Навивачки групи во Македонија!

Член од
8 ноември 2017
Мислења
61
Поени од реакции
32
Последен пат реплицирам на глупи луѓе ;) Нешто од 2011 година, па кој од кого копира ?
На видеото 0:13 сите што мислат дека измислиле топла вода можат да воочат дека подгрупата на ФА - Герила има војничко знаме. И сега !?
Автоматски споено мислење:


Ако помниш исто Балисти нели имаат еден транс каде што пишува TE 1992 SH, исто тоа е копирано но овој пат од Кумани. Еве видео постаро од нивниот транс.
0:44 Куманово-МЗТ
ne me boli kur ni za fa ni za gerila ni za balisti , ne izleguvaj od tema jas sum pisal deka kradeno e ideata i neznam kolku treba da si glup da ne primetis ?abe covece kako treba da ti objasnam deka sve e copy paste pa togas zosto bas soldiers be koka imas 73817372 drugi zborovi be mrdnat ? Gleas ne sakas da repliciras ama tolku si ljubomoren pa nemozes bez da jades gomna , ako ima glupi luge tuka tebe treba da te nagradime so zlaten kup be ebate nepismenot
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.146
Поени од реакции
921
Имаат и ФА такво знаме со војничка шара да, a овој сака да каже дека и фонтот е ист како тој на Бешикташ, па демек се некаков фактор во навивачкиот свет каде што вакви групи се огледуваат на нив. Delusion 100

Иначе бев на утакмицата од крајот од видеото, на 4 ноем. 2011 што ја спомнуваат. Прва од четири утакмици што се играше во Борис Трајковски мислам.
Од двете страни ЦПБ и ФА, а позади кош 20тина Комити, и циганот од Автокоманда што јадеше ќотек.
Легендарна утакмица. :D
I jas slucajno naletav na toa utakmica, i toa dole vo parketot, duri imam edna snimka, ako e mecot koga imase eden incident so napad za da zemaat zname.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.914
Поени од реакции
5.363
I jas slucajno naletav na toa utakmica, i toa dole vo parketot, duri imam edna snimka, ako e mecot koga imase eden incident so napad za da zemaat zname.
Да таа утакмица е. Првата од четири во Борис Трајковски. Мислам дека не се ни одиграа вкупно четири, а требаше.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
776
Поени од реакции
694
Ееее каде беше Скопје од навивачки агол гледано, а каде е сега. Секој ден имаше акцијање. Знаат и "браќава" од чаир, клинци, илегал екипа како проаѓале. :D
 
Член од
17 март 2015
Мислења
706
Поени од реакции
1.488
дечки, знае нешто што се случува со ајдуци? зошто на трибина е само една подгрупа? со знаме екипа 1060 или така нешто слично.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.878
Поени од реакции
5.624
Некој да не знае каде можам да го најдам интервјуто на Турчин кое го има дадено за еден веб сајт пред неколку години.
Некаде после операцијата мислам дека беше.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
26
Поени од реакции
47
Враќање на Кумани Куманово во најава . :) Коментарот е фб објава на нивни постар истакнат член.
Поубо нека не се враќет. Најголема доблест на навивачка група се кодексите. Ако им е тој филмот нека си основет банда и нека се бавет со дрога, со лихва и сл. Многу ги поштовам Кумани за групата шо ја имаја пред да влезат во бојкот и реално фалет на сценава, ама со овие квази белградски мафијашки филмој не им е местото на трибина.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.878
Поени од реакции
5.624
Поубо нека не се враќет. Најголема доблест на навивачка група се кодексите. Ако им е тој филмот нека си основет банда и нека се бавет со дрога, со лихва и сл. Многу ги поштовам Кумани за групата шо ја имаја пред да влезат во бојкот и реално фалет на сценава, ама со овие квази белградски мафијашки филмој не им е местото на трибина.
И јас баш не го сфатив тој дел со носење ножеви.
Не ми е јасна причината за која го напоменува тоа, дали упатува некаква закана кон некого или онака безвезе колку да се тропне нешто.

Гледам ги спомнува и Гробари и Делије, дали мисли нешто повеќе за случајот пред неколку години кога Делије го нападнаа воџата на Кумани.

Само не ми е јасно како и он е фан на Ѕвезда а во случајов ги нагласува Делије.
 
Последно уредено:
На врв Bottom