Навивачки групи во Македонија!

Член од
13 септември 2015
Мислења
595
Поени од реакции
948
Затоа што повеќе Аеродромци има меѓу Комити него ли на нивната трибина сезонава :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.515
Поени од реакции
5.049
Што се случи денеска помеѓу ЦПБ и играчите?
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.335
Поени од реакции
43.551
Искрено незнам да ти одговарам зошто не сум дел од Фемили. А статусиве дека Вардар е само река во Аеродром не се од вчера, туку од пред 5-7 години кога малце се зајадоа групите.[DOUBLEPOST=1559655357][/DOUBLEPOST]Патем честито за Рк Вардар, момците изгинаа. Донесоа среќа кај секој кој малку барем се осеќа како Македонец, тоа го покажа и прославата.
Постовите ги пишува поединец кој ја води страната, а се палат само некои деца и неколку постари членови.

Сепак, јас почитувам што некои се искрени. И јас никогаш не би се израдувал на успех на друг тим, ќе навивам секогаш против нив :D
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
747
Поени од реакции
627
Постовите ги пишува поединец кој ја води страната, а се палат само некои деца и неколку постари членови.

Сепак, јас почитувам што некои се искрени. И јас никогаш не би се израдувал на успех на друг тим, ќе навивам секогаш против нив :D
Да играат утре Барселона против МЗТ ке навиваш за Барселона?
Тешка глупост.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.335
Поени од реакции
43.551
Да играат утре Барселона против МЗТ ке навиваш за Барселона?
Тешка глупост.
Абе океј, кошарката не е спорт во кој се палам којзнае колку.
Ама, веројатно би навивал :icon_mrgr:
Во секој спорт има екипи што „ништо не ми згрешиле“, па нема причина да навивам против нив.
Ама, пример секогаш би навивал против Слога, Пелистер, Шкендија, Работнички, Победа во фудбал или Металург и Пелистер во ракомет :icon_mrgr:
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
747
Поени од реакции
627
Абе океј, кошарката не е спорт во кој се палам којзнае колку.
Ама, веројатно би навивал :icon_mrgr:
Во секој спорт има екипи што „ништо не ми згрешиле“, па нема причина да навивам против нив.
Ама, пример секогаш би навивал против Слога, Пелистер, Шкендија, Работнички, Победа во фудбал или Металург и Пелистер во ракомет :icon_mrgr:
Друг е муабетот за ривалски екипи.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.429
Поени од реакции
8.997
Абе океј, кошарката не е спорт во кој се палам којзнае колку.
Ама, веројатно би навивал :icon_mrgr:
Во секој спорт има екипи што „ништо не ми згрешиле“, па нема причина да навивам против нив.
Ама, пример секогаш би навивал против Слога, Пелистер, Шкендија, Работнички, Победа во фудбал или Металург и Пелистер во ракомет :icon_mrgr:
Како иде времево и против Еурофарм ќе треба да навиваш :D
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
595
Поени од реакции
948
Вечерва ќе биде интересно, Полски навивачи има многу низ град вчера се степале јако во Колектив,Чкембари ќе бидат на запад,30000 карти се продадени...
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
608
Поени од реакции
453
Вечерва ќе биде интересно, Полски навивачи има многу низ град вчера се степале јако во Колектив,Чкембари ќе бидат на запад,30000 карти се продадени...
И јас прочитав за ова,само не знам,кој гениј,го има смислено ова.На запад да има околу 200 Чкембари,и ако не се лажам,ќе бидат дојдени со нивните браќа од Полска,некој упорно сака да направи проблем,а која е причината не знам...
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
159
Поени од реакции
116
Вечерва ќе биде интересно, Полски навивачи има многу низ град вчера се степале јако во Колектив,Чкембари ќе бидат на запад,30000 карти се продадени...
cista dezinformacija...
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
595
Поени од реакции
948
Тоа што го прочитав тоа го пишав,еве сега тргнале накај чаршија и пак се истепале со полицијата
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
515
Поени од реакции
446
Незнам колку е вистина ми кажаа денес ама неможев да најдам клипче за тоа , пољациве исчукале неколку алфи асално
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.170
Поени од реакции
24.625
Вчера имаше кошкања на делот што ги дови запад и југ, најверојатно меѓу чкембари и комити, секако покрај пољаците у градот и нивните инциденти и навивање, све тоа делуваше тажно и трагикомично.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
778
Поени од реакции
829
Вчера имаше кошкања на делот што ги дови запад и југ, најверојатно меѓу чкембари и комити, секако покрај пољаците у градот и нивните инциденти и навивање, све тоа делуваше тажно и трагикомично.
То се случва кога 15 деца од Комити дојдоја и се залепија до ограда до нас, а го имат цел стадион да одат кај сакат ! На крај краева можеше да се најават да кажат дека ќе дојдат до нас да седат и се ќе беше во ред ! Искрено не видов кој почна прв да провоцира ама толку треба...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
На врв Bottom