Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Moja greska.
Isto taka vo svetot postoi i pravna drzava, ne kako vo slucajov so maliot i so ovoj drugiov so golemi muda, koe e zalno da se gordee nekoj deka imal muda do kolena a pak ubil 4 godisno dete. Za niv i takvi ko nego makar i da ne gleda svetot 1000 godini ostaeni nazad, pak ke se gordeam so toa, samo takvi tipovi da ne postojat.
Bidi mi pozdraven, konjakinu
Off topic е ама ќе ти одговорам,а какви се тоа родители шо четири годишно дете го инволвираат во нешто шо сметат дека ќе излези од контрола.Да,можи еден од браќата е директниот убиец на малиот Алмир ,ама јас кривицата не ја гледам во него оти то шо го напрај беше самоодбрана или народски речено од немајкаде,а то шо братот на осудениот ослободувањето го прослави на крајно нечоечки начин е за секоја осуда.Многу жално шо толку младо дете загина на таков начин и ќе напоменам дека на никој не му го посакувам ова ,ама овај случај уште еднаш потврдува дека сте индијанци од најнизок ред,шо требаше да напрајме ние кога матуранот Ангел беше како пес заклан во сред бел ден на фрекфентно место,и тогаш Македонците со право се побунија и демек вие одма контрапротест напрајвте во та шупата Сарај ама ич око не ви трепна зошто и на кој начин беше убиено детето ,битно протест да се напрај оти каурите преку мостот се во голем број и сеат омраза кон самите вас,и после се буневте како тој Насер е престрого осуден и убиството го напрај како самоодбрана(ако убиениот немаше никаков тврд предмет во раце) па дури и протестиравте ,убо имам речено чоек прсто ќе ви го дај вие до рамо го јадите,за секоја осуда сте и вие сте тие шо не уназадивте 50тина години ,ве мразам од дното на душата.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Moja greska.
Isto taka vo svetot postoi i pravna drzava, ne kako vo slucajov so maliot i so ovoj drugiov so golemi muda, koe e zalno da se gordee nekoj deka imal muda do kolena a pak ubil 4 godisno dete. Za niv i takvi ko nego makar i da ne gleda svetot 1000 godini ostaeni nazad, pak ke se gordeam so toa, samo takvi tipovi da ne postojat.
Bidi mi pozdraven, konjakinu
Големите муда јас ги спомнав на ваш одговор дека демек ке имало одмазда и нема лесно да пројде извршителот на делото и неговиот брат , значи ти се гордееш со крвна одмазда , а јас ти реплицирав дека ке биде обострана, инаку правнички сосема поткрепено и оправдано преквалификација на делото и дечкото ке си биде осуден за истото, друго што вреди да се напомене лично ја знам обвинителката и истата не сум слушнал да има мрља во својата кариера туку работи грижливо и совесно како и не ебе жива сила на надворешните притисоци кои ги правите
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
"Националистичко"навивање имало одсекогаш па не се прекинувало секој пат.Прекината е поради транспарентот.Што навивање имаше за да се прекине утакмицата?
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
У курац отиде навивањево во државава. Последна надеж за да се мрдне од мртва точка беа Фемили. Случајно налетав на нив, на кеј. Прашање е дали воопшто беа 100 души. Од кој 50% им беа деца по 16-17 години.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ps. Koga bese izboden clen na komiti, site glumevte humani tuka, zosto ne glumite sega, covekot so go zgazi Almir, 4 godisno momce e sloboden od zatvor, ni portali ni partali ne pisuvaat.
Тоа е ненамерна случка. Бегајќи од хордата човекот го направи тоа ... Тоа е проблем ненамерна случка, а тероризмот во 2001 ? Смилковско езеро ? Куманово ? Бриони и ред други случки што ни Бог не ги простува.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Не би сакаја да гу трују тему сс офф постови ама на кисељака да аплицирам морам.
@SamuraId Куде виде ти дека се ја ситу сс тој? Ја кажа дека е греота ама тој е несреќан случај, не е убиство сс намеру. Дечко бега зашто 10 македонски албанца га мавав и ударав, да не улазам у детаљи.
@ckembarbtt Не гу лик слави победу у суд, него арнаути му претив и пцуев, и само им покажуе среѓан прст, а новинарски гомна .. да не улазам у детаљ.
Ви сте диво племе и у навивање никад нема да биднете некој курац. Ви сте увек обезправени и од бебе до старца сви идете одма на протести, ваша гадна раса има много македонски животи уништено овдека никој не се е бунија а нити па сте одговарале, ако не се сеќаш да ти кажу неколко случке?
И да сине ја сам мангуп, а гледаш има још истомисленици како мене туј.[DOUBLEPOST=1521364384][/DOUBLEPOST]http://www.gol.mk/kosharka/prekin-vo-gradski-park-sudiite-dobija-plukanici-femili-si-odat-doma-porano

За тој по цел свет одамна се бунив на комерцијализирање на фудбал и други спортови.. сг други лапав од наши клубови, како што га сјебасва мој клуб. Пљукање причина да се откаже утакмица, а што исти судие судив како е договорено претходно, нема проблем?
Нели уствари за публику се игра спорт не за масони да правив паре и приватизирав клубови?!
Парола на Комити на место, ама не забрављајте гарнитура се смени и сг не им одговара да се пцуе по власт.
И кд некој каже “навивањето во мкд е катастрофа, групите се скоро неактивни..'' другаре кој да е активан, да те заебавав при здрав разум? Да продавав утакмице? Да ти забрануев да стоиш, да ти нумерирав карте, да те легитимирав, да зборив дека има хулиганство а верују дека ни збор не га знаев тија што га изговорив тој... полициска/цензурирана држава.
 
Последно уредено:
Член од
18 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
215
Темата е навивачки свет, зато ќе ве молам не бегајте кој кого убил и кој прегазил или дали бил Македонец или од друго помало малцинство...
Ајде една малце олд скул слика од не така далечната 2018 година:aplauz::чда:
The village boys - нови навивачки фанатици кој навиваат за Фк Младост Кривогаштани
 

Attachments

Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161

Сепак имале поврзаност овие со Фаланга. Десно коцката е на Фаланга.
 

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
54
Поени од реакции
80

Сепак имале поврзаност овие со Фаланга. Десно коцката е на Фаланга.
Еве ви слика од 50-та минута од натпреварот, каде што комплексашите се здиплија и си фатија патот.
112233.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom