Навивачки групи во Македонија!

Член од
30 ноември 2020
Мислења
17
Поени од реакции
19
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.842
Поени од реакции
20.051
Aaaaa ova e skandal , ete dokaz deka sme partiasi , abe komiti ne ste bile tolku glupi , posledno vreme od sekade ve udira promaja.
Posto znam za mnogumina ne znaa ni kaj se naoga tetovo , slikava e od plostatot tuka se naoga stabot na pdsh valda nesme krivi mie, neznam so mu e poentata na svadbarot so slikava , se nadevam ke mu pomine , zimi se legenda si
Абе тие приказни дека Тетово не знаеме кај е да ги кажуваш на вашите дечиња што не знаат 2+2 колку е. Точно 6 луѓе сме седеле кај вас на главна трибина со 1 џандар до нас па пак од 100 метра урлавте и праќавте закани. Сме доаѓале и без најава па вашата управа со ЕБР од пред стадион не бркаше. Од што бевте толку храбри во Амнезија со сабји доаѓавте од страв.
Од кој да се плашам да дојдам во Тетово, од Балисти? Најголем успех ви е да мавате со камења од позади трибина. Никогаш не сте биле сериозна закана за спремни групи.
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
28
Поени од реакции
35
Пирати се враќаат на трибина Фк Скопје прва лига,Брегалница прва лига Охрид и Тиквеш Бараж за прва лига ваши мислења??
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.897
Пирати се враќаат на трибина Фк Скопје прва лига,Брегалница прва лига Охрид и Тиквеш Бараж за прва лига ваши мислења??
Чесно ако правиме муеабет, нема шанси ни Тиквеш ни Охрид да влезат во прва лига, послаби се од Ренова и Силекс ама една утакмица е така да барем една нека влезе и нека биде тоа Охрид :icon_mrgr:

Пирати се смешки, е Ултра Банда(Штип) имаат добра бројка, така да ако ништо друго ќе биде интересно со дербито со Борец, ако успеат во Велес да најдат спонзор барем за опстанок да се изборат. Исто и во Велес и во Штип ќе биде интересно коа ќе гостуваат Чкембари, со шиптaрските екипи сигурно пак ќе има забрани како и досега.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.808
Поени од реакции
53.081

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
51
Поени од реакции
41
Тоа муабетов “зошто не доаѓате” или “кога ќе доаѓате” мн е смешен. Па кога ќе дозволи ффм и мвр тогаш :pos: На прослави паѓаат многу комплекси од многу страни. Се надеваме ќе има дозволи за гостувања сегде. Веќе и во Чаир има услови за гостински ќе биде интересно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.897
Тоа муабетов “зошто не доаѓате” или “кога ќе доаѓате” мн е смешен. Па кога ќе дозволи ффм и мвр тогаш :pos: На прослави паѓаат многу комплекси од многу страни. Се надеваме ќе има дозволи за гостувања сегде. Веќе и во Чаир има услови за гостински ќе биде интересно.
Ти веруваш дека некогаш ќе се дозволи гостински навивачи на етнички утакмици?
Единствено ако не сака некој војна да организира па да биде повод некоја таква местенка, како што знае тоа да се случува со навивачки групи и спорт.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
51
Поени од реакции
41
Ти веруваш дека некогаш ќе се дозволи гостински навивачи на етнички утакмици?
Единствено ако не сака некој војна да организира па да биде повод некоја таква местенка, како што знае тоа да се случува со навивачки групи и спорт.
Верувам и сакам да има дозвола. Да така се случува со навивачки групи низ светот. Но во мкд немаат капацитет. Со малку специалци мн добро може да се организира.

Последната утакмица Тетекс - Шкупи бевме неорганизирано отидени. Толку што беше интересно после утакмица уште 1 саат навивавме и ние и Војводи. Не се деси ни војна ни бутур.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.925
Поени од реакции
11.897
Верувам и сакам да има дозвола. Да така се случува со навивачки групи низ светот. Но во мкд немаат капацитет. Со малку специалци мн добро може да се организира.

Последната утакмица Тетекс - Шкупи бевме неорганизирано отидени. Толку што беше интересно после утакмица уште 1 саат навивавме и ние и Војводи. Не се деси ни војна ни бутур.
Се согласувам јас дека лесно може да се контролира со специјалци ама полицијата е ваша, не е проблемот некој да отиде во Чаир и да навива, туку проблемот е што може да те наместат баш тие кои се платени со наши пари за да те чуваат, коа ви дозволија играчите на Вардар да ги нападнете што остана пак за Комити, поготово во ова време сега. А уште побитно е што кога би гостувале вие на градски, полицијата ќе има друг пристап и да сака некој да врати нема да може да ве нападне а вас ќе ве чуваат како да сте Путин и Џо Бајден.

Тоа е причината што не сум за публика, мразам двојни стандарди, тоа е главната причината што ве мразиме и не ве сакаме.
А мене ми е сосема јасно ти да го посакуваш ова, да би бил и јас на твое место исто би сакал да се случи такво нешто, каде ќе ве понижиме.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
17
Поени од реакции
19
Абе тие приказни дека Тетово не знаеме кај е да ги кажуваш на вашите дечиња што не знаат 2+2 колку е. Точно 6 луѓе сме седеле кај вас на главна трибина со 1 џандар до нас па пак од 100 метра урлавте и праќавте закани. Сме доаѓале и без најава па вашата управа со ЕБР од пред стадион не бркаше. Од што бевте толку храбри во Амнезија со сабји доаѓавте од страв.
Од кој да се плашам да дојдам во Тетово, од Балисти? Најголем успех ви е да мавате со камења од позади трибина. Никогаш не сте биле сериозна закана за спремни групи.
Muabetov ne mi bese tue , ti objasni so ti bese forata so slikana mn ispadna glub nekoa si reklama na pozadina i demek nesto kaza aman be.
Sekoi kaj sekogo moze da odi neznam kai procita sprotivno a muabotov go nosis na drug pravec.
Smesen si iskreno ne ve znam ne sum bil aktiven bajagi vreme na forumov no ako imas nad 25godini odi utepajse.
E sega neznam na koj natprevar si jadel kamenja no siguren sum na natprevar shkendija-vardar ne takada nemozes da reces ballisti kako grupa fakticki kamenot ti bese kolku da ima muabet , osven ako si bil na utakmica so vasite braka u toj slucaj kotek moze da si dobil posebno vo derbito koga pogresno zapalia solzavci ako si megu onie so izbegaa nadvor super e, do negde u pravo si pri akcia trebe da se snimame da ima i takvi no nese za na javnos da si ubeden u toa , gledam ti like'nale na postov mnogu skopjani , da ne me svatite pogresn mie ne se derzime hooligani daleku od toa sme no skopskive hooligani dobro ne znaa.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
51
Поени од реакции
41
Се согласувам јас дека лесно може да се контролира со специјалци ама полицијата е ваша, не е проблемот некој да отиде во Чаир и да навива, туку проблемот е што може да те наместат баш тие кои се платени со наши пари за да те чуваат, коа ви дозволија играчите на Вардар да ги нападнете што остана пак за Комити, поготово во ова време сега. А уште побитно е што кога би гостувале вие на градски, полицијата ќе има друг пристап и да сака некој да врати нема да може да ве нападне а вас ќе ве чуваат како да сте Путин и Џо Бајден.

Тоа е причината што не сум за публика, мразам двојни стандарди, тоа е главната причината што ве мразиме и не ве сакаме.
А мене ми е сосема јасно ти да го посакуваш ова, да би бил и јас на твое место исто би сакал да се случи такво нешто, каде ќе ве понижиме.
Од сето тоа што напишав извади дека полицијата е наша ебр е ваша. Тогаш нема потреба да се глупираме повеќе. Да оставиме дечките да продолжат со фото-видео материјали.

Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom