Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Abe ako sakas, mojs segde da otides, uefa mu zabranvit, i stigvet da vlezet, a ti mi vikas nemojs u nekoj stadion kade preku ograda mojs da vlegvis.
A za "kezelite" ni zbor nemojs loso da zboruvaa, kazi mi nekoja podgrupa kako "kezelite" so odet so svoj trosoci segde, 5 godini podgrupa, 7 godini redovni.
Ps. Koga bese izboden clen na komiti, site glumevte humani tuka, zosto ne glumite sega, covekot so go zgazi Almir, 4 godisno momce e sloboden od zatvor, ni portali ni partali ne pisuvaat.
Сме виделе и вие колку сте успевале да влезете на стадион при забрана и да имате организирано навивање, така да ок е :)

Секој ден се случуваат несреќи, се газат и Македонци и Албанци, нема што да се пишува на оваа тема за тоа кој и да е, дечкото беше избоден навивач и нормално дека ќе се пишува за него на оваа тема, кога би било обратно јас би се срамел и би ја осудил мојата група, за разлика од вас, речиси никој да не се засрами од овој најкукавички потег.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Сме виделе и вие колку сте успевале да влезете на стадион при забрана и да имате организирано навивање, така да ок е :)

Секој ден се случуваат несреќи, се газат и Македонци и Албанци, нема што да се пишува на оваа тема за тоа кој и да е, дечкото беше избоден навивач и нормално дека ќе се пишува за него на оваа тема, кога би било обратно јас би се срамел и би ја осудил мојата група, за разлика од вас, речиси никој да не се засрами од овој најкукавички потег.
Da ti kazam pravo, nitu sme uspeale pa nitu imame probano, osven protiv vardar vo 2015 mislam, koga ni pobaraa licna karti, pa se vrativme nazat.
-Nesreki se desavaat, ali ova ne bese nesreka, togas nemase potreba ni vie za johan da barate pravda, ni na protesti protiv "Albancite", ni na kale, poso ne e za navivaci i ne e za ova tema,a za momceto so bese izboden, i jas, i nekoj portali si pisaa, i whitepigeon.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Батали тој муабет ако сакаш сегде ќе влезеш, џабе и забрана и све, ако стигнало време да навивачка група од 20-30 луѓе претставува проблем на гостување кај Скопје, Силекс, Турново и слични екипи, со вкупно едвај 100-тина гледачи присутни, заеби и желба и фудбал и све. Толку е мизерна лигава и фудбалот што се игра, и општо целата организација, уствари и цела држава ни е мизерна, што, барем јас лично, а верувам и повеќето други се осеќаат без никаква посебна желба, абе памтам сезоната кога испаѓавме и сезоната после тоа кога влезе Град Скопје, сум се тресел пред утакмици, сум искачал по 3-4 саати порано, едвај сум чекал викенд да дојде, сега едноставно искачаш од дома пола саат пред утакмица, директ на стадион, влагаш и чекаш да поминат 90 минути, идењето на стадион се сведе на навика, никаква забава, предизвик, желба, знаеш дека без разлика на противникот на стадион ќе те чека истата слика, едино утакмиците со шкендија што може нешто плус да понудат од фудбалски аспект. Среќа се деси Лига Европа и прославата за 30 години, па имаше мало раздвижување, да се врати она посебно чувство..
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.494
Поени од реакции
9.984
Da ti kazam pravo, nitu sme uspeale pa nitu imame probano, osven protiv vardar vo 2015 mislam, koga ni pobaraa licna karti, pa se vrativme nazat.
-Nesreki se desavaat, ali ova ne bese nesreka, togas nemase potreba ni vie za johan da barate pravda, ni na protesti protiv "Albancite", ni na kale, poso ne e za navivaci i ne e za ova tema,a za momceto so bese izboden, i jas, i nekoj portali si pisaa, i whitepigeon.
Ги мешаш работите, или со сила се правиш дека за иста работа правиме муабет :)
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ps. Koga bese izboden clen na komiti, site glumevte humani tuka, zosto ne glumite sega, covekot so go zgazi Almir, 4 godisno momce e sloboden od zatvor, ni portali ni partali ne pisuvaat.
Тепате деца по Скопје бодете и ако не су членови на групе овдека никој не пишуе ништо! Дете е било член на групу што не ти е јасно бе кисељак?
Алмир е дете албанче.. греота за невино дете да, ама какву врску има тој сс навивање, овдека е тема за навивачки групе, не за национализам и одма сви офце да се побуните како и што правите!
Глдаја си га видео, тој е брат на дечка кој га е возија авто, а инфо имаш ли што му е претено кд е искочија од суд? А сигуран сам дека знаеш како е биднала беља и тг не сери.
Плашив ви се невини људи кои не ги штити политика како вас, ама има ги тија како нас.. кои не ебев живу силу па макар најлошо да не чека!
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Тепате деца по Скопје бодете и ако не су членови на групе овдека никој не пишуе ништо! Дете е било член на групу што не ти е јасно бе кисељак?
Алмир е дете албанче.. греота за невино дете да, ама какву врску има тој сс навивање, овдека е тема за навивачки групе, не за национализам и одма сви офце да се побуните како и што правите!
Глдаја си га видео, тој е брат на дечка кој га е возија авто, а инфо имаш ли што му е претено кд е искочија од суд? А сигуран сам дека знаеш како е биднала беља и тг не сери.
Плашив ви се невини људи кои не ги штити политика како вас, ама има ги тија како нас.. кои не ебев живу силу па макар најлошо да не чека!
Pa i protestite na kale kakva vrska imase so navivacite.
Ne znam kakov bil problemot, samo nesto znam, ke go nema i nego i lugeto do nego za brzo vreme.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Pa i protestite na kale kakva vrska imase so navivacite.
Ne znam kakov bil problemot, samo nesto znam, ke go nema i nego i lugeto do nego za brzo vreme.
Пази молим те, види вака ти нешто знаеш што невикам дека не е точно, но јас знам исто така дека дечкото има муда до колена така да ако го нема него сигурно истиот со себе од вас ке повлече уште дваица минимум, така да у глобала ке го јаде он можеби но исто и вашите хуманоидни створења.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
ЦРКВА, ВЕРСКИ ОБЈЕКТ НАШ, НАШЕ ИСТОРИСКО МЕСТО КАЛЕ, МАКЕДОНИЈА ПРАВОСЛАВНА ДРЖАВА... што да ти напишу повише? Иначе @pixa ти одговори убаво.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Pa i protestite na kale kakva vrska imase so navivacite.
Ne znam kakov bil problemot, samo nesto znam, ke go nema i nego i lugeto do nego za brzo vreme.
Имаше врска со навивачи затоа што Комити имаа организирано. Ама у реду е, вие сте жртвите иди види некој Комита нечија мајка да не тепа у комшии.
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
ЦРКВА, ВЕРСКИ ОБЈЕКТ НАШ, НАШЕ ИСТОРИСКО МЕСТО КАЛЕ, МАКЕДОНИЈА ПРАВОСЛАВНА ДРЖАВА... што да ти напишу повише? Иначе @pixa ти одговори убаво.
Da te potsetam, tebe tako zvani mangup sto ne se plasis nikomu, na dalecnata 2007-ma godina koga slicen slucaj se desi vo Cair, koga od policaecot Branko bez uniforma so sluzbeno oruzje se ubi Xhelal, pa posle 3 meseci bese osloboden od tako zvani nezavisniot sud, za posle nekolku meseci da bidat ubieni branko zaedno so zena, kerka i zet mu. Ne se raduj i ne se siti na ovaa nesrekja, zivotot i slucajov ne zavrsuva ovde, ovde tek pocnuva.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Da te potsetam, tebe tako zvani mangup sto ne se plasis nikomu, na dalecnata 2007-ma godina koga slicen slucaj se desi vo Cair, koga od policaecot Branko bez uniforma so sluzbeno oruzje se ubi Xhelal, pa posle 3 meseci bese osloboden od tako zvani nezavisniot sud, za posle nekolku meseci da bidat ubieni branko zaedno so zena, kerka i zet mu. Ne se raduj i ne se siti na ovaa nesrekja, zivotot i slucajov ne zavrsuva ovde, ovde tek pocnuva.
Беше пукано во Бранко, зет му и жените нивни, по што беа убиени Бранко и зет му, а не ќерка му.
Не треба да се гордеете на вакво нешто, тоа е само доказ дека сте заглавени 100 години во минатото.
Само во најзатуцаните делови на Албанија сеуште постои крвна одмазда, никаде на светот.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Беше пукано во Бранко, зет му и жените нивни, по што беа убиени Бранко и зет му, а не ќерка му.
Не треба да се гордеете на вакво нешто, тоа е само доказ дека сте заглавени 100 години во минатото.
Само во најзатуцаните делови на Албанија сеуште постои крвна одмазда, никаде на светот.
Epa za tia ima odmazda, koga narodot ne mu veruva na drzavata, ova e cirkus drzava, nekoj za 100 kebapi ukradeni vlegvit 3 godini u zatvor, a nekoj 13 meseci za ubistvo.
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Беше пукано во Бранко, зет му и жените нивни, по што беа убиени Бранко и зет му, а не ќерка му.
Не треба да се гордеете на вакво нешто, тоа е само доказ дека сте заглавени 100 години во минатото.
Само во најзатуцаните делови на Албанија сеуште постои крвна одмазда, никаде на светот.
Moja greska.
Isto taka vo svetot postoi i pravna drzava, ne kako vo slucajov so maliot i so ovoj drugiov so golemi muda, koe e zalno da se gordee nekoj deka imal muda do kolena a pak ubil 4 godisno dete. Za niv i takvi ko nego makar i da ne gleda svetot 1000 godini ostaeni nazad, pak ke se gordeam so toa, samo takvi tipovi da ne postojat.
Bidi mi pozdraven, konjakinu
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom