Навивачки групи во Македонија!

Член од
10 септември 2016
Мислења
3.236
Поени од реакции
4.613
Falanga Stip/Ultra Banda
Брегалница - осогово
Дерби без гостински навивачи
ако уште имат
Прегледај го приврзокот 216503
Осогово пред две сезони имаа навивачка група(Сејмени) не знам зошто не присуствувале на ова дерби и дали воопшто навиваат повеќе.Беа некаде со иста бројка како Ултра Банда па и побројни.
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
65
Поени од реакции
21
Предпоследното гостување на Сејмени во Штип, без домашна група......моментално водството на групата е самата управа, така да ништо од Сејмени во скоро време


Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
8
не бе ние демек немаме пари странство да одиме ко ке купвате бакли првин кај нас идите да прашвате после плукај честито новата школска година ако сакате да бидите среќни почитувајте
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
121
Поени од реакции
211
Дали за Лозари е адекватен изговор да не се појавиш на гостување поради тоа што како навивачката група органзираат турнир?
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
8
Поени од реакции
8
Дали за Лозари е адекватен изговор да не се појавиш на гостување поради тоа што како навивачката група органзираат турнир?
дерби навивачи се тоа братко
Автоматски споено мислење:


Брегалница - осогово
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
121
Поени од реакции
211
Интересно ќе биде во недела секако. Фалеа вакви пецкања дефинитивно
Него озбилно сега ќе ми одговори како само Лозари може да си оправдаат не присуство на трибина поради тоа што организираат турнир? Ок се е во ред што палат голема количина и имаат професионален фотограв да им извади ултра гасерски слики. Али навијањето е на трибина не по плоштади паркови итн секоја им чест.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.236
Поени од реакции
4.613
Интересно ќе биде во недела секако. Фалеа вакви пецкања дефинитивно
Него озбилно сега ќе ми одговори како само Лозари може да си оправдаат не присуство на трибина поради тоа што организираат турнир? Ок се е во ред што палат голема количина и имаат професионален фотограв да им извади ултра гасерски слики. Али навијањето е на трибина не по плоштади паркови итн секоја им чест.
По големи комплекасаши од нив нема на нашата сцена.Примети кои се единствени кои ставаат стикер со смешки на секоја слика кај Ултра Кафана на помалите групи како они да се многу јака група.На обични утакмици се собираат по 20 души а на дерби кога ќе се собераат повеќе членови се замислуваат како Делије дека се.Настрана тоа што се упикани во газот на Чкембари па мора и со нив да одат на дерби во Неготино и да покажуваат муда по обични навивачи.Пред две недели пак од големиот комплекс што нема да видат никаква прва лига никогаш земале по коментари ми навиваат за Шкендија против Борец зошто требало они да бидат први лани као непоштено биле они второ место.Пак ќе кажам најголеми комплексаши со на оваа сцена без конкуренција.
У четврток исто сочно ќе го испушат и против Брегалница и прва лига ќе ја сонуваат само.
 
На врв Bottom