична карта од МВР и ќе види дека е од друг сертификатот и ќе плаќаш казни ...
Многу ти вака мудруваш како за педески финти од Михајло
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Другар постираше слика дека се дозволува гостовање и пак не дојдовте. End of story. Мизерија. Сите знаеме дека во државава треба само да покажеш сертификат од телефон и влагаш без замарање. Не дека некој ќе ти проверува детално.

Озбилно размислете за вакцинација. Сепак, младината ви е 40+ и додека го потпира пивото на мевот му пее свињо дебела на столе.
АБе ти не се понашај сељачки реплицирај на то шо го имам напишано а не да ми кажваш која ни е старосната граница на трибина и колкави стомаци сме имале , да не сакаш и нешто друго да ни измериш , ако имаш нешто да кажиш во врска со муабето арно ако не не изигравај Венко Филипче тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom