Навивачки групи во Македонија!

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.476
Поени од реакции
9.130
Ова треба да се зацементира во кодексот на навивачките групи како најнекреативно навивање во историјата. :D Симич педер кур да пуши ле оле :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Не е такој, него е симиќ педер, пуши кур, оле, оле, што е преработка од суди педер пуши кур оле оле кд судие не си гу работив добро работу. :D

П. С. Бркла да скапе у затвор, а посебно Чавков, чавке да му серев на гроб. Никд нема да му забраву кд ЕБР тепа жене и деца.
Автоматски споено мислење:

Омразата и песните кон Симиќ започнаа во тој момент кога премина од МЗТ во Работнички, ама од таму омразата се прошири низ сите кошаркарски сали у Македонија, таков лик беше, постојано влегуваше у конфротација со навивачките групи на другите клубови со неговите гестови по постигната тројка.
Во Струмица у коски го мразеа тој период кога имавме константно клуб кој се бори за титула, Симиќ уше кур да пуше, Мечето Ушко, пцуење на жена му беа редовен декор на натпреварите со Работнички.


Симиќ е далеку од најомразен играч у Куманово, бев повеќе пати таму, најомразен без конкуренција е Чековски, Чековски е свиња дебела се тресеше цела сала, ќе паднеше, исто и Луковиќ последната утакмица кога ЕБР тепаше се живо што ќе им се најде пред пат.
За Чековскога се слажам дек е поомрзен од Симиќа. Иначе да сс брата му затој и падна ќутек од ЕВР, брат му испровоцира инцидент. Иначе појако беше сахрану кд му правива. :D
 

LP1519

Blut und Ehre
Член од
2 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
285
Омразата и песните кон Симиќ започнаа во тој момент кога премина од МЗТ во Работнички


Симиќ е далеку од најомразен играч у Куманово, бев повеќе пати таму, најомразен без конкуренција е Чековски, Чековски е свиња дебела се тресеше цела сала, ќе паднеше, исто и Луковиќ последната утакмица кога ЕБР тепаше се живо што ќе им се најде пред пат.
(y)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.442
Поени од реакции
10.611
После подолг период инцидент на тифо сцената. Летаа бакљи денеска во Штип :D , ама нека пишат повеќе членовите на групите да не биде јадење гомна од моја страна оти бев само во минување.
Како и да е и двете групи ја дигаат малку заспаната сцена, поготово шо и двете имаат млади членови.
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.713
Поени од реакции
3.490
Tepacka vo Stip


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.449
Поени од реакции
17.348
И ќе рече некој у Македонија имало хулигани... 10 напред одат други позади стојат. Ова беше најдобра шанса без полиција за пресметка. Ама за жал ова е една од подобрите директни пресметки, е толку сме очајни.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
21
Поени од реакции
24
 
Член од
17 август 2011
Мислења
5.117
Поени од реакции
7.546
И ќе рече некој у Македонија имало хулигани... 10 напред одат други позади стојат. Ова беше најдобра шанса без полиција за пресметка. Ама за жал ова е една од подобрите директни пресметки, е толку сме очајни.
Ова е солидно за наши стандарди, имало еден куп ситуации кај што ќе летнеше по некој камен само. Тука имаше и фајт барем.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.449
Поени од реакции
17.348
Ова е солидно за наши стандарди, имало еден куп ситуации кај што ќе летнеше по некој камен само. Тука имаше и фајт барем.
Затоа реков дека ова е една од подобрите акции. Онаков шпринт од Фаланга на домашен терен е за распад, дно резил.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
606
Поени од реакции
950
Вчера фантомките ги кладоја,за денес пола и поќе од нив да јуришат во обратен правец.Нај смешната нг во ионака смешната тифо сцена.Факт е и дека двете групи се тргнаја од само двајца џандари,но сепак браво за Лозари,имаја елементи и за напад на службено лице.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.572
Поени од реакции
50.364
Вчера фантомките ги кладоја,за денес пола и поќе од нив да јуришат во обратен правец.Нај смешната нг во ионака смешната тифо сцена.Факт е и дека двете групи се тргнаја од само двајца џандари,но сепак браво за Лозари.
На домашен терен вака да им влезат, тешко посрамотување. И тоа дерби дуел за кој зависи влез во прва лига, сигурно се очекуваше да бидат бројно многу повеќе. Ова е доказ дека секогаш победува оној кој е подобро организиран, а Лозари се одлични на тоа поле во моментов.
Ги пратија на Блек фрајдеј во ЗЕНДОЛИНО.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.442
Поени од реакции
10.611
Вчера фантомките ги кладоја,за денес пола и поќе од нив да јуришат во обратен правец.Нај смешната нг во ионака смешната тифо сцена.Факт е и дека двете групи се тргнаја од само двајца џандари,но сепак браво за Лозари.
Да не испадне дека ги бранам нивните ставови на темата ама бев на 10 метри од инцидентот, тие шо се разбегаа беа деца од 10 до 12, 13 години, првата екипа и од старата Фаланга и од дечките од Ултра Банда останаа и како шо се гледа на видеото учествуваа во тепачката. Сепак како што се гледа Лозарите беа поспремни.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.449
Поени од реакции
17.348
Да не испадне дека ги бранам нивните ставови на темата ама бев на 10 метри од инцидентот, тие шо се разбегаа беа деца од 10 до 12, 13 години, првата екипа и од старата Фаланга и од дечките од Ултра Банда останаа и како шо се гледа на видеото учествуваа во тепачката. Сепак како што се гледа Лозарите беа поспремни.
Деца или не тие што киднаа носеа ударно знаме у први редови со фантомки, а другите со барјаци во раце. Сериозно не знам дали да се смеам или да плачам, али ова е добра прилика да се потсетиме колку мизерна сцена имаме.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.360
Поени од реакции
9.011
Штета што навреме киднаа може ќе се формираа по трет пат како група, а другиве во позадина носеа стапови од два метра, провоцираа, го попија на домашен терен и после следуваше семкарско пцуење позади џандарска кола. :D Како за нашава сцена добро им влегоа Лозари.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.442
Поени од реакции
10.611
Деца или не тие што киднаа носеа ударно знаме у први редови со фантомки, а другите со барјаци во раце. Сериозно не знам дали да се смеам или да плачам, али ова е добра прилика да се потсетиме колку мизерна сцена имаме.
Знамињата ги фрлија внатре во стадионот, ваљда да не им паднат.

Колку и да е мизерна сценава сепак вакви работи се интересни, по мене подобро е дечкиве шо си разменија по неколку удари и се разбегаа, него ли да има некои посериозни повреди како што има на другите сцени. На некој начин пак ете според мене една добра работа е што како тифо сцена имаме свест и нема ниеден загубен навивачки живот(освен Саздо ама тоа е друга тема), зошто во посериозни инциденти многу лесно може да се случи тоа. Вака ова го прави фудбалскиот шмек, да немаше ковид денеска ќе беше лудница на стадионот, зошто дербиво веќе трае 3 години, ќе имаше полн стадион, прозивки и навреди, навивање, се на се топ атмосфера а тоа е за мене најбитно. Мое мислење е ова од некоја моја гледна точка.


Инаку многу безпотребно плукање кон навивачите по социјалните мрежи од лоботомирани мозоци ама ае друга тема е тоа.
 
На врв Bottom