Навивачки групи во Македонија!

Член од
18 септември 2020
Мислења
361
Поени од реакции
844
Комити предобро видео извадија од утакмицата. Овие помладиве ветуваат. На нив и останува трибината.
100 навивачи се собравте, профи слики, клипови, па монитирање на видео...во мое време го немаше ова. Па 100 изданија ваши сега ми текнуват подобри од некни, и ни приближно таква пропаганда.
Ова не важи само за вас, во ова искрено предничат лозари со нивниот сликар. 30,40 луѓе, убај димни запалени и слики за постер.
Па после ко ќе видам against modern football.... немој да ме јебеш
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
94
Поени од реакции
82
Ова како индивидуалец го пишуваш, или во името на групата? Комити се веројатно единствените, или барем првите кои секогаш се залагале за дозволување на гостински навивачи, секогаш се барало јавно да има дозвола за гостински навивачи и се дејствувало кај управата, уосталом се единствените кои примија ривалска навивачка група на своја трибина (Чкембари во Ѓорче) како одговор на забраните. Ова е дефинитивно неизводливо кога има меѓуетнички групи, ама и со шкендија имало залагање за дозвола на гостински навивачи, а за нас сегде забрани со одговор нема услови. Епа не може само Градски да има услови и да изиграваме хуманитарци, во Тетово има 4 трибини па никогаш против Шкендија не било дозволено гостување. Уште од сега гарантирам дека новата трибина во Чаир нема ништо да промени на оваа тема

ЕДИТ: Заборавив да дополнам, твое/ваше мислење за Артан Груби, откако излегоа сликите како крева пехар со цел тим на шкендија на чело со шеф Али? Јавно се има декларирано како шверцер и се фалел со тоа
Све што пишувам мое индивидуално мислење. Исто и ова но мислам дека повеќето од групата би сакале да има гостински навивачи и гостувања. Јас памтам дека и нашиве многу пати пробале да извадат дозвола за во гости. Но секогаш добиле одговор дека полицијата не дозволува или полицијата дозволува но клубот не бидејки имаат притисок од навивачите да не ни дозволат итн.

Јас лично немам никакво мислење ни за него ни за неговиот лидер. А мислам дека %90 од Шверцери немаат добро мислење за него.
Он може да се декларира што сака ама Шверцери се тие кои се активни на трибина а он нема стапнато повеќе од 20год на таа трибина. Останатото што он оди сегде сигурно му е за политички поени или мн сака да седи со неговиот газда Али.

Со Шкендија никој нема проблем многу имаат помогнато на Шкупи во последните години и тоа никогаш нема да се заборави. А со другите ќе ја решиме расправијата.

Поздрав
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
39
Години на очај, солзи, нервози, патувања низ селските лиги и игралишта, години на исчекувања, неправди и надежи, собрани во само еден натпревар. Баражот со Силекс за нас е повеќе од обичен дуел, баражот со Силекс е се она што го чекавме, она за што се боревме, она што го сонувавме. По 19 години, конечно имаме можност да ја вратиме славата на фудбалот во Кавадарци и на најубав начин да го прославиме 30тиот роденден заедно, ние и Вие, играчите. Во вторник, 25ти МАЈ, дадете се од себе за Вас, за светиот амблем на црвено белиот дрес, за клубската историја, за вечната почит од Лозари, за честта на никогаш заборавените браќа од копот на небото, за градот Кавадарци.

25.05.2021 - Арена "Тодор Проески"

ФК Тиквеш - ФК Силекс Screenshot_2021-05-18-23-38-23-444_com.facebook.katana.jpg
 
Член од
26 април 2021
Мислења
104
Поени од реакции
401
100 навивачи се собравте, профи слики, клипови, па монитирање на видео...во мое време го немаше ова. Па 100 изданија ваши сега ми текнуват подобри од некни, и ни приближно таква пропаганда.
Ова не важи само за вас, во ова искрено предничат лозари со нивниот сликар. 30,40 луѓе, убај димни запалени и слики за постер.
Па после ко ќе видам against modern football.... немој да ме јебеш
Во каква ситуација се Комити види. Години наназад внатрешни конфликти, судири со Власт и полиција. Ривали, МВР и ДУИ кои дишат во врат цело ебано време. Јас не знам дали сите со сила се прават слепи..
И покрај сето тоа, Комити извадија нова младина. Особено како што можам да приметам асална..се трудат како што гледам. Дечко, Комити беа 300 души. Можда и јаче. Во ситуација кога ВАРДАР ИСПАЃА од лига. Во исто време ништо повеќе Тетовчани и Балисти ја славеа титулата. Ај доста секад сереме како постари. Бројка,организација видео за респект. Жал ми е што Фемили не успееа да се кренат. Можда некој од Аеродром ќе пише. Искрено слабо издание..постарите таму да повлечат можда треба..
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
361
Поени од реакции
844
Во каква ситуација се Комити види. Години наназад внатрешни конфликти, судири со Власт и полиција. Ривали, МВР и ДУИ кои дишат во врат цело ебано време. Јас не знам дали сите со сила се прават слепи..
И покрај сето тоа, Комити извадија нова младина. Особено како што можам да приметам асална..се трудат како што гледам. Дечко, Комити беа 300 души. Можда и јаче. Во ситуација кога ВАРДАР ИСПАЃА од лига. Во исто време ништо повеќе Тетовчани и Балисти ја славеа титулата. Ај доста секад сереме како постари. Бројка,организација видео за респект. Жал ми е што Фемили не успееа да се кренат. Можда некој од Аеродром ќе пише. Искрено слабо издание..постарите таму да повлечат можда треба..
Значи не серам за вас или вашата младина. Лично мене ужасно ме нервират овие нови трендови на 1000 професионални слики, па ''опасни" момци со хулиганки, па со специјални ефекти, на истаграм боја додадена, изоштрени шо ти знам какви не ретуширања, монтирано видео со ефекти, дронови... не ме чуди во иднина групите за дерби некое да изнајмат и екипи за свадби снимање
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.889
Поени од реакции
58.639
Во март годинава Муамед Сејдини, човек кој ниту еден познавач на фудбалските прилики во земјава не го знаеше пред да стане претседател на ФФМ, беше едногласно реизбран и доби нов четиригодишен мандат.

Сејдини се појави на прославата на шампионската титула на Шкендија во Тетово. Клубот од градот под Шара ја освои 4-та шампионска титула во земјава а на големата прослава покрај сопственикот на клубот Лазим Дестани и гости од регионов, биле и претседателот на ДУИ, Али Ахмети како и градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.


ова дека shkendi i balistet nemat vrska so politika
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
488
Поени од реакции
2.065
Во март годинава Муамед Сејдини, човек кој ниту еден познавач на фудбалските прилики во земјава не го знаеше пред да стане претседател на ФФМ, беше едногласно реизбран и доби нов четиригодишен мандат.

Сејдини се појави на прославата на шампионската титула на Шкендија во Тетово. Клубот од градот под Шара ја освои 4-та шампионска титула во земјава а на големата прослава покрај сопственикот на клубот Лазим Дестани и гости од регионов, биле и претседателот на ДУИ, Али Ахмети како и градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.


ова дека shkendi i balistet nemat vrska so politika
Едногласно реизбран - реизбран од македонци и албанци, со влијание на политичари албанци и политичари македонци кои имаат меѓусебен договор.

Градоначалничка албанка (која што патем е гомно чуек и никој не ја сака, нит македонци нит албанци) како и лидер на најголема албанска партија дошле да соберат политички поени на прослава на титула.

Мислим дека стануете малку необјективни у некои работе, не е Шкендија нити Шкупи крив што Вардар отпадна, да не заборавиме дека македонски тимови (академија Г.П, итн) се тие клубови кои што одбија да му пуштат победа на Вардар за да остане во прва лига.

И ја сакам Тетекс да игра у прва лига, и ја сакам градски да грми, Тетекс - Шкендија е според мене најјако дерби у Македонија, ама не се Шкендија, ДУИ или албанците криви за тоа што Тетекс игра у втора лига, туку ние, македонците.

Што очекувавте иначе, дека тим кој што играше Лига Европа и кој што има инвеститори кои што истураат милиони во него дека ќе биде последен на табела? Не заборавајте дека и у Шкендија играат македонци.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.889
Поени од реакции
58.639
Едногласно реизбран - реизбран од македонци и албанци, со влијание на политичари албанци и политичари македонци кои имаат меѓусебен договор.

Градоначалничка албанка (која што патем е гомно чуек и никој не ја сака, нит македонци нит албанци) како и лидер на најголема албанска партија дошле да соберат политички поени на прослава на титула.

Мислим дека стануете малку необјективни у некои работе, не е Шкендија нити Шкупи крив што Вардар отпадна, да не заборавиме дека македонски тимови (академија Г.П, итн) се тие клубови кои што одбија да му пуштат победа на Вардар за да остане во прва лига.

И ја сакам Тетекс да игра у прва лига, и ја сакам градски да грми, Тетекс - Шкендија е според мене најјако дерби у Македонија, ама не се Шкендија, ДУИ или албанците криви за тоа што Тетекс игра у втора лига, туку ние, македонците.

Што очекувавте иначе, дека тим кој што играше Лига Европа и кој што има инвеститори кои што истураат милиони во него дека ќе биде последен на табела? Не заборавајте дека и у Шкендија играат македонци.
мислим дека не си ме сфатил

поентата е дека балисти/шверцери се задњи тука у земјава што треба некому да викаат дека политичарите го подржуваат
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
488
Поени од реакции
2.065
мислим дека не си ме сфатил

поентата е дека балисти/шверцери се задњи тука у земјава што треба некому да викаат дека политичарите го подржуваат
Мхм, најверојатно не сме се разбрале.

Се сложувам со тебе, но не е дека македонските екипи немаат свои "подржувачи" (политичари кои што собираат политички поени на сметка на достигнувањата на клубовите). Нажалост, у тие случаеви ништо не зависи од самите навијачи бидејќи самите управи на клубовите и самите инвеститори се тие кои што ги покануваат политичарите.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.889
Поени од реакции
58.639
Се сложувам со тебе, но не е дека македонските екипи немаат свои "подржувачи" (политичари кои што собираат политички поени на сметка на достигнувањата на клубовите).
Не реков ја дека македонските екипи и навивачки групи немаат.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
51
Поени од реакции
71
Нажалост, у тие случаеви ништо не зависи од самите навијачи бидејќи самите управи на клубовите и самите инвеститори се тие кои што ги покануваат политичарите.
Fala bogu da izleze nekoi po pameten i realen covek...
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
39
FB_IMG_1621697728532.jpg
Името “ЛОЗАРИ” е карактеристично за овој регион по дејноста на најголем дел на граѓаните на Кавадарци, па со гордост се застанувало под тоа име. Обележјата и бојата на Лозари одсекогаш е црвено бела. Првичната локација на Лозари била позади голот, односно позади старото ракометно игралиште кое се наоѓало на градскиот стадион. Променливите игри на ФК Тиквеш не биле причина клубот да биде оставен на цедило, па и во моментите кога клубот се борел за опстанок стадионот бил полн...

3 ДЕН ДО БАРАЖ!
8 ДЕНА ДО РОДЕНДЕН!
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
695
Поени од реакции
1.215
Прегледај го приврзокот 295947
Името “ЛОЗАРИ” е карактеристично за овој регион по дејноста на најголем дел на граѓаните на Кавадарци, па со гордост се застанувало под тоа име. Обележјата и бојата на Лозари одсекогаш е црвено бела. Првичната локација на Лозари била позади голот, односно позади старото ракометно игралиште кое се наоѓало на градскиот стадион. Променливите игри на ФК Тиквеш не биле причина клубот да биде оставен на цедило, па и во моментите кога клубот се борел за опстанок стадионот бил полн...

3 ДЕН ДО БАРАЖ!
8 ДЕНА ДО РОДЕНДЕН!
Се гледаме на 30ти!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom