Навивачки групи во Македонија!

Член од
21 јули 2020
Мислења
19
Поени од реакции
18
Абе Балисти срамота е да зборат за напад на Комити. Пред некоја година тргнавме 1 автобус ненајавено затоа што имаше забрана. Вина на поединци беше што со кортео се тргна од Амнезија према стадион. Прво дојдоа ЕБР па еден од управата на Шкендија покажуваше сила позади 10 желки. Од Балисти ниеден обид за напад иако беа 10тина џандари само. Имаше некои храбри дечки што фрлија со камен и клоци пред нивни стадион јадеа. Тогаш се координираа џандарите па имаше доста приведени и се повлековме пак во Амнезија. Јаките Балисти дојдоа со сабји од преку улица за повторно да покажуваат курови, за да избегаат со брзина на светлината. Балисти и тепачи не иде во иста реченица. Паткари имаат поспремна екипа од нив.

Ete pak vie , da begate po zgradi i marketi
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
19
Поени од реакции
18
Полиција викале Војводи... Аууууу вриштим :vozbud::pos:
Автоматски споено мислење:


Зошто Симпл го каменувавте?
lekarsko idete barate od bolnica da izvlecete pari , kakvi ultrasi ste , i posle Ballistite ne smeat da vlezat vo vasite maali bajgi ste epten jaki fake ultras
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.440
Поени од реакции
2.149
lekarsko idete barate od bolnica da izvlecete pari , kakvi ultrasi ste , i posle Ballistite ne smeat da vlezat vo vasite maali bajgi ste epten jaki fake ultras
Во Тетово кој кај сака се движи и наши и ваши не влагај у филм..
Не е ова ни Чаир ни Аеродром.. Многу подруго е ривалството помеѓу Војводи и балисти односно Комити-шверцери..
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
19
Поени од реакции
18
Во Тетово кој кај сака се движи и наши и ваши не влагај у филм..
Не е ова ни Чаир ни Аеродром.. Многу подруго е ривалството помеѓу Војводи и балисти односно Комити-шверцери..
za vashi ne mislam taka (zboruvam so rekuiziti)
 
Член од
8 август 2013
Мислења
349
Поени од реакции
132
Овоа не е на утакмица, како што разбрав овоа е за пречекот на Јохан, тогаш пола Македонија беше у Ск, којзнае кој го тепал.

Ваш е не е наш.
Da, mislam deka nekoi Albanci voodusheni od pristignuavenjto na Johan, go tepaa Asani zas ne znael kako da kazhe hamburger :yid::yid:


Полиција викале Војводи... Аууууу вриштим :vozbud::pos:
Автоматски споено мислење:


Зошто Симпл го каменувавте?
Simpl beshe kamenuvan od pripadnici na Ballisti, ne beshe organiziran od strana na rakovostvoto na Ballistive. Toj den vo kortezh imashe +500 dushi, da beshe organiziran ne veruem deka ke organiziraa so kamenuvanje ;) Imash video kaj shto, rakovostvoto na Ballistive go sprecija kamenuvanjeto.

Jas sum protiv kamenuvanjeto ili napadite vrz duqanive, ili kafeanite vo grupa, no ova sekogash vie go napraeto bilo kade, niz Skopje koga imate Kortezh, ili pak u Tetovo ednash probavte da napagete Avtobusi vo centar, koi bea za ucenicite vo srednoshkolla.

Jas znam deka nikogash ne moze mirno da ziveeme nie so vas, no treba da znaete deka zavrshil vremeto koga moze vie da ne komandirate!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.440
Поени од реакции
2.149
za vashi ne mislam taka (zboruvam so rekuiziti)
Секој комотно си се шета.. Низ чаршија се шетам со Војводи маица никој не ме ни допрел.. Во речица немам што да барам да одам ни па во цетинска имам некоја работа да идем..
@Tigri11 Каменуван од балисти после не бил организиран од балисти.. Ај договорисе со себе и кажи што е финално?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
349
Поени од реакции
132
Зато командир Амети од Зајас може да ве командира.:D
podobro od Johan :)

Секој комотно си се шета.. Низ чаршија се шетам со Војводи маица никој не ме ни допрел.. Во речица немам што да барам да одам ни па во цетинска имам некоја работа да идем..
@Tigri11 Каменуван од балисти после не бил организиран од балисти.. Ај договорисе со себе и кажи што е финално?
poedinci vo kopot na Ballisti, ne bill organiziran od strana na uprava na Ballisti. Ako ova ne ti e jasno, togash ti dogovorise so sebe!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
3.187
Според францускиот весник елекип Македонија-Косово ќе се игра без публика

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.180
Поени од реакции
8.348
Шо се смееш бе копиле, без раце и нозе да останете сите, да ви ебам курвите џандарски и политички.
 
На врв Bottom